Skocz do zawartości

Jaki Quick Detailer ?


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
4 minuty temu, therioon napisał:

Na hondzie nic a na Subaru Ultracoat Hd kładziony we wrześniu tamtego roku


Możesz rozwinąć jaka ? bajka

Mam już trochę materiałów nagranych ale ciągle go testuję. Muszę go wrzucić na jakiś czarny lakier - u Ciebie - przynajmniej na zdjęciu robi "płynne szkło".

Generalnie ten produkt to bardziej "cleaner" czyli w sumie takie klasyczne QD - a nie "show/gloss detailer". Na pewno coś innego na rynku 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który QD moglibyście polecić dla kompletnego amatora, żeby jak najlepiej wydobyć głębię koloru, połysk i chociaż zbliżyć się do efektu lustra, na tyle na ile QD są w stanie to robić? Przejrzałem prawie wszystkie 200 stron tego wątku i wybrałem najbardziej polecane QD, ale nie wiem który wybrać uwzględniając też kolor lakieru (szary) i łatwość użycia, żebym lakieru nie zniszczył.

 Do tej pory lakier nie był w żaden sposób chroniony.  

1. Prostaff Cc spray water gold (trochę drogi, nie wiem czy warto jak na początek). 

2. CarPro Ech2O quick detailer (mógłbym używać również do mycia samochodu) + CarPro Reload 

3. CarPro Elixir

4. Sonax Xtreme Brilliant Shine Detailer lub Spray+Seal

5. Soft 99 Luxury Gloss

6. ADBL SSW/QD1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DetailAmator napisał:

Do tej pory lakier nie był w żaden sposób chroniony.  

Po QD również raczej nie będzie.

 

Jak łatwość i lustro to WG. Jak łatwość bez takiego lustra i sporo taniej to SSW. Elixir też jest ok ale SSW łatwiejsze w aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pioter83 napisał:

Hejka, czytałem od strony 200 ale nie widziałem.

Poszukuje qd do powłoki którą łatwo się nakłada i długo wytrzymuje, używane co ok. 6 miesięcy podczas serwisu powłoki.

Skorzystaj z dedykowanego produktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
4 godziny temu, Pioter83 napisał:

Hejka, czytałem od strony 200 ale nie widziałem.

Poszukuje qd do powłoki którą łatwo się nakłada i długo wytrzymuje, używane co ok. 6 miesięcy podczas serwisu powłoki.

Chcesz QD do powłoki czy bardziej booster ? A jak piszesz o trwałości 6 miesięcy to bardziej pasuje pod to jakaś powłoka "lite" : cancoat, moonlight, cquartz lite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co polecacie z qd po myciu? Na aucie siedzi hdc zymol i wosk carbon, po myciu wrzucam good stuff show detailer( robi robotę mega, nie znam lepszego qd który tak podbija efekt) ale jest jeden minus. Show detailer ciężko się nakłada i zostawia mazy, szukam czegoś szybszego, bo z tym mi długo schodzi. Ok. 8h ze wszystkimi żeby nie zostawić żadnej smugi(pracuje z latarka). Może pójść sobie w good stuff gloss detailer czy może coś innego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy spełni moje oczekiwania. Na pewno pozostanę przy show detailer ale chce ograniczyć go nie co każde mycie, bo już mam dosyć siedzieć przy aucie 8h(tyle mi schodzi od mycia do wylizania na ideał) dlatego myśle o czymś innym psinkę przetrę i zapomnę. Show ma gęsta konsystencje. Może zymol detailer ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

@oskarr17 Przeważnie jest tak, że te QD mocno zapychające,podbijające są gorsze w aplikacji. Jak kierujesz w wyższa półkę i nie Zymol, SV to może PA Presto Detail ?   

Inny produkt który mocno kryje i podbija efekt, do tego mocna śliskość to surf city garage Spray glaze, nie ma problemu smug ale sama aplikacja jest dłuższa niż klasycznego QD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.