Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@Grzechu23 widziałem. U Nowickiego na allegro PS za 26 zł + pianowniczka 180 ml za 8 zł. I dobiorę jakieś pierdoły typu aplikatory czy fibry. Chemii mam tyle, że przez rok mi niczego nie zabraknie, opamietalem się trochę z kupowaniem tego odkąd przestałem się mieścić na 2 regałach. Kupuje tylko to co potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie co się dzieje z artykułami  Sonax oraz płynami.do spryskiwaczy nigdzie w dużych dyskontach w Łodzi nie można dostać. Nie byłem byłem tylko w Kauflandzie. Tylko u nas tak jest czy w innych miastach tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry, takie 3 szybkie pytanka:

Wie ktoś może czy IPY róznia sie miedzy soba? Chce zamawiac z jednego sklepu i maja ipe rrc najtansza i sie zastanawiam czym rózni się od takiego ADBL'a ok 10-15zł droższego albo innego rodzaju ipy. Domyślam sie ze róznica mogłaby być w mocy roztworu (wiem ze na allegro maja "specjalistyczne" ok 98% chyba - ale tutaj dochodzi kolejne 10zl za wysylke wiec troch bez sensu).

Jeszcze takie może dziwne pytanie, ale czy idzie sitkiem do pianownicy zmniejszyć ilość "lania wody"? W mojej pianownicy na ustawionej ilosci wody na minimum nadal piana jest strasznie słaba i zastanawiam sie czy to wina pianownicy, czy może wystarczylo by sitko wymienić (chociaz po dzisiejszej probie dojscia do sitka nie wiem czy nie bedzie potrzebna wymiana i tak, bo doprowadzilem do pękniecia regulacji szerkokości strumenia v:)

Spotkał się ktoś może z jakims niestandardowym rozmiarem sitka do pianownicy? Wiem że sa LS3 i ls12, do mnie pasuje raczej ls3 bo wymiary na oko i wygląd sie zgadza, ale nie wiem czy nie ma jakiegos innego standardu który jest np 1mm szerszy (nie mierzyłem suwmiarka, ale obecnie wole tam za duzo nie grzebać bo schnie klej od regulacji strumienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Streat said:

Różnią 🙂 

Zauwazysz to podczas wymywania pasty 🙂 

Pasty narazie nie zamierzam wymywac (narazie nawet nie mam maszyny, i w tym roku raczej nie kupie v:), głownie do zrobienia sobie płynu z polecanej na forum receptury i odtluszczeinu roznych rzeczy (czyli procki, panele aluminiowe, jakieś czyszczenie elektroniki pewnie i inne cuda). Zastanawia mnie czy ta róznica polega na dodaniu czegos do ipy, czy na slabszym stężeniu - bo jak te "detailingowe" ipy maja miec jakies cuda pododawane to chyba poprostu zamowie czysta ipe z allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
20 minut temu, analyzator napisał:

@Streat o tutaj masz moją uwagę 🙂 to jaka IPA jest dobra? 

szczerze to nie znalazłem dobrej ipy 😄 Arek kiedyś się chwalił że ma dostep do dobrej ipy ale jak zapytałem jaka to ipa to nic mi nie odpisał. Wiec szczerze to nie wiem jaka dobra ipe kupic. Przezyciłem sie na Koch Sil do wymywania lakierów i na nim pracuje mi sie bardzo dobrze 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skav kup sobie do takich zastosowań IPĘ 98-99% do elektroniki tą parszywą. 5L za 40 zł na łatwości do dostania, wskoczy smarta a jak nie masz to czas kupić bo to oszczędność.. Do tego jak będzie pasta do zmycia do sobie zrobisz 1:1 i też da radę, najwyżej 2 razy fibrą przeciągniesz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vlodek2532 Ale tam mniej wiecej czym sie rózni zwykla ipa od ipy detailingowej? Maja jakies dodatki czyszczace, są mniej zanieczyszczone czy cus? Z czegos ta róznica w cenie musi wynikać (na baniakach 5l potrafi byc 2 krotna) tylko nigdzie nie moge znalesc info jakie są róznice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skav detailingowy często mają dodatki zapachowe np. K2 pro klinet i różna zawartość alkoholu. Klinet ma koło 50%.

 

Co do samej czystej ipy to może być tak, że jest ona skutkiem ubocznym produkcji i być wytworzona że słabszych składników. Może też być wyprodukowana z myślą jako o finalnym produkcie i wtedy będzie ciut lepszą jakościowo. Przerabiałem to kilka lat temu podczas pracy w serwisie komputerowym. Ogółem stosowaliśmy tańsza bo różnicy w przypadku pracy z elektroniką nie było widać. Może zapach był minimalnie mniej drażniący ale to subiektywna ocena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPA rozumiem jako składnik i zakup do własnego rozrabiania. Wszystkie gotowe do użycia traktuje jak wariacje gotowych produktów inspekcyjnych. Między nimi różnice oczywiście będą chociażby ze względu na stężenie.

@AreK wpadnij i nam powiedz coś mądrego 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja i coś mądrego ⁉️😂😂😂

Na codzień stosuję IPA prosto z labo chemika jednej z czołowych, polskich firm. Jest spoko. 
Dużo pokazuje. Koch również ma świetny produkt. 
Obecnie dość mocno rozkminiam ten temat, a mianowicie. 
Czy gotowe „prepy” to produkty do odtłuszczania czy wymywania⁉️
Póki co jestem w kropce.
Zwłaszcza na świeżych lakierach, z którymi pracuję, gdzie w zależności od zawartości żywic, wnioski są bardzo zróżnicowane. 
Momentami głupieje🤭

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się wtrącę trochę w tą dyskusje na temat ipy i pierdykne pytanie z innej beczki... Mianowicie chcialbym w tym roku odbyć szkolenie w zakresie AD. Szkół czy też studio, które takie szkolenia przeprowadzają jest mnóstwo. Teraz pytanie czy iść na szkolenie grupowe czy indywidualne. Szukać kogoś wyspecjalizowanego czy raczej studia które w razie późniejszych problemow pomoże a nie będzie kazać zapisać się na kolejne szkolenie i w którym tak naprawdę pokażą co i jak od kuchni i jekie produkty oni używają i co się u nich sprawdza. A nie ze pójdę na szkolenie np rupesa gdzie wszystko jest z rupesa i później będę się bał używac czegoś innego... Ktoś coś??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#statyw 

Jakiś czas temu wpadł mi w oko temat dotyczący statywu mactronic, jednak teraz nie mogę go odszukać. Może ktoś wie, w jakim było to temacie ?

Ewentualnie może ktoś powie coś więcej na temat tego statywu typu stabilność, zakres wysokości ? Lub poleci jakis inny dobry statyw w racjonalnej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, MarBi napisał:

#statyw 

Jakiś czas temu wpadł mi w oko temat dotyczący statywu mactronic, jednak teraz nie mogę go odszukać. Może ktoś wie, w jakim było to temacie ?

Ewentualnie może ktoś powie coś więcej na temat tego statywu typu stabilność, zakres wysokości ? Lub poleci jakis inny dobry statyw w racjonalnej cenie. 

mam tą nieprzyjemność posiadać statyw z mactronica. Sam statyw jest co najwyzej ok. Nie jest to półka scangripa bo to nawet nie stało na jednej półce. Scangrip jest duzo masywniejszy i lepiej wykonany. Montaż kółek jest nieakceptowalny i niebezpieczny w przypadku tego statywu wiec odradzam zakup kółek. Jako statyw bez kółek jest ok. Nie przewraca się. We wtorek mogę cyknąć parę zdjęć jak nie zapomnę 😉 Czy kupiłbym drugi raz statyw mactronica? Raczej nie wolałbym dołożyć do scangripa 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PiterG @Streat dziękuję za szybką odpowiedź.

 

Właśnie szukam jakiejś alternatywy do statywu scangripa, bo prawie 400zł za statyw to trochę sporo... Ale scangrip naprawdę przynajmniej wygląda na solidny i ma 3m zasięgu, zastanawia mnie natomiast czy minimalna wysokość nie jest zbyt duża do pracy przy lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.