Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, D@ViD napisał:

CarPro Essence to nie jest pasta finishowa ani aio. Essence to primer 🙂

 

12 godzin temu, Domel napisał:

Jeszcze musisz wytłumaczyć koledze co to jest Primer 😉

Primer to "podkład".

Nazwa wykorzystywana w detailingu w momencie pojawienia się mody na ceramikę (essence, essential, q2m primer, blue lotion...)

Podobne produkty istniały już wcześniej, np dla sealantów Duragloss nazywał to Bonding Agent.

 

Można by zaryzykować stwierdzenie, że primer może być pastą finishową. Ale finish nie jest primerem. (Analogicznie kwadrat jest prostokątem, ale prostokąt nie jest kwadratem).

 

W przypadku CP essence, primer ten pełni funkcję pasty finishowej bo działa jak CP Reflect,

Może też pełnić funkcję samodzielnego zabezpiecznia (choć nie najwyższych lotów) więc można nazwać to AIO (czyści, poleruje, maskuje, zabezpiecza).

 

Bardzo uniwersalny produkt z szerokim wachlarzem możliwości. Jedynie trzeba pamiętać, że przed położeniem na niego warstwy docelowej należy dać mu czas na związanie z podłożem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 godzin temu, bigsmith21 napisał:

Swoją drogą nie każdy od razu był Alfą i Omegą....

Oczywiście, nie mialem na celu dogryzania - tylko chciałem stwierdzić, że skoro kolega dostal odpowiedź na jedno pytanie, używając w odpowiedzi kolejnego "trudnego" słowa - zaraz padnie pytanie a co to jest Primer 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
4 godziny temu, ghost napisał:

Można by zaryzykować stwierdzenie, że primer może być pastą finishową. Ale finish nie jest primerem. (Analogicznie kwadrat jest prostokątem, ale prostokąt nie jest kwadratem).

Te i inne słowa trafiają w samo sedno.
Ess to genialny produkt (nie do dupy jak to niektórzy stwierdzili po moim wpisie na jednej z grup fb) . Często jednak jest on stosowany niezgodnie z jego przeznaczeniem. 
Oczywiście można go użyć do wykończenia lakieru, można zrobić nim OS czy zastosować go jako AIO. Wszystko można ale jak udowodniłem, Ess bardziej maskuje niż "wycina".
Nie są to tylko puste słowa, to moje obserwacje wynikające z dość długiej i częstej pracy z tym produktem.
Dzięki baaardzo solidnym żywicom, ciężko jest go wymyć. Żadne IPY czy prepy nie dają rady.  Musimy sięgnąć po innego rodzaju chemię. 

Zastanówmy się zatem czym jest primer i jakie jest jego zadanie wg teorii.

Rozumiecie o co chodzi? 

Czy dressing do tworzyw wewnętrznych możemy stosować tylko wewnątrz pojazdu a płyn do szyb tylko na szkle? 

Ess to primer, który ma wiele zastosowań i powtarzam to kolejny raz. To jeden z moich ulubionych produktów jakie kiedykolwiek używałem ;-) 

 

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście essence którego zresztą polecano mi. Na moje oko przy niskiej sile cięcia ale bardzo fajnej maskującej rozważał bym go do samochodów zabytkowych albo z bardzo miękkiem lub niewielką ilością lakieru. 

To może pytanie do was jeżeli używacie go do wykończenia przy więcej niż jednym etapie to skąd pewność że udało się wykończyć? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, niron napisał:

czym czyścicie paday w czasie korekty ? psiknąć ipą i wytrzeć, płukać w wodzie i jechać wilgotnym, apc ( jak nasącze pad apc to będe tym polerował, apc+temperatura na lakierze to chyba zły pomysł)

Ja wydmuchuje sprężonym powietrzem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym czyścicie paday w czasie korekty ? psiknąć ipą i wytrzeć, płukać w wodzie i jechać wilgotnym, apc ( jak nasącze pad apc to będe tym polerował, apc+temperatura na lakierze to chyba zły pomysł)
Szczoteczka do protez z Rossmana
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FilipO @Maciej WTN @Streat szukam fajnych cen na Kirklandy, ceny od 20elżbiet. Dostępność to głównie Ebay i Amazon, sklep "costco" się nie otwiera. 

Są też dwa oznaczenia w opisach 713160 i 713161.

Będę informował co w temacie.

Pozdrawiam.

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AreK napisał:

Wszystko można ale jak udowodniłem, Ess bardziej maskuje niż "wycina".
Nie są to tylko puste słowa, to moje obserwacje wynikające z dość długiej i częstej pracy z tym produktem.
Dzięki baaardzo solidnym żywicom, ciężko jest go wymyć. Żadne IPY czy prepy nie dają rady.  Musimy sięgnąć po innego rodzaju chemię.

Swego czasu jak ten produkt dopiero co wszedł na rynek zrobiłem test.

Niebieska gąbka Nat i solidne wypracowanie.Zaraz po dotarciu solidne wymywanie WipeOutem 3/4 razy tak, że z szmaty się lało. 

Po wszystkim zobaczyłem, że nic absolutnie nic nie zostało wycięte. Tylko może coś gąbka ruszyła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanko. Jakie szczoty polecacie na już do wykładziny? Macie coś ekstra w obi albo jakimś markecie bo nie mam na miejscu sklepu a na wysyłkę nie mogę czekać.
Pozdrawiam,a o to pacjent
Pod nogami kierowcy jest dużo gorzej bo ktoś jeździł bez wycieraczki.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bigsmith21 napisał:

Panowie szybkie pytanko. Jakie szczoty polecacie na już do wykładziny? Macie coś ekstra w obi albo jakimś markecie bo nie mam na miejscu sklepu a na wysyłkę nie mogę czekać.
Pozdrawiam,a o to pacjent
Pod nogami kierowcy jest dużo gorzej bo ktoś jeździł bez wycieraczki.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

w Castoramie 

https://www.castorama.pl/szczotka-polerska-wolfcraft-80-mm-id-1026398.html?store=0&exactc=856a21a3f808ca829d032e882a9a1e95&keyword=pla_wszystkie_smart_pm&gclid=Cj0KCQjwy8f6BRC7ARIsAPIXOjjoD9NP0_W1uCavdAZQj7ag8DRyoUy-lbXMIyT3dJJC2s4mXnoGQQQaAuGvEALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.