Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Krótkie pytanie... kończy mi się Good Stuff White Bear Snow Foam i zastanawiam się czy kupić kolejną butelkę czy jednak spróbować czegoś innego? White bear sprawdził się w ręcznej pianownicy Marolexa ale ciągnie do poznawania świata i po głowie chodzi mi ADBL Yeti. Warto zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka, pomylono mi zamówienie i zamiast cleanera Autofinesse "pre sealant" przyszedł "pre wax". Ten pierwszy jeden z kolegów polecił mi jako niewymagający wymywania pod Fusso, ale zakładam, że drugi już wypadałoby, skoro jest przed-woskowy...

 

Kolejny wydatek mi się nie widzi, ale jeżeli od tego miałaby w znaczący sposób zależeć trwałość Coata...

 

Dostałem podpowiedź - nie martwić się, przetestować. Tak zrobię 😉

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mmaciekdd napisał:

VALETpro apc

 

31 minut temu, mmaciekdd napisał:

Nie chce typowego apc

Z tego co wiem to VP to właśnie typowe APC w koncentracie.

Zobacz sobie tego Cleantecha inside cleaner albo Good Stuff INTERIOR CLEANER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crasher a włącz pistolet bez żadnej lancy. Jeśli będzie myjka będzie działać to masz coś zapchane. Myjki mają zabezpieczenie. Jak ciśnienie jest na max to myjka ma się wyłączyć. Jeśli dysza jest zapchana, np. poprzez osad z kamienia to ciśnienie w układzie wzrasta. Jeśli przekroczy wartość max to się wyłączy.

Sprawdź tak jak napisałem wyżej, bo w pierwszej kolejności stawiałbym na problem z lancą.

Ewentualnie możesz zupełnie odłączyć wąż/pistolet od myjki i również sprawdzić. Może coś na wyjściu myjki ci siedzi. Sprawdzaj po kolei od lancy zaczynając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx

Dobry trop, bo jak odlącze lance to myjka działa bez zarzutu

Przypomnialo mi się ze przecież z pianownica PA jest to samo. Lance rozebralem nie była brudna. Ale jutro spróbuję może rozebrać ten pistolet do którego mocuje sie lance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czytam i czytam i nie mogę się zdecydować jaki wosk na zimie nabyć. Myśle nad nowym fusso coat 12 months albo supergloss +. Pacjent białe BMW (ale mam tez czarny i chciałbym to ogarnąć jednym woskiem). Głównie zależy mi na trwałości (ma przetrwać zimę). Myślicie ze trwałość superglossa będzie porównywalna z fusso? (Główną przewagą supergloss nad fusso jest łatwość aplikacji, no ale jak nie dożyje do końca roku to lipa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego.Powiem Ci co ja robię od lat. Mam podobnie jak Ty czarne auto,żółte i jasny grafit. Na zime nakładam carPro Essence, na to FK HiTemp i pielegnuje tę kanapke miksem BSD 70% i Optimum Instant Detailerem  30%. nakładam to na lakier przygotowany zgodnie zw wszystkimi zasadami sztuki,które zaczerpnałem z naszego Forum. Robiłem w tym roku w te ciepłe ,ostatnie dni pazdziernika i mam pewnośc,że polezy do marca.  pewnośc ta bierze sie stąd,że jak juz gdzies na forum pisałem,w Opolu prawdziwych zim nie mielismy od lat. Co najwyzej tydzien mrozów a cała reszta to jazda w słonej brei. FK na białym daje ładny wyglad,na zółtym tez. na wszystkich daje fajne i tanio uzyskane szkło,biorąc pod uwage cene tej ogromnej puszki .zawsze kupuje wielka puche a nie testery. Przyda Ci sie też w lecie na ostre słonce,bo dobrze chroni. Czyli. Spróbuj kanapki carPro Essence,FK Hi temp i jakiegos miksu Sopnaxa BSD.Stare ,sprawdzone,dobre.

 

No i nakładaniee FK to bajka

 

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FK nakładalem wiosna i rzeczywiście bajka. Teraz chciałem spróbować coś nowego. Może racja ze zamiast zmieniać lepiej używać sprawdzonych metod, ale... mieć do czynienia z czymś nowym jest zawsze kuszące. A kupić żeby stało i się kurz zbierał to kiepska opcja. 
 

da radę car pro essence nałożyć ręcznie? Jak wypada tac system moon light w zimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PIO1405 napisał:

będzie porównywalna z fusso?

prawie żaden "wosk" obecnie nie ma startu do fusso coat 12.

ale możesz szukać innych trwałych, które go gonią.

 

45 minut temu, PIO1405 napisał:

da radę car pro essence nałożyć ręcznie?

tak

45 minut temu, PIO1405 napisał:

Jak wypada tac system moon light w zimę?

dobrze, ale żeby położyć dowolną powłokę zalecany jest ogrzewany garaż i przynajmniej doba w nim na wiązanie z lakierem

15 stron lektury

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ghost napisał:

dobrze, ale żeby położyć dowolną powłokę zalecany jest ogrzewany garaż i przynajmniej doba w nim na wiązanie z lakierem

 

 

 

Są powłoki które można aplikować w niższych temperaturach z powodzeniem więc czasem zwykły garaż wystarczy ..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, marco80 napisał:

Są powłoki które można aplikować w niższych temperaturach z powodzeniem więc czasem zwykły garaż wystarczy ..............

owszem istnieją takie, nawet popularny uk3.0 można od kilku stopni wrzucać, ale należy pamiętać, że jest to mniejszość produktowa, a czas utwardzania będzie ZNACZNIE dłuższy niż przy 20+ stopniach

 

37 minut temu, b0l5 napisał:

Ja kładłem fusso na maskę jakoś na początku listopada. Trochę dłużej musiałem poczekać z dotarciem, bo i temperatura była z 10 czy 12 stopni, ale generalnie jak kolega wyżej napisał można kłaść.

tylko, że fusso coat 12, to nie płynna powłoka kwarcowa, tylko teflonowa w formie pasty i nijak ma się do klasycznych powłok

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PIO1405 napisał:

FK nakładalem wiosna i rzeczywiście bajka. Teraz chciałem spróbować coś nowego. Może racja ze zamiast zmieniać lepiej używać sprawdzonych metod, ale... mieć do czynienia z czymś nowym jest zawsze kuszące. A kupić żeby stało i się kurz zbierał to kiepska opcja. 
 

da radę car pro essence nałożyć ręcznie? Jak wypada tac system moon light w zimę?

Ja zostawiam sobie próby na okres wiosenno letni. Teraz  trwa walka o dobre przetrwanie soli i mrozów.  Wyrosłem z tego okresu,w którym próbowałem i kupowałem wszystko,co ktos na Forum pochwalił 🙂 za te pieniądze które wtopiłem  to dzisiaj operowałbym w sferach takich wosków i powłok jak Kamikaze,Fuzion,Souveran , na ktore mnie nie stac. Fusso kompletnie,mimo wielu prób  mi nie pasuje,sprzdałem jedną puszke,drugą dałem koledze. Pozostaje przy sprawdzonych dla mnie woskach. Wybierz coś,bo to chyba ostatnia okazja do przygotowania dobrego samochodu na zimę. Mówie o tych, którzy stoją pod chmurą a ja do nich należę. Essence nakładałeem ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał styczność z szamponem Soft99 Smooth Egg? Konkretnie chodzi mi o to, czy nie „zeżre” wosku?

Na stronie producenta nie ma informacji na temat pH produktu. Piszą jedynie, że jest przeznaczony do odtykania powłok. Na australijskiej stronie znalazłem informację, że ma on rzekomo odczyn obojętny... 

@Soft99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje zakupić nowy odkurzacz do domu wiec pomyslalem ze moze i by do auta sie przydal 🙂

Niemowlak w domu wiec pranie dywanow sporadycznie sie przydarzy pytanie czy pchac sie w KArchera 4001 czy wystarczy oprysknie Maxifi Soapfree wyszczotkowanie i zebranie WD3? Rozumiem ze taki sposob działa jest w porzadku bezpieczny? 🙂

widzialem kilka relacji z czyszczenia wnetrz WD3 ale nie moge ich odnalezc 😞

 

ahh no i czy przy WD3 jest taka koncowka ssawka ze wode widac bo nawet przy setupie WD3 Car jej nie ma a sa tylko jakies koncowki ze szczotakmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
14 godzin temu, Sanchez77 napisał:

Czy ktoś miał styczność z szamponem Soft99 Smooth Egg? Konkretnie chodzi mi o to, czy nie „zeżre” wosku?

Na stronie producenta nie ma informacji na temat pH produktu. Piszą jedynie, że jest przeznaczony do odtykania powłok. Na australijskiej stronie znalazłem informację, że ma on rzekomo odczyn obojętny... 

@Soft99

Potwierdzamy - szampon Smooth Egg ma neutralne pH. Jednym z jego wyróżników są dodatki ułatwiające osuszanie jednak nie wpłyną one negatywnie na wosk 😉 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może doczynienia z powłokami servFaces? Podobno jakaś powłoka z tytanem na której nie pojawiają się mikropęknięcia jak to bywa w powłokach ceramicznych przy zmianach temperatur i nie trzeba jej odtykac ani serwisować jedynie raz na miesiąc umyć ręcznie . Brat planuje zadbać o swój samochód i go zabezpieczyć i dzwoni po studiach i właśnie coś takiego usłyszał w jednym z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Bapko napisał:

Podobno jakaś powłoka z tytanem na której nie pojawiają się mikropęknięcia jak to bywa w powłokach ceramicznych przy zmianach temperatur

do tej pory jedynymi, którym udało się zobaczyć mikropęknięcia powłok spowodowane rozszerzalnością temperaturową to... marketingowcy 🙂

 

a tu masz przy okazji tematyczny film:

 

 A servFaces kładł np @Hubee

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.