Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, enjoy1516 napisał:

qd który można aplikować na delikatnie mokry lakier

Prostaff Water Gold

 

4 minuty temu, enjoy1516 napisał:

płyn do szyb który godnie zastąpi megssa glass clenera 

ProElite Glass Cleaner GT

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Szpako99 napisał:

Przy... Uderzył mi duży kamień w zderzak.. tylko malowanie całego elementu czy da się to jakoś ogarnąć?

 

Malowanie .. gdyby to był odprysk wielkości kilku mm zrobiłbyś zaprawkę i by nie było widać (choć srebrny lakier może być różnie), ale coś takiego to jedynie lakierowanie całego zderzaka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mamy tu jakiegoś lakiernika? Czy takie coś podlega reklamacji u lakiernika? Orientuje się ktoś? Błotnik był lakierowany dwa lata temu, pod koniec zeszłego roku taka sytuacja się pojawiła (zdjęcie 1). Niestety nie było mnie w PL więc wziąłem bezbarwny i zamalowalem.

Wczoraj zauważyłem że w innym miejscu odstał bezbarwny. Jak widać takich mniejszych odprysków jest więcej. Tam gdzie odstał bezbarwny, muszę nożykiem go wkoło odciąć i wtedy zamalowac, bo gdybym podważał to pewnie większość by zeszła.

Co dziwne drugi błotnik miałem lakierowany 7 lat temu i tam nic się nie dzieje61a409adf6fb7a19da2cbd553dc7a3a6.jpg&key=a5aa3391e09cf94b8cc2d011a4ef4b6a4675815c3dab540a2349027eab342f5271e094d59adeb83a5a81bbbfbdaf2481.jpg&key=27975d8ecddae7d67a152482c7ee6e313a8f7d169dc6e7c1f1624f1e36cb03b6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem a co spartaczył że bezbarwny tak odchodzi? Bo coś jest źle zrobione skoro na drugim błotniku po 7 latach takie cuda się nie dzieją jak na tym. Jeszcze gdyby to była maska, albo przód błotnika to bym pomyślał że kamień uderzył i lakier odstał, ale na środku błotnika? Zresztą na drugim błotniku przy lampie mam odpryski od kamieni, ale jest odprysk lakieru czy to bezbarwnego czy do podkładu ale nic nie schodzi takimi płatami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@flatron007 wiesz, nieznam gościa to Ci nie pomogę w tej kwestii. A to chociaż legalny zakład czy malowane w piwnicy
Legalny no nic pojadę pokażę, najwyżej mnie wyśmieje i wtedy będę szukał nowego lakiernika do pomalowania błotnika. Póki co "maznę" bezbarwnym. Dzięki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LukasM napisał:

Mam położony już miesięczny Sonax Polymer Net Shield. Czy macie jakiś sprawdzony qd, który fajnie współgra z PNS, czy bez różnicy - dowolny będzie ok?

Generalnie każdy syntetyczny QD będzie dobry, ale dedykowanym QD do PNS jest Sonax BSD.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft99 Dark and Black Wax. Położony niecałe dwa tygodnie temu, na umyty lakier ( aktualnie nie mam warunków na lepsze przygotowanie). Możliwe że po 3 spłukaniach wodą + myciu pianą na myjni ( w jednej ręce lanca, w drugiej rękawica) wosku już nie ma? 

Przy spłukiwaniu wodą nie widziałem kropelkowania, raczej taflę wody która spłynęła, ale bez szału. W ramach eksperymentu na zderzakach siedzi DoDo Juice White Diamond i tutaj było widać idealne kropelkowanie.

O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś taką pianownicę pod wąż ogrodowy ?
https://allegro.pl/oferta/pianownica-niskocisnieniowa-ogrodowa-opryskiwacz-8789773055

Początkowo chciałem kupić tą:
https://mrcleaner.pl/pianownice-i-opryskiwacze/p-a-pa-ls3-mosiezna-pianownica-do-myjki-cisnieniowej-zbiornik-1l

ale jest bez pistoletu co byłoby dodatkowym kosztem. A wyglądają podobnie 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
41 minut temu, DevMike napisał:

Tak mam, używam regularnie, co chcesz wiedzieć ? dla mnie bomba

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie myślałem, że tą ciśnieniową po przedłużce też da się zamontować pod waż. @Domel chciałem wiedzieć czy to sie  spisuje itp. Mam Marolex 3000 i byłby ok gdyby nie trzeba było machać łapami i pompować jej. Ale właśnie przeglądam wątki na tym forum jak dorzucić kompresor z aliexpress do marolex 3000 tak zeby było cacy 🙂  Ale dzieki za filmiki ... dało mi to obraz jaka piana z tego idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, DevMike napisał:

W zasadzie myślałem, że tą ciśnieniową po przedłużce też da się zamontować pod waż. @Domel chciałem wiedzieć czy to sie  spisuje itp. Mam Marolex 3000 i byłby ok gdyby nie trzeba było machać łapami i pompować jej. Ale właśnie przeglądam wątki na tym forum jak dorzucić kompresor z aliexpress do marolex 3000 tak zeby było cacy 🙂  Ale dzieki za filmiki ... dało mi to obraz jaka piana z tego idzie

To jest pianownica nisko ciśnieniowa wprost do węża, ma całkiem inne zadanie, bardziej do luzowania brudu który spływa, prewash, opony i felgi, albo poprostu do mycia auta bez żadnych wiader samą rękawicą (nie ze wszystkimi autami trzeba sie cackać detailingowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.