Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.02.2020 o 16:56, Grzechu23 napisał:

CleanTech Tire & Cleaner robi robotę ostatnio

Nie pomijam rad kolegów, więc i zgodnie z Twoją będę testował, już nabyłem @cleantechco

IMG-20200215-094215.jpg

8 minut temu, Crasher napisał:

A to nasączanie??

To nasączenie z filtrem wywalić do śmietnika nawet KN i wsadzić serię.

Trzy konie więcej, och ach super, a po półtorej roku przepływki na gorącym drucie zaczynają mieć gorszą responsywność, widać po podpięciu do kompa. W skrajnych przypadkach sypnie błędami. Na amerykańskich forach temat szerzej opisywany. Ja zamiast czyścić filtr to czyściłem znajomym przepływki a filtr do kosza, bo przepływki kosztowały po pare tysięcy. Na szczęście preparat CRC ratował sytuacje i odczyty wróciły do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ghost napisał:

Nie pomijam rad kolegów, więc i zgodnie z Twoją będę testował, już nabyłem @cleantechco

 

To nasączenie z filtrem wywalić do śmietnika nawet KN i wsadzić serię.

Trzy konie więcej, och ach super, a po półtorej roku przepływki na gorącym drucie zaczynają mieć gorszą responsywność, widać po podpięciu do kompa. W skrajnych przypadkach sypnie błędami. Na amerykańskich forach temat szerzej opisywany. Ja zamiast czyścić filtr to czyściłem znajomym przepływki a filtr do kosza, bo przepływki kosztowały po pare tysięcy. Na szczęście preparat CRC ratował sytuacje i odczyty wróciły do normy.


No widzisz, poprzedni właściciele na takim jeździł z tego co widze to okolo 8 miesięcy za nim spotkał się ze znakiem. Namieszałeś w głowie...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Slovak napisał:

@ghost, od ponad 4 lat jeżdżę na wkładce Pipercrossa i żadnych problemów z autem nie mam. Najwięcej zanieczyszczeń w dolocie jest z odmy. 

Możliwe, że u jednych nie ma problemu, u innych jest, nie znam konstrukcji przepływki i dolotu każdej marki. Czy np siatka potrafi coś wyłapać przed drutem. Zaznaczam, że nasączenie z filtra po czasie zanieczyściło przepływ w różnych benzynowych samochodach z turbo oraz z kompresorem. 

W tanich i starszych samochodach gdzie części są za grosze można ryzykować, ale osobiście w droższych gdzie przepływ 2-7 tysięcy to trzeba się zastanowić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crasher mam wkładkę K&N. Z tego co wiem stożki czyści sie tak samo jak wkładki tj. kupujesz zestaw z K&N, wytrzepujesz delikatnie syf, spryskujesz preparatem do czyszczenia, zostawiasz na chwilę i splukujesz pod niskim ciśnieniem np z kranu. Po wyschnięciu delikatnie nasączam.

Jeżdżę tak od 1,5 roku i wkładka jest po poprzednim właścicielu. O padających przepływkach czytałem, ale to prawdopodobnie przez zbyt mocne nasączanie wkładki/stożka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś pomysł na APC do przetestowania?

Było już kilka m.in.: megs, cyclone, ideal vask, green star, FX, 4detailer. 

Chodzi o coś mocnego. FX słabiak. Najbardziej mi przypasował Koch i 4detailer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 godzin temu, Zdroja0 napisał:

Jakiś pomysł na APC do przetestowania?

Ja ostatnio wróciłem do ADBL. Pozytywnie mnie zaskoczył np w temacie usuwania tłuszcz z okapu kuchennego.

FX rzeczywiście mocą nie oszałamia, ale zapach ma ładny i nadaje się bardziej do regularnego stosowania według mnie niż do szczurków - ale pomęczę go jeszcze w mocniejszych roztworach.

W kolejce czeka jeszcze GS

Z tych mocnych skubańców jeszcze Detailer's Magic.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fredi88 napisał:

Jest na forum jakiś elektryk? Potrzebowałbym skonsultować podłączenie kilku kabelków 🙂

Nie jestem elektrykiem ale zielony w temacie też nie jestem. Pisz na PW, wieczorkiem jak wrócę do domu postaram się zerknąć. Być może pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.