Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Eidos71 nie chce zamienić show detailer na coś innego tez na bazie wosku i mocno podbijającego efekt bo show moim zdaniem ciężko przebić. Nie zależy mi na ukrywaniu rys bo mam lakier wolny od rys, sam sobie robię korektę i dbam o auto. Myje auto na 2 wiadra, osuszam 2 ręcznikami work stuff prince i potem dopieszczam z latarka autko tak żeby nie było kompletnie żadnej smugi/zmazy. Wiem mało kto tak robi, po prostu takie zboczenie. Mam dużo dodatków czarnych, dokładek, dyfuzor i felgi czarne i każda kropla zaschnięta mnie denerwuje.  I szukam po prostu czegoś między show detailer żeby nie aplikować go co tydzień tylko np co jakiś czas. Taki typowy qd na szybko. Rozumiecie chyba :)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, oskarr17 napisał:

Wiem mało kro tak robi, pic prostu takie zboczenie

Dość odważne stwierdzenie tu na forum 🙂 mocno bronisz show detailera, i ok. (mam go,użyłem raz i póki co poszedł w odstawkę). 

Jakich innych qd z carnaubą używałeś do tej pory skoro uważasz, że show detailera ciężko przebić?

Pytam,bo może jednak wróce do swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.am mam doświadczalnie z adbl i chemical guys no i aktualnie show detailer i ten mi przypadł do gustu ale co tydzień nie chce mi się nim machać wiec szukam czegoś szybszego. Chyba zdecyduje się na zymol detailer a show będę używał co jakiś czas żeby podbić wygląd. Dzięki za rady panowie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, oskarr17 napisał:

Taki typowy qd na szybko.

Więc zaopatrz się w któryś z QD, który będzie typowym "spray and wipe", nie wnoszącym w wygląd tyle, co Show Detailer. Takich też jest wiele - np. QD Poorboy's, Britemax, 3D FT, AF Finale, czy wskazane przez @KUBA46 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ad.am napisał:

albo Gloss od GS

Wydaje mi się, że w przypadku Zymola (i w ogóle wosków naturalnych) szkoda trochę zakrywać go syntetykiem... Korzystniej - wg mnie - trzymać się QD z carnaubą w składzie...

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 też tak uważam i sam tak robię, choć jeśli ma być szybko, a ideologia (zymol+syntetyczne qd) nie jest istotna to jest to też wyjście. 

Na zdjęciu lakier, który ma podwójnie przesrane: jest zmasakrowany i akrylowy, wiec ciężko o połysk. Posmarowany glasurem i po każdym myciu GS Gloss.

 

 

20200126_132159-1.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eidos71 napisał:

Wydaje mi się, że w przypadku Zymola (i w ogóle wosków naturalnych) szkoda trochę zakrywać go syntetykiem... Korzystniej - wg mnie - trzymać się QD z carnaubą w składzie...

Dokładnie. Polimery nie mają przyczepności do carnauby. Po pierwszym myciu nie ma nic z syntetyku na lakierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Berd napisał:

Dokładnie. Polimery nie mają przyczepności do carnauby. Po pierwszym myciu nie ma nic z syntetyku na lakierze

Nie żebym się czepiaj ale z chęcią bym przeczytał jakieś wiarygodne źródło na ten temat 😉 naprawdę się nie czepiam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Tomas-sg napisał:

Nie żebym się czepiaj ale z chęcią bym przeczytał jakieś wiarygodne źródło na ten temat 😉 naprawdę się nie czepiam 😉

Dostałem informację od specjalistów Meguiars USA, którzy opierają się na badaniach laboratoryjnych . Mają własne laboratorium gdzie przygotowują formuły i testy. 

50 minut temu, daniel87 napisał:

Ja na Titanium zaryzykuję z Sonus Carnauba Spritz😉

Niczym nie ryzykujesz. Sonus Carnauba jest na bazie carnauby więc nie zaburzysz look i kropelkowania Titanium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam QD który da mi najlepszy wet look. Mam kilka typów po przeczytaniu tematu. 

Cg p40
Dg aquawax
Luxary gloss
Pb qd plus
Gs show detailer

 

Priorytet to wet look. Prosta aplikacja i przystępna cena. Będzie aplikowane co kilka myć samochodu na wosk naturalny. 

Co byście polecili? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK z sonusem mi zamieszaliście 🙂 Jakby mi brakowało na półce. Ale jestem ciekawy.

Na półce mam GS show, tenzi carnauba spray, water golda, turtlewaxa, carpro ech2o i elixira, smothegga, kocha fse, deturnery. Kilka innych o których zapomniałem.

Jak się w to sonus wpisuje? Rozumiem, że ciepły look. Trwałość od mycia do mycia czy coś więcej?

Zwykle nie używam zupełnie naturalnych wosków. Na sezon lato planuję AW desiarble lub finisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Ten watek to ogrom wiedzy i produktow. Poczytalem co nie co i szczerze nie wiem co wybrac dla siebie. Albo po prostu w ciemno wziac dowolny i bedzie Pan zadwolony 🙂 Mam bialy metaliczny lakier na nim Soft99 Fusso. Chcialem polozyc jakis QD co by podkreslil efekt i dodatkowo zabezpieczyl lakier, nanoszac go co jakis czas po umyciu w ramach wycierania. Dobrze by bylo jakby bylo to w miare trwale. 

Myslalem o :

 

1 Fireball Ultimate Coating Wax , choc tutaj malo o nim, w jakims rankingu widzialem go na pierwszym miejscu przed Zymolem. Kusi zawartosc krzemu ale czy to cos daje , chocby namiastka ceramiki ?

SOFT99 Fusso Coat Speed Barrier  czytalem ze pod soft99 najlepiej wziac ich QD 

3 prostaff cc water gold

Moze jednak wystarczy cos tanszego ?:

4 SHINY GARAGE - Quick Detailer Morning Dew

5 RRC QD+

6 ADBL ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trzepol  z mojego doswiadczenia cokolwiek nie dasz na Fusso to roznice bedzie widac,ale na bialym mozesz nie dostrzec wielkich roznic miedzy produktami,tu lepiej stawiac na  podbicie polysku a nie glebi wiec produkty z carnauba typu SG MD odpada,wybralbym miedzy Speed&barrier a Water gold 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2020 o 23:56, analyzator napisał:

OK z sonusem mi zamieszaliście 🙂 Jakby mi brakowało na półce. Ale jestem ciekawy.

Na półce mam GS show, tenzi carnauba spray, water golda, turtlewaxa, carpro ech2o i elixira, smothegga, kocha fse, deturnery. Kilka innych o których zapomniałem.

Jak się w to sonus wpisuje? Rozumiem, że ciepły look. Trwałość od mycia do mycia czy coś więcej?

Zwykle nie używam zupełnie naturalnych wosków. Na sezon lato planuję AW desiarble lub finisa.

Cytuję sam siebie. Powiedzcie mi czy ja w moim życiu potrzebuję tego sonusa.

Ode mnie kilka słów o Koch chemie fse. Mam malutką podręczną apteczkę samochodową i odkąd mam kocha to zawsze w niej jest.

W kwestii looku zostawia po prostu czyste błyszczący lakier bez przyciemniania. Świetnie podbija śliskość. totalnie bezstresowy produkt nawet jak zostawimy gdzieś over spray. Świetna pomoc przy dosuszaniu auta.

Na fotkach przyschnięta twarda woda z myjni. Czasami mocniej wiało i przysychało szybciej niż się spodziewałem. Nie zrobiłem fotek dachu przed ale wyglądało słabo.

 

IMG_20200426_141630.jpg

IMG_20200426_141621.jpg

IMG_20200426_141714.jpg

IMG_20200426_141638.jpg

IMG_20200426_141715.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.