Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@mmaciekdd kwestia czy "essence" faktycznie będziesz używać, bo przyznam bez polerki jest trochę zabawy, na koniec możesz wymyć go IPA. o ile politura (PB WD) nie jest niezbędna to położył bym wosk od PB a na to finalnie któryś z 4 QD (pewnie Water Gold albo EliXir). oczywiście zakładam, że wcześniej auto będzie po dekontaminacji 😉 ale w tym cały urok detailingu że najlepiej samemu eksperymentować 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat uzywam tego swietnego preparatu od dawna.  To teraz poszukaj sobie co to znaczy,że Essence jest primerem i dlaczego radzisz komuś,by zmywać primer przed nałożeniem kolejnej  powłoki ochronnej. Na temat Twego łączenia jakości z ceną nie zamierzam dyskutować. Żeby nie było nabijania postów zapoznaj się równiez z definicją "powłoka" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec napiszcie mi czy wogle ma sens używanie essence ręcznie. W tamtym tygodniu użyłem megsa 3in1 i efekt na lakierze był gorszy niż po najtańszym qd k2 na jałowym lakierze. Oczywiście na początku było glinkowanie itp. Lakier to srebrny metalalik 

C5479C74-1EAF-4C3E-951B-2A197509EE6A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ma sens. Nie osiągniesz efektów takich jak po polerce, ale nie znaczy to,że nie osiągniesz żadnych. Uzywam tego preparatu na miękkich  japońskich lakierach ręcznie. Wazne jest, by użyc mało preparatu. Trzy krople wielkosci ziarna grochu i zrobisz pół maski. Uzywam aplikatora z bawełny,może być twarda gąbka. Nie impregnujesz aplikatora pierwszą warstwą. Po prostu. Trzy krople . Pracujesz kolistymi ruchami, na 10 minut zostawiasz ,docierasz i przez co najmniej trzy godziny niczego nie nakładasz i oczywiście nie moczysz.Niech się utwardza. i to wszystko. Błysk zobaczysz następnego dnia.

Oczywiście zakładdam,że nakładasz preparat na w pełni przygotowany lakier

I jeszcze jedna uwaga. Nie uzywam Essence jako preparatu do korekty. Uzywam jako świetnego cleanera z primerem. W tej chwili lezy na naszych samochodach jako podkład po FK 1000p. Dlka nas mocna,sprawdzona kanapkaa. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem Ci, ale gdzieś odpowiedź uciekła. To jeszcze raz. Musisz ocenic sam. W sezonie letnim Essence daje ( jak dla mnie) taki ładny,czysty błysk,że nie pokrywam go przez miesiąc,dwa, niczym. Jak sie znudzi to nakładam ADS NGPS . Teraz ,na zime dałem na niego FK100p po 24 godzinach dlatego,że wosk ma też swoje rozpuszczalniki. Póki co niczego nie nakładam,bo okres taki,że estetyka schodzi na drugi plan. Kiedys podtrzymam go  albo Sonaxem BSD albo Aqua waxem od Duraglossa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Mam jeszcze pytanie, konieczne jest użycie clinera przed essence czy sam essence ma właściwości czyszczące? W tamtym tygodniu auto było glinkowane, dokładnie oczyszczone przy użyciu clinera i został nałożony megs 3in1 który dał efekt praktycznie żaden. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, CarlosBlack napisał:

jeśli go wymyjesz IPA to zdecydowanie wosk ma sens 😉

Essence, total one essential to primery. 

Czyli podkłady pod LSP. Pełnią funkcję AIO, oczyszczają, polerują, maskują rysy, stanowią samodzielne zabezpieczenie.

 

Używanie primera by go potem wymyć to zdecydowanie brak sensu.

 

Zazwyczaj primer potrzebuje czasu do wiązania. Gdy to nastąpi sam jest lekką wersją powłoki kwarcowej. Jak to z powłokami, generalizując najczęściej woski z powłoką wiążą się mniej lub bardziej. Ale jak najbardziej dozwolone jest ich stosowanie na primer. Natomiast wiązanie warstw powłok ze sobą jest zdecydowanie bardziej trwałe.

 

Po odczekaniu na wiązanie essence można się pokusić na przykrycie go water goldem lub dowolnym innym lsp z obrazka

2 godziny temu, mmaciekdd napisał:

proszę o pomoc jak mogę je wykorzystać

Na white diamond i nattysa szkoda wkładu pracy o tej porze roku.

 

Więc patrz jak wyżej. Albo opcja druga.

Użyj cleanera. Jeżeli takowego nie posiadasz, zakup a póki co w zastępstwie użyj Megsa 3w1.  Jak najbardziej dozwolone jest przykrycie go praktycznie każdym sprayem z obrazka.

 

Ipa w kombinacji powyższych produktów jest całkiem zbędna.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mmaciekdd napisał:

Dzieki. Mam jeszcze pytanie, konieczne jest użycie clinera przed essence czy sam essence ma właściwości czyszczące? W tamtym tygodniu auto było glinkowane, dokładnie oczyszczone przy użyciu clinera i został nałożony megs 3in1 który dał efekt praktycznie żaden. 

Essence to Cleaner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2019 o 16:56, ghost napisał:

Shinee

Czy tutaj jest mowa o tym QDku https://www.pielegnowacauto.pl/presta-spray-n-shine-650ml-quick-detailer.html ?

 

Cytat

Dojechało. Jaj już zamówiłem.  Tym bardziej, że jest -15%. To aż kusi żeby wciągnąć mało popularne unikaty Tac Systema i ADS.

 

Tylko muszę Gloss meter kupić żeby zobaczyć czy Shinee mi dał 10GU jak u Apex Detailing 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.