Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Streat napisał:

@zawisza antybakteryjny jest na pewno wash mist od soft99 🙂 

Do tego bardzo wydajny, przyjemnie lekko pachnie i sprawdza sie na wszysykich powierzchniach - na czarnej szklanej lodówie czy indukcji w ogole nie zostawia smug.

I teraz ja z pytaniem:

Załóżmy, że mam nastoletni samochód który 90% swojego życia spędził w gorącym klimacie. Na podsufitce mam brazowe plamy i odplamiacz np chemspec rust remover. Plama ładnie schodzi. Ale czym później wypłukać pozostałości po odplamiaczu, zwracając uwagę na fakt, że podsufitka moze w każdym momencie się odkleić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, piotroosh napisał:

Załóżmy, że mam nastoletni samochód który 90% swojego życia spędził w gorącym klimacie. Na podsufitce mam brazowe plamy i odplamiacz np chemspec rust remover. Plama ładnie schodzi. Ale czym później wypłukać pozostałości po odplamiaczu, zwracając uwagę na fakt, że podsufitka moze w każdym momencie się odkleić?

a po co od razu odplamiacz ?? Próbowałeś produktów do bonnetowania ?? np. MAXIFI Soap Free lub Excede Encapsulator Cleaner + mikrofibra gofer/wafel i jazda 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Znacie jakieś odkażacze powierzchni w sprayu - bezpieczne dla dzieci ? Są specjalne mydła dezynfekujące w żelu dostępne w aptece lub Rossmanie a ja szukam w SPRAY'u - coś co psikam np na muszę toalety publicznej i to szybko odparowuje bez wycierania papierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel w publicznej toalecie to taka loteria i chyba bym się nie odważył, aby mój dzieciak siadał na desce, ale jeśli już byłaby taka konieczność to u mnie w rodzince + u mojej lubej pod ręką zawsze mamy

http://www.sklepy24.pl/sklep/feedo_pl/produkt/sanytol-uniwersalny-dezynfekujacy-srodek-czyszczacy-w-sprayu-500-ml-grejpfrut-i-trawa-cytrynowa/F050879 

Mam nadzieję, że nie zostanie to potraktowane jako reklama 🙂 

Ciężko sprawdzić czy nie ma gdzieś bakterii itd. ale w zapachu nie drażni, nie jest na chlorze, nie ma z nim większych problemów, zostawia powierzchnie tępą w dotyku. 

@zawisza to o ten środek chodziło mi kilka postów wcześniej 😄 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, david2888 napisał:

a po co od razu odplamiacz ?? Próbowałeś produktów do bonnetowania ?? np. MAXIFI Soap Free lub Excede Encapsulator Cleaner + mikrofibra gofer/wafel i jazda 🙂 

teoretyzuje, bo miałem podobną sytuację i bonnet nawet nie ruszył. Bonnetu uużywałem tylko od adbl'a. Może maxifi by to ruszył. Ale zakładając ze nie? Jak wypłukać odplamiacz z takiej powierzchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotroosh obawiam się, że jest to niemożliwe. Możesz próbować ewentualnie moczyć i wykręcać fibre tylko w wodzie i robiąc podejście jak bonnetem aaaale coś mi się wydaje, że jeśli zrobisz to odplamiaczem to już zostanie. 

Chyba, że namoczyłbyś trochę fibrą podsufitkę i odkurzał. Wysuszał, namaczał, odkurzał.

Z przyzwoitą delikatnością może miałbyś jakieś szanse. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, piotroosh napisał:

teoretyzuje, bo miałem podobną sytuację i bonnet nawet nie ruszył. Bonnetu uużywałem tylko od adbl'a. Może maxifi by to ruszył. Ale zakładając ze nie? Jak wypłukać odplamiacz z takiej powierzchni?

Kup chociaż Excede Encapsulator Cleaner . Zrób stężenie 1:10 z bardzo ciepła wodą (ciepła woda potęguje moc ). Jak to stężenie będzie za słabe, to zwiększysz stężenie 🙂 Do tego jeszcze odpowiednnia technika 🙂 bardzo mocno spryskać mikrofibre i przylożyć do plamy i przytrzymać z 1min. Następnie zacząć przecierać w lewo, prawo (dość energicznie). Potem drugą suchą mikrofibrą poprawić.

Dla przykładu. W Sobotę robiłem podsufitówkę w VW Golf IV. Taki stan był zabrudzenia i wszystko zeszło pięknie, ładnie, ale cała podsufitówka zajęła mi ponad 1 godzinę i robiłem właśnie metodą wyżej opisaną za pomocą Excede 1:10 z b. ciepłą wodą.

IMG_20200208_121428.jpg.3f4f5e7a54fadb60fbe0e79e510b118b.jpg

IMG_20200208_121415.jpg.70a1e53a468d081b0ae709f81fbcd403.jpg

Nie teoretyzuj za dużo 🙂 tylko do roboty 😄  

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 

Zakupie exceed'a 😁 póki co robie wszystko hobbystycznie i żeby zdobyć troche praktyki - mam 5 samochodów, wiec mam sie na czym szkolić 😁 różne przypadki, różne zabrudzenia. Ostatnio zakupiłem ct 470, mam 2 prespraye od maxifi i plukanke(nie liczac tych od adbl) i brakuje mi wlasnie odplamiaczy, które predzej czy później i tak beda potrzebne. A przypadek z podsufitka po prostu mnie zaciekawił, jak sobie z taka sytuacją poradzić.

 

Edit:

"Następnie zacząć przecierać w lewo, prawo (dość energicznie). Potem drugą suchą mikrofibrą poprawić."

Czy rozcieranie plamy na prawo i lewo jest poprawne? Transfer rozumiem, ale co jeśli plama 'puści' i zacznie sie rozciagac po całej podsufitce?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotroosh napisał:

Czy rozcieranie plamy na prawo i lewo jest poprawne? Transfer rozumiem, ale co jeśli plama 'puści' i zacznie sie rozciagac po całej podsufitce?

Dlatego czyszczenie zaczynasz od środa sufitu w stronę tylną, przednią, boczną.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, david2888 napisał:

Dlatego czyszczenie zaczynasz od środa sufitu w stronę tylną, przednią, boczną.

Tak, tylko pisałeś, że plamę po transferze przecierać w prawo i lewo, ale chyba miałeś na myśli moment kiedy plama całkowicie zostanie usunieta, a nie tylko zmiękczona, bo w przeciwnym wypadku ją rozetrę energicznie czyszcząc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plamę ścieraj do środka żeby jej nie rozciągnąć na większą powierzchnię, często płucz fibrę i używaj gorącej wody i dobrą chemię. Użycie wybielacza może rozjaśnić Ci miejscowo podsufitkę. Możesz spróbować jeszcze użyć tornadora do usunięcia tylko minimalnie roztworu chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PiterG powermaxed tsunami. Jakbyś zamawiał to weź proszę też sztukę dla mnie - płacę z góry :)

@zawisza pranie wózka z myciem kół, zlew, balkon i inne - tam gdzie mogę wypłukać. Do podstawowego mycia np stołu wjeżdżanie z apc to niezbyt praktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lukasz-odkrywca napisał:

Szukam produktów do aplikacji na mokry lakier, poszukałem i znalazłem koch chemie, adbl ssw, SG WP, geyon weat coat, znacie cos jeszcze? 😁

1. Manufaktura Wosku Neon Night

2. Soft99 Rain Drop Bazooka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lukasz-odkrywca napisał:

@david2888  a mógłbyś powiedzieć co twoim zdaniem najdłużej leży 💪?Zależy mi na trwałości. 

mało mam doświadczenia z produktami na mokro, a tym bardziej w badaniu trwałości, ale ktoś kiedyś na forum pisał, że królem trwałości jesli chodzi o aplikacje na mokro, to: CarPro HydrO2.

Chyba kolega @Slovak go używa 🙂 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jacek94 napisał:

Czy Carpro Dlux w nowym opakowaniu różni się czymś od starego? Oprócz opakowania oczywiście;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Niczym się nie różni 🙂 to ten sam produkt

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2020 o 07:43, Domel napisał:

Znacie jakieś odkażacze powierzchni w sprayu - bezpieczne dla dzieci ? Są specjalne mydła dezynfekujące w żelu dostępne w aptece lub Rossmanie a ja szukam w SPRAY'u - coś co psikam np na muszę toalety publicznej i to szybko odparowuje bez wycierania papierem.

EcoLab Incidur Spray.Odkażacz medyczny.Stosowany w szpitalach i gabinetach lekarskich. 

"Produkt na bazie alkoholu etylowego charakteryzuje się działaniem bakteriobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym. Jego właściwości obejmują: wirusy osłonione (także HBV, HCV, HIV; Adeno, Papova, Polio, Vaccinia; bakterie (również MRSA i Tbc) i grzyby. Wykazuje następującą aktywność w stosunku do wirusów wg DVV: Adeno- 1godz.; Papova- 30 min.; Polio- 2 godz.; Vaccinia- 15 min. Preparat dokładnie oczyszcza powierzchnie sprzętu medycznego (także szyby, pulpity, deski klozetowe, szczeliny, klamki itd.)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.