Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Hi. Czy można glinkowac na deironie, oczywiście odpowiednio lubrykujac powierzchnię i po tym umyć auto?

 

Na początku miałem taki plan:

 

- mycie + suszenie

- deiron

- płukanie + suszenie

- t&g

- płukanie + suszenie

- glinka

- mycie po glince + suszenie

- cleaner

- fusso

 

Po obejrzeniu filmiku Pawła Nowickiego postanowiłem podejść do tego tak:

 

- mycie + suszenie

- t&g + aktywna piana do zdjęcia tego, co rozpuścił

- suszenie (mam płynny deiron, wiec opcja na mokro chyba odpada); Paweł auto dodatkowo umyl po t&g, ale domyślam się, że to dlatego, iż zrezygnował z tego procesu na początku, u mnie jest na tyle konkretny syf, że bez mycia na początku ani rusz

- deiron + glinka, mycie + suszenie

- cleaner

- fusso

 

Czy taka kombinacja da radę?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MMCzysci napisał:

Hi. Czy można glinkowac na deironie, oczywiście odpowiednio lubrykujac powierzchnię i po tym umyć auto?

 

Na początku miałem taki plan:

 

- mycie + suszenie

- deiron

- płukanie + suszenie

- t&g

- płukanie + suszenie

- glinka

- mycie po glince + suszenie

- cleaner

- fusso

 

Po obejrzeniu filmiku Pawła Nowickiego postanowiłem podejść do tego tak:

 

- mycie + suszenie

- t&g + aktywna piana do zdjęcia tego, co rozpuścił

- suszenie (mam płynny deiron, wiec opcja na mokro chyba odpada); Paweł auto dodatkowo umyl po t&g, ale domyślam się, że to dlatego, iż zrezygnował z tego procesu na początku, u mnie jest na tyle konkretny syf, że bez mycia na początku ani rusz

- deiron + glinka, mycie + suszenie

- cleaner

- fusso

 

Czy taka kombinacja da radę?

 

 

Idealnie byłoby osobno każdy proces 😉

Ja robię tak, (zalezy od planu docelowego- korekta, cleaner >wosk etc)

1.Piana, spłukanie,  suszenie powietrzem
2.Deiron (d-tox),płukanie
3.T&G (Koch Teww lub Vasco) +przecieram MF
4. Piana, spłukanie

5. Glinka, płukanie lub wycieranie
5 Mycie właściwe (FX pomarańczowy)
6 Suszenie powietrzem +ręcznikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, MMCzysci napisał:

A nie suszysz między t&g a deironem?

 

Dziękuję, czyli dobrze myślałem.

 

Ile trzymać vasco na lakierze przy obecnych temperaturach? Ponoć musi siedzieć dłuugo.

 

 

Vasco lub Koch tew siedzą długo, generalnie do rozpuszczenia pryszczy z asfaltu 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory jedynymi, którym udało się zobaczyć mikropęknięcia powłok spowodowane rozszerzalnością temperaturową to... marketingowcy
 
 
 A servFaces kładł np @Hubee

@ghost dzieki za odzew! Tak coś czułem żeby na te mikropęknięcia przez palce patrzeć...
Może kolega@Hubee coś powie na temat tej powłoki? Może być na priv żeby tu nie zaśmiecać. Z góry dzieki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, alexander.p napisał:

Ja robię tak

5. Glinka, płukanie lub wycieranie
5 Mycie właściwe (FX pomarańczowy)

Nigdy, przenigdy nie podszedłbym do auta z glinką bez mycia właściwego. Choćbyś 10 razy pianował auto to najpierw mycie potem glinka, nigdy na odwrót.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kirkal napisał:

patent na te plastiki inny niż polerka i folia

Na wszystko inne szkoda czasu i $. 

Wosk od manufaktura wosku interior Finish HD jest do tych elementów stworzony, ale on aby maskuje takie utlenianie, zmatowienie. Grube rysy tylko polerka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy, przenigdy nie podszedłbym do auta z glinką bez mycia właściwego. Choćbyś 10 razy pianował auto to najpierw mycie potem glinka, nigdy na odwrót.
Tak oczywiście. Dałem 5.5 Ale nie jednoznacznie że wskazanie na mycie z wyższym priorytetem:(

Natomiast sezon, jesienno- zimowy koniecznie

1. Pre wash
2. Wash
3. Dekontaminacja
4. Glinka
:)


Wysłane z mojego SM-J330F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Opowiedzcie mi proszę o EZR/EZRC (PSA). Pacjent to 407 2004, lakier w stanie "dst", niektóre elementy malowane ponownie. Brat zapytał, czy podjąłbym się polerki. Maszynę załatwię, ale chciałbym poznać charakterystykę tego lakieru (twardość, wykończenie, generalny komfort pracy, jakie pady/pasty, czy w ogóle powinienem się zgodzić (pierwsza polerka w życiu)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bitek napisał:

Spotkaliście się może z efektem przyciągania pyłków z mikrofibry przez szybę na której jest nałożona niewidzialna wycieraczka, czuć jak by szyba była naelektryzowana. 😛

Dzisiaj dotknął mnie ten problem. Na bocznych szybach leży Glaco i przecierając dzisiaj po myciu szyby SSW fibrą  WS Gentleman +   zostało pełno pyłków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, smerf91 napisał:

Dzisiaj dotknął mnie ten problem. Na bocznych szybach leży Glaco i przecierając dzisiaj po myciu szyby SSW fibrą  WS Gentleman +   zostało pełno pyłków

U mnie też leży glaco przeleciałem IPĄ i taki numer, ipa poszła na wafel później chciałem dopieścić niebieską fibrą od TENZI była już prana, zebrałem to fibrą do szyb. Efekt przyciągania był nadal szyba wydawała się mega tępa, ciężko było prowadzić po niej fibre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MMCzysci napisał:

Dobry wieczór. Opowiedzcie mi proszę o EZR/EZRC (PSA). Pacjent to 407 2004, lakier w stanie "dst", niektóre elementy malowane ponownie. Brat zapytał, czy podjąłbym się polerki. Maszynę załatwię, ale chciałbym poznać charakterystykę tego lakieru (twardość, wykończenie, generalny komfort pracy, jakie pady/pasty, czy w ogóle powinienem się zgodzić (pierwsza polerka w życiu)).

Ja mam 407 ale w innym kolorze. Lakier ori. Można uznać go do średnio miękkiego. Maszyna o skoku 8mm i pasta Polish usiagnalem spoko efekty. Tylko one step był robiony. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci zakładając,  że to DA (na pierwszy rzut najlepiej 8mm) a lakier jest w słabym stanie spróbuj pasty "one step" (polecam 3D one) i np. żółty pad NAT. Pasta polish może okazać się słaba. Kwestia jak faktycznie ten lakier wygląda, czy masz warunki (garaż, oświetlenie...) i wystarczająco dużo czasu i wytrwałości 😉 co innego jeśli przygodę z polerka zaczynasz od nauki na pojedynczym elemencie, co innego startować od razu od "one step". 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy istnieje jakiś dopasowany fabrycznie separator brudu do meguiar's foldable bucket składanego wiadra 9l? Jeżeli nie to czy ktoś z Was próbował ciąć ten standardowy 26 cm na mniejszy? Zastanawiam się czy ręcznie jakimś brzeszczotem ogarnę temat. Z góry dzięki za info.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy istnieje jakiś dopasowany fabrycznie separator brudu do meguiar's foldable bucket składanego wiadra 9l? Jeżeli nie to czy ktoś z Was próbował ciąć ten standardowy 26 cm na mniejszy? Zastanawiam się czy ręcznie jakimś brzeszczotem ogarnę temat. Z góry dzięki za info.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka


Mam takie wiaderka też. Tyko no name. Separator brudu mi sie nie widzi w nim raczej. Po pierwsze ścianki boczne nie są sztywne. Nawet jak wciśniesz docięty separator to i tak prędzej czy później wypłynie, chyba ze bardzo go obciążysz. Brud i tak będzie Ci leciał po ściankach w dół. Po drugie te wiaderka nie są zbyt wysokie. Separator jeszcze Ci je pomniejszy i wygoda z mycia spadnie. Do tego ryzykujesz uszkodzeniem ścianek przez separator.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.