Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Gold_Car napisał:

Zbliżają się mrozy. Przy -12 miałem problem z odpaleniem auta, teraz mają być jeszcze większe mrozy i woda w benzynie = problem ... stosował ktoś z was środek Amsoil Quickshot? Myślę go kupić, firma chyba dobra bo na forum KA często poleca się z tej firmy oleje.... Stosowałem środki liqui moly, i wszystkie tańsze dostępne na stacjach i żaden nie jest skuteczny (kilka lat temu testowałem) pomogło wyjeżdżenia do zera ... Na shellu Pan z obsługi twierdził ze to przez biopaliwa dolewane do tańszej benzyny. Do tego etanol lubi pobierać wilgoć nie tylko z benzyny ale i z powietrz. Zawsze tankuje jak mam połowę baku lub szybciej (nauczony poprzednim problemem z wodą w benzynie) a średnio w miesiącu wyjeżdżam 3 zbiorniki . Denaturat (etanol) nie jest dobry czytając różne opinie do tego w opisie Amsoil Quickshot też tak piszą .

Jak skutecznie walczycie z wodą w zbiorniku demontaż i czyszczenie nie wchodzi w grę. Brak kanału i pogoda nie pozwala... Czyszczenie filtra paliwa też bo go nie mam w swoim aucie ... (inżynierowie fiat stwierdzili ze to zbędna część emoji6.png) . Macie jakiś sprawdzony środek? Bo wyjechanie benzyny do zera też nie jest "zdrowe" dla jednostki napędowej.

Tankuj dobre paliwo i nie trzymaj niskiego poziomu w zbiorniku i nic Ci nie grozi uwierz mi jak masz auto w Pb ,  po 18 latach pracy w branży paliwowej mogę to zapewnić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zwirek03 tankuje tylko na shellu lub orlenie, przeważnie vpower we wtorki lub verwe w pozostałe dni chyba że zona widzi to od czasu do czasu zwykłą 95 zatankuje na tych stacjach ... . Chyba że pompa odrobinę wody zaciągnie z zbiornika... Ale dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Gold_Car napisał:

@zwirek03 tankuje tylko na shellu lub orlenie, przeważnie vpower we wtorki lub verwe w pozostałe dni chyba że zona widzi emoji6.png to od czasu do czasu zwykłą 95 zatankuje na tych stacjach ... . Chyba że pompa odrobinę wody zaciągnie z zbiornika... Ale dzięki za radę.

Nie chcę robić nikomu reklamy ani antyreklamy  ale koncern na O zdecydowanie omijaj szerokim łukiem,  ich V i skład zostawię bez komentarz twój wybór. 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś pomysł na marznący deszcz? O 20 walczyłem z taflą na szybie.. odmrażacz spływał i nie robił wrażenia na lodzie, murska nie była w stanie się przebić. Dopiero po 30 minutach odpalanego samochodu z nawiewem na szybę coś zaczęło puszczać i można było walczyć skrobaczka.  Problem w tym, że znowu zaczęło padać i samochód wrócił do punktu wyjścia. Nie widzi mi się rano znowu kwitnąć podczas rozmrażania. 

B3FC44B7-70DC-43B5-B239-9AD7EA5BBFAE.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, 4dminwhyyyyy napisał:
Ma ktoś jakiś pomysł na marznący deszcz? O 20 walczyłem z taflą na szybie.. odmrażacz spływał i nie robił wrażenia na lodzie, murska nie była w stanie się przebić. Dopiero po 30 minutach odpalanego samochodu z nawiewem na szybę coś zaczęło puszczać i można było walczyć skrobaczka.  Problem w tym, że znowu zaczęło padać i samochód wrócił do punktu wyjścia. Nie widzi mi się rano znowu kwitnąć podczas rozmrażania. 
\


Zainwestuj w pokrowiec/ płachtę na szybę Robi robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po fakcie mata nic nie zdziała 😄 

leżała leniwie w bagażniku. Rano zrobiłem miksturę wspomagającą. 
czyli 100ml ipy, 100ml octu i pół litra zimowego płynu do spryskiwacz turtle wax.

zdecydowanie ułatwiło rozmrażanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.