Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

W jakiej temperaturze przeważnie powinno się przechowywać kosmetyki? Czy jest jakiś przyjęty zakres temperatury czy to zależy od produktu i trzeba by analizować każdy po kolei. Przed zimą muszę się zastanowić gdzie je trzymać, aby nic się z nimi nie stało. Aktualnie są w miejscu gdzie zimą temperatura spada do +- 5 stopni, gdy na zewnątrz jest koło zera albo lekki mróz. Zastanawiam się nad przeniesieniem ich do szafki w piwnicy, gdzie przeważnie nie spada poniżej 10 stopni (no chyba, że mamy na zewnątrz -15/-20 stopni, to wtedy może do tych 5 spadnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin1992 niezły burdel :-]

Prawda jest taka że +10 stopni jest w miarę bezpieczne dla większości kosmetyków. +5 Jest już niebezpieczne. Ponizej zera niektóre kosmetyki po prostu się popsują. Ale o tym jest już temat na forum. Wystarczy poszukać. Jeśli tobie nic się nie zepsuło to miałeś farta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oscc ja bym trzymał do około 10 stopni, potem już lepiej zabrać do domu. Kiedyś zostawiłem PoorBoy's Natural Look na zime w samochodzie. Stało się coś dziwnego, zrobił się jakiś wodnisty, Niby nadal działał dobrze, ale zdecydowanie temperatura nie wpłynęła korzystnie. 

Zresztą, z praktycznego punktu widzenia średnio ma to sens. Zostawisz w samochodzie, będziesz chciał coś zrobić na szybko i zamiast prysnąć APC, będziesz szorował deskę kostką lodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poncio do wykładzin i dywanów mam takie z aliexpress sprzedawane w 3-paku (gumowe dywaniki też nimi idą) a do tapicerki kupiłem teraz K2 pro brill ale użyłem go tylko raz i jeszcze nie powiem, że jest bardzo dobra.

SwagTV używał takich na drewnianych krążkach z allegro za 40 zł sztuka i wydawało się to bardzo fajne. Najbardziej miękka jechał nawet alcantare ostatnio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpatrzyłem na zagranicznych forach, że wielu ludzi używa do żeliwnych,czarnych silników (motocyklowych) dresingu, który nazywają "engine brightener", ale na polskich portalach nie mogę nic podobnego znaleźć. Ktoś zna jakiś odpowiednik dostępny w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy narobię dużego bałaganu polerką z Juli + biały pad Royala i pasta Menzerna 1100? Czy dam radę to wykończyć one stepem od Mezerny i miękką gąbką? Cel to pozbycie się średnich i płytkich rys. Doświadczenie bardzo znikome. Wiem ze wszystko można zepsuć, jednak bardziej mnie interesuje czy jest to bardzo agresywna kombinacja jak na amatora?! Pacjent to Volvo s60, 2009r, kolor czarny. Podobno w tragicznym stanie, jeszcze nie widziałem. Może ktoś z Was doradzi lepszą kombinację? Jedyne co robile to One step Menzerną na dotacji w VW Golfie IV i BMW e90 czarnym. Efekt był zadowalający jednak wycięcie małe.

Pozdrawiam

Edit:to słynna polerka dual action obecnie za 299zl w promocji. 125mm, skok 15mm

I jeszcze jedno pytanko mi się nasunęło. Czy Carpro Essence tak samo tnie jak aio od Menzerny? Nadaje się jaki Finish? Bo wykończenie pewnie lepsze jednak czy to wypełnienie rys czy korekta?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bigsmith21 napisał:

Czy narobię dużego bałaganu polerką z Juli + biały pad Royala i pasta Menzerna 1100?

Nikt Ci nie sprzeda gotowca, ale używając twardej białej gąbki i pasty mocno tnącej, to wykończenie może być słabe i będzie trzeba użyć pasty polish + żółty /czerwony pad. 

1 godzinę temu, bigsmith21 napisał:

jeszcze jedno pytanko mi się nasunęło. Czy Carpro Essence tak samo tnie jak aio od Menzerny? Nadaje się jaki Finish? Bo wykończenie pewnie lepsze jednak czy to wypełnienie rys czy korekta

CarPro Essence to nie jest pasta finishowa ani aio. Essence to primer 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze musisz wytłumaczyć koledze co to jest Primer
W slowniczku pojęć nie ma, jednak wydaje mi się że chodzi o coś w rodzaju glazu. Na testach widziałem że coś podobno wycina ale skoro jaki finish się nie nadaje to rozumiem.
Swoją drogą nie każdy od razu był Alfą i Omegą....

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

CarPro Essence to nie jest pasta finishowa ani aio. Essence to primer
A po takim "zestawie" powiniennem to ogarnąć Menzerną Aio i miękkim padem? Pytam bo taką posiadam i nie chce niepotrzebnie wydawać na finisza.
Jeszcze jeżeli ktoś z Was ma doświadczenie z lakierami Volvo to byłbym wdzięczny za opinie. Wiem ze może być różnie jednak jest pewnie jakaś reguła, statystyka....

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@bigsmith21 menzerna 3w1 jest dosc agresywna, nie wiem jak twarde sa lakiery w volvo ale ogolnie ta pasta ma sporo wypełniaczy dlatego taki efekt uzyskałeś. 1100 to dość agresywna pasta z menzerny i lepiej zebys zaczął od samego 3w1 i jezeli efekt nie bedzie zadowalajacy to przejdz na 1100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigsmith21 menzerna 3w1 jest dosc agresywna, nie wiem jak twarde sa lakiery w volvo ale ogolnie ta pasta ma sporo wypełniaczy dlatego taki efekt uzyskałeś. 1100 to dość agresywna pasta z menzerny i lepiej zebys zaczął od samego 3w1 i jezeli efekt nie bedzie zadowalajacy to przejdz na 1100
Ok. Tak zrobię. Kupię na wszelki wypadek finisza małego od Menzerny

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bigsmith21 napisał:

Ok. Tak zrobię. Kupię na wszelki wypadek finisza małego od Menzerny

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Volvo lakier średni generalnie ale menzerna 1100 wcale nie jest taka ostra, a dodatkowo słabo wykańcza, polecam 400, bo mniej pyli lepiej tnie i lepiej wykańcza. Po 1100 musisz zrobić dobry finish bo hologram zostaje raczej spory chyba że będziesz długo wypracowywał to jakoś w miarę wyjdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.