Jump to content

bienek

Master
 • Content Count

  1,514
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

bienek last won the day on October 27 2019

bienek had the most liked content!

Community Reputation

182 Genialna

1 Follower

About bienek

Informacje

 • Imię
  Kamil
 • Auto
  Focus ST170
 • Lokalizacja
  Jarosław
 • Województwo
  Podkarpackie

Recent Profile Visitors

2,484 profile views
 1. To będzie nadmuch do lakierowania a w ścianach przy podłodze beda wiatraki wyciągowe. Oczywiście brakuje jeszcze podłączenia do wentylatora i filtrów ale to mam nadzieję zrobić w przyszłym tygodniu :) Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 2. Czas na mały update. Kilka dni temu minął dokładnie rok od kiedy pożar strawił cały budynek wraz ze wszystkimi sprzętami i narzędziami, które w nim się znajdowały. W jesieni udało się trochę podgonic z najważniejszymi rzeczami, które pozwoliły nam teraz w sezonie zimowym zająć się robota w środku. Mam nadzieję że w tym tygodniu uda się skończyć moje miejsce do polerowania i lakierowania bo robi się coraz większy bałagan i trzeba poukładać klocki na swoje miejsce :D Jeszcze chwila i będę mógł się pochwalić skończonym projektem :) Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 3. Jedne drzwi już wstawione:) jeszcze musimy przerobić i naprawić te rozsuwane, które były do tej pory.
 4. UDAŁO SIĘ!!! Przyjechał gość i zrobił tynki, później poszła piana na sufit i następnie zerwaliśmy z ojcem stara posadzkę. Wczoraj udało się zrobić nową porządną wylewkę :) Teraz już będzie z górki, bo to co wymagało największej ilości pracy i czasu jest już zrobione. Jeszcze trochę i będę mógł już działać pełną parą. Teraz zostało finalnie pomalować sciany, zamontować oświetlenie, wyciągi i nadmuch, zrobić instalacje sprężonego powietrza itd. Jest nadzieja że na zimę będę miał super miejscówkę :D
 5. Hej, Dawno nie było żadnej aktualizacji ale niezbyt wiele się działo. Na razie udało się ogarnąć elektrykę i co najważniejsze, dzisiaj przyszedł gość od tynków i będzie tynkował cały garaż [emoji2][emoji2] Nie ukrywam że długo na to czekałem bo jak on skończy, będziemy mogli zerwać stara wylewkę i zrobić nowa, a to mocno posunie całe pracę do przodu. Będę w końcu miał czyste miejsce gdzie da się coś ogarniac.
 6. Chcesz mieć najlepsza ochrone to kup maskę do lakierowania 3m z filtrami węglowymi a1 i nic nie poczujesz. Możesz wąchać nitro z butli i zero zapachu.
 7. Sama baza może by się dało punktowo wycieniować ale bezbarwny raczej na całą maskę.
 8. Nie, ojciec chce zrobić grubsza warstwę tynku i zatopić w nim stalowe siatki żeby wzmocnić cała konstrukcję. Po pożarze niektóre bloczki tam gdzie było najgoręcej są trochę kruche i trzeba je wzmocnić.
 9. Jedno okno na świat ;) jeszcze drugie w wolnej chwili, drzwi garażowe i będę namawiał ojca na znalezienie ekipy do tynków. Jest taki nawał roboty, że nie ma czasu cokolwiek porobić przy garażu :( a ja cierpię bo nic nie mogę zrobic...[emoji24] Synek oczywiście przyszedł skontrolować robotę dziadka i ojca :)
 10. U mnie w Leonie też są takie pekniecia w strukturze plastiku.
 11. Będę mył to pokaże. Dziś na stacji paliw podszedł gość i powiedział że pięknie auto wygląda :) widać wosk robi robotę.
 12. No dobra... Dzisiaj była chwila żeby wypróbować mazidełko więc napiszę na gorąco swoje spostrzeżenia z aplikacji :) Warunki jak na woskowanie... Raczej średnie; blacha rozgrzana, mocne słońce i brak cienia. To znaczy cień był, ale chciałem wypróbować wosk w ekstremalnych warunkach. Zapach: Dla jednych totalnie nie istotny, dla innych główne kryterium wyboru wosku. Dla mnie bardzo ważna kwestia, choć nie decydujaca jeśli chodzi o zakup. Jeśli chodzi Osd premium wax to dla mnie pachnie podobnie jak zymol detail czyli fajnie. Generalnie wolę zymole jeśli chodzi o właściwości, ale nic nie przebije swisswaxow jeśli chodzi o zapach. Aplikacja: Akapit wcześniej wspomniałem o zymolu. Jeśli chodzi o samo nakładanie tu również widzę analogie do zymola. Wosk na aplikatorze jest oleisty i bardzo łatwo się rozprowadza. Jednym maznieciem można zrobić cały panel. Docieranie: I tutaj jest największy bajer. Nie ważne czy grubo, czy cienko, w słońcu czy nie docieranie jest bajecznie proste. Wystarczyło minimum siły i wosk bez problemu bez mazania czy innych ekscesów schodził z lakieru. Podsumowanie: Odkąd bawię się w detailing miałem okazję pracować z wieloma woskami różnych firm. Sam miałem ich też sporą kolekcję. Osd PW na pewno wpisuje w ścisła czołówkę jeśli chodzi o aplikacje, docieranie i wygląd. Lakier nabiera fajnej głębi i dodatkowo robi się bardzo ślisko. Mimo mocnego słońca nie zauważyłem nadmiernego pocenia się, jak to bywa u zymola co też jest plusem. Zapach jest fajny bo jak wspominałem podobny do zymolow, chociaż sam uwielbiam swisswaxy za ich owocowe nuty zapachowe. Jest to na prawdę banalny wosk dający wiele funu przy aplikacji i docieraniu. Taki typowy "wax on, wax off". Niektóre woski bywają prze kombinowane, śmierdzą jak pasta do podłóg przez co tracimy przyjemność pracy z nimi. Ten jest całkowitym przeciwieństwem i to mi się podoba. Co do kropelek to trzeba poczekać na pierwszy deszcz lub mycie :)

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.