Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, Marcin1992 napisał:

@marcelus ja używam mop obrotowy z viledy. Na 10 litrów daje korek płynu do podłóg i nie ma zadnych mazów

Myślałem o tym mopie, ale zraziły mnie opinie na alle że rozlatuje się po kilku użyciach. Mowa chyba o kolejnych wersjach tego produktu, długo masz tego mopa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Shoober napisał:

Chciałbym Was prosić o wyjaśnienie terminu Slow Cutting pracując na rotacji. 

To metoda pracy, polegająca na polerowaniu niewielkiego fragmentu karoserii bez nacisku na maszynę (a nawet podtrzymując maszynę, aby zminimalizować jej własny ciężar), przy powtarzaniu bardzo wolnych przejazdów z różnymi prędkościami, bez uzupełniania pasty na padzie po jej wypracowaniu i częściowym "wyschnięciu", a za to kilkukrotnym zwilżaniu pada mgiełką wody, lub roztworu wody i quick detailera. To czasochłonna i wymagająca cierpliwości metoda polerowania - rozbijasz ścierniwo pasty nie pod wpływem nacisku, a pod wpływem samego ruchu obrotowego pada i tarcia między powierzchnią pada, a powierzchnią lakieru. Metoda ta jest najczęściej przydatna przy pastach, których ścierniwo opiera się na tlenku aluminium (np. pasty Koch, Menzerna), gdy chcemy maksymalnie wykorzystać właściwości tnące/polerujące pasty.

  • Lubię to 2
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Eidos71 napisał:

To metoda pracy, polegająca na polerowaniu niewielkiego fragmentu karoserii bez nacisku na maszynę (a nawet podtrzymując maszynę, aby zminimalizować jej własny ciężar), przy powtarzaniu bardzo wolnych przejazdów z różnymi prędkościami, bez uzupełniania pasty na padzie po jej wypracowaniu i częściowym "wyschnięciu", a za to kilkukrotnym zwilżaniu pada mgiełką wody, lub roztworu wody i quick detailera. To czasochłonna i wymagająca cierpliwości metoda polerowania - rozbijasz ścierniwo pasty nie pod wpływem nacisku, a pod wpływem samego ruchu obrotowego pada i tarcia między powierzchnią pada, a powierzchnią lakieru. Metoda ta jest najczęściej przydatna przy pastach, których ścierniwo opiera się na tlenku aluminium (np. pasty Koch, Menzerna), gdy chcemy maksymalnie wykorzystać właściwości tnące/polerujące pasty.

Ładnie to opisałeś, jak z podręcznika 😄
A tak w przykładzie praktycznym przy rotacji to bierzesz dobrej jakości futro, aplikujesz wybraną paste, która jest tłustawa i ma możliwości długiej pracy. Atakujesz wybrany element pojazdu w wymiarach 40x40 i praktycznie wypracowujesz pastę bez nacisku na 2-3 biegu, Ilość przejazdów będzie kosmicznie wielka, przy pastach jak koch czy menzerna moim zdaniem nie należy dopsikiwać wody czy qd-ka nie tworzymy aż takich temperatur a same pasty nie przepadają za zwilżeniem, według mnie tracą siłe cięcia
.

Co taka technika daje ? Bardzo dobrej jakości cięcie, pozbycie się zazwyczaj wszystkich swirli i względny brak bałaganu, mała ilosc hologramów oraz brak śladów po agresywnosci futra. Dobra sprawa przy miękkich lakierach, przy twardych szkoda czasu.
 

17 godzin temu, Shoober napisał:

Cześć,

Chciałbym Was prosić o wyjaśnienie terminu Slow Cutting pracując na rotacji. 
 

Pozdrawiam. 

 

  • Super 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niron BH autofoam zdecydowanie. Jak chcesz coś skutecznego i ph neutralnego ale z mocą w dół masz jeszcze sonax energy, tac system ultra, tenzi neutral magic. W lecie sobie radzą. BH możesz spokojnie kombinować ze stężeniem - w dół. BH lubię za szybkie działanie i wolne przysychanie - piana jest rzadka i spływając zostawia na aucie film a nie suchą powierzchnię. Mistrzostwo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytanka...
1. Czy gąbkowe aplikatory np do wosku myjecie po uzyciu czy wyrzucacie i kupujecie nowe?
2. Czy ilość nalozonego wosku ktory aplikujemy na lakier ma znaczenie? Lepiej wiecej towaru lub mniej?

Dzieki


Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Strus napisał:

1 - ja wrzucam do pralki z fibrami

2 - więcej nie znaczy lepiej 

Dzięki,

Muszę w takim ukłądie wyciągnąć z kosza i wyprać 😄

Właśnie sie zastanawiałem bo na pewno ciężej jest potem to wytrzeć mikrofibrą ale czy działanie przez to nie będzie gorsze?

W ogolę po użyciu FW Gloss i wytarciu MF zostają mi w niektórych miejscach pojedyncze włoski / kłaczki - jakby się pocił na lakierze... ciężko to potem wytrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, poncio napisał:

Właśnie sie zastanawiałem bo na pewno ciężej jest potem to wytrzeć mikrofibrą ale czy działanie przez to nie będzie gorsze?

Napiszę to ponownie tylko odwrotnie, skoro nie zrozumiałeś - im mniej tym lepiej. 
 

35 minut temu, poncio napisał:

W ogolę po użyciu FW Gloss i wytarciu MF zostają mi w niektórych miejscach pojedyncze włoski / kłaczki - jakby się pocił na lakierze... ciężko to potem wytrzeć

O ile się nie mylę to Paradise Gloss jest bajecznie łatwym w aplikacji i dotarciu woskiem. Jeśli masz z nim problemy to albo masz okrutnie lipną fibrę albo nakładasz go dużo za dużo. Po Twoim poprzednim pytaniu wnioskuję że ta druga  opcja. 
Wosku na średniej wielkości auto, przy prawidłowej aplikacji powinno zniknąć z opakowania do 8-10g. Sprawdź sobie ile schodzi Tobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w pewnych miejscach mi to sie zrobilo wiec obstawiam, ze za duzo bylo materialu... pod koniec juz troche nabralem wprawy i cale drzwi bez problemu robilem 1 "liznieciem" wosku

MF Work Stuffa

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, analyzator napisał:

@poncio biorę z ręcznikami w płynie do ręczników. Zanim jednak pójdą do pralki płucze je szarym mydłem albo płynem do mycia naczyń i gorącą wodą.

ja po praniu dodatkowo wrzucam jeszcze do suszarki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.