Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie trochę z innej beczki. Żona użyła do mycia podłogi w domu (płytki i panele) środka Kaercher RM 770. Nie wiem czy źle go rozcieńczyła czy coś ale po umyciu i wysuszeniu robią się na podłodze

straszne ślady od chodzenia. Jakaś rada co z tym zrobić? (woda octem nie dała rady :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, freestyler napisał:

Witam. Pytanie trochę z innej beczki. Żona użyła do mycia podłogi w domu (płytki i panele) środka Kaercher RM 770. Nie wiem czy źle go rozcieńczyła czy coś ale po umyciu i wysuszeniu robią się na podłodze

straszne ślady od chodzenia. Jakaś rada co z tym zrobić? (woda octem nie dała rady 🙂 )

Sprobuj plynem do mycia naczyn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 minut temu, wanraf89 napisał:

straszne ślady od chodzenia. Jakaś rada co z tym zrobić? (woda octem nie dała rady 🙂 )

Płyn do szyb - np Glass GT od ProELite. Świetnie odtłuszcza kafle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Pioter83 napisał:

Jaki jest czas odparowywania preparatów typu IPA, zmywacz silikonowy i płyn inspekcyjny?

Pytam pod kątem kiedy mogę położyć wosk lub ceramike po użyciu tych płynów.

IPA i zmywacz to psikasz, ścierasz i możesz woskować. 

Płynu nie używałem więc nie wiem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Pioter83 napisał:

Jaki jest czas odparowywania preparatów typu IPA, zmywacz silikonowy i płyn inspekcyjny?

Pytam pod kątem kiedy mogę położyć wosk lub ceramike po użyciu tych płynów.

Po typowych plynach inspekcyjnych daje godzine zeby zdażyło wszystko odparowac. Jezeli chodzi o ipe to przecieram cale auto i dopiero wtedy zaczynam woskowac wiec tez ma jakis czas na dokladne odparowanie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! W temacie latarek  i ogólnie oświetlenia przy pracach czy to wewnątrz czy z zewnątrz auta jestem totalnie zielony, dopiero zaczynam zgłębiać swoją wiedzę w tej kwestii. Dlatego chciałem zacząć od wyboru latarki czołowej, jeśli to możliwe szukam latarki uniwersalnej, która przyda się przy korekcie lakieru, aplikowaniu wosków/powłok, jak i przy czyszczeniu wnętrza pojazdu, oraz posłuży też przy pracach mechanicznych z autami. Czy w ogóle taka istnieje, czy do każdej z tych trzech prac jest potrzebna inna latarka?

Co do budżetu to nie chcę wydać 200-300zł. Jeśli jest coś sensownego do 100zł to chętnie taką kupię, a jeśli trzeba dołożyć do 150-200zł to tak zrobię. Czekam na propozycje oraz opisanie trochę różnic między danymi latarkami, dzięki z góry za pomoc! 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@V1RU$ Właśnie o niej Tobie mówiłem 🙂 jest bdb 🙂 

11 minut temu, rudi0018 napisał:

zacząć od wyboru latarki czołowej

jakość = cena - to szukaj pod hasłem Scangrip Latarka czołowa 150lm Cob Led ZONE

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Perla można kłaść na mokre - nie do końca wyschnięte opony? Nie znalazłem na forum jednoznacznej odpowiedzi, a auto ma być gotowe do jutra - czekać aż jako tako doschną czy mogę próbować (Perl prosto z butelki)?

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MMCzysci napisał:

Czy Perla można kłaść na mokre - nie do końca wyschnięte opony? Nie znalazłem na forum jednoznacznej odpowiedzi, a auto ma być gotowe do jutra - czekać aż jako tako doschną czy mogę próbować (Perl prosto z butelki)?

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Oczywiście, że można. Tylko wtedy trzeba się liczyć z rozcieńczaniem produktu. A opone zawsze mozesz dotrzeć MF przed aplikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, V1RU$ napisał:

Czy na wkrętarkę do podłogi w aucie nada się i tylko tu:

https://www.castorama.pl/szczotka-polerska-wolfcraft-80-mm-id-1026398.html

Czy za twarda czy za miękka czy akurat ?

Ja kupiłem tutaj 8312992095 + taka mała 8047377861. Parę prań już przeszły. Dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.