Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@MMCzysci mam trzy kolory: czarny, czerwony i żółty. Właśnie je zmacałem.

Czarny: bardzo miękki, przy naciśnięciu palcem ugina się mniej więcej o 40/50%

Czerwony: taki sam nacisk, ugina się o około 20/25%

Żólty: ugina się tylko kawałek, tak na oko 10%

Z mojego bardzo amatorskiego wyczucia wynika że między czarnym a czerwonym jest bardzo duża różnica. Między czerwonym a żółtym sporo mniejsza, ale nadal wyczuwalna. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie... auto odebrałem w piątek (nowe z salonu), dzisiaj wyjechałem i wkurw mnie złapał jak podczas zebrania wycieraczką przedniej szyby zostają takie dziwne smugi / nalot  (troche jak zacieki)

Słychać jak wycieraczki mają opór (troche szurają, jeśli tak to moge nazwać)

co to może być? w dzień to jeszcze mało widoczne natomiast w nocy to będzie bardzo przeszkadzało. Chciałem zrobić tego zdjęcie ale aparat w dzień nie chce uchwycić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Szpako99 napisał:

I jak wyszorować od wewnątrz tym kwasem? Bez ściągania kół.

najlepiej ściągnąć koła, a jak nie,  to musisz kupic szczotkę, ale szybciej i lepiej będzie sciągnąć koło

 

10 minut temu, Szpako99 napisał:

Tenzi alux będzie też ok?

Bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szpako99 Tenzi Alux rozrabia się w proporacjach  1-3/10, masz dokładnie na opakowaniu. Raz i ostrożnie możesz próbować z kołami na samochodzie. Uważaj bo kwas niezbyt dobrze wpływa na całą resztę metalowych elementów ( jeżeli nie są polakierowane). Jak użyjesz ostrożnie w dość niskim stężeniu, to nic się nie stanie. Najlepiej użyj Alux, obficie zmyj wodą a resztę brudu domyj szczotką pomagając sobie APC. Ja tak ostatnio robiłem, a jestem totalnym amatorem.

Natomiast jeżeli masz warunki, to ściągnij koła dla świętego spokoju. Sprawdź też czy nic się nie dzieje z powłoką po użyciu płynu. Słyszałem że czasami po renowacji mogą pojawić się problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.