Jump to content

Ronin78

Użytkownik
 • Content Count

  101
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Ronin78 last won the day on October 24 2018

Ronin78 had the most liked content!

Community Reputation

33 Świetna

About Ronin78

 • Birthday 10/14/1978

Informacje

 • Imię
  Łukasz
 • Auto
  Toyota Rav 4
  VW T4 Multivan
 • Lokalizacja
  Łańcut
 • Województwo
  Podkarpackie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie do końca to forum, ale jeśli pytacie to z fabryk spółki Degesch, w której IG Farben posiadało 42,2 proc. udziałów, pochodził cyklon B, za pomocą którego masowo mordowano więźniów obozów koncentracyjnych. Z IG Farben współpracowali lekarze przeprowadzający eksperymenty na więźniach nazistowskich obozów. Karmiono ich posiłkami z dosypanymi środkami chemicznymi od firmy Bayer, po których doznawały paraliżu, a innym wstrzykiwano w serce bez znieczuelnia benzynę i obserwowano, jak wtedy zachowa się organizm. Takie tam niemieckie pomysły a ciągnąc temat od IIWS do dzisiaj doskonale widać po dieselgate, że im i ich badaniom ufać nie wolno. Nie i tyle. Tak jak złodziej będzie zawsze złodziejem, tak kłamca kłamcą. Dlatego bawi mnie niezmiernie twierdzenie, że składniki niemieckich chemikaliów służących do kosmetyki aut są wolne od trujących składników.
 2. Pytanie co innego można tam znaleźć, bo patrząc na całokształt historii IG Farben, Bayer etc to mimo wszystko może być nad wyraz kolorowo
 3. Kurde w temacie zachowania lakieru podczas myć nic nowego, cały czas jak wyżej, zatem jedyne uaktualnienie jakie mogę wrzucić to nowe felgi i nowy garażowy nabytek, felgi zabezpieczone 2x ceramika i 1x kwarc
 4. Ronin78

  "Szybka" licznika

  Ja mam mieszane uczucia, wolałbym jeśli już psiknąć kwarcem, ceramika jeśli zostawisz rysy na liczniku, przy podświetleniu ich od spodu może je uwydatnić.........
 5. Ronin78

  9H MrFix

  Po kiego kombinujecie Krzygaj, Eidos71 i ja skutecznie wskazaliśmy, który dostawca nie leci w kulki. Na Toyocie przeszło 1,5 roku odkąd to siedzi na aucie i nie zanosi się żeby siedzieć przestało jeśli na kolejną wiosnę lekko odświeżę lakier to tylko dlatego, że auto użytkuje żona z dziećmi i wiadomo przy czarnym UNI co się dzieje (torebki, zabawki, paznokcie, zakupy) no i poza tym biorę RAV-kę czasem z przyczepką do lasu Jeśli ruszę lakier po dwóch latach czyli na wiosnę to na bank spowrotem pójdzie Fix od tego samego sprzedawcy. Poza tematem to look do tej pory jest taki że nie sposób nie rzucić się w oczy, auto wygląda niemal jak nowe, Jakkolwiek wiadomo, myję szczotką z włosia owczego, pod domem, aktywna i szampon z neutralnym PH na jedno wiadro bo dwa przy amatorskim podejściu są moim zdaniem przereklamowane i zbyteczne, suszę Kingiem i tyle w temacie.
 6. Shit, po Meguiar'sie spodziewałbym się czegoś lepszego, tak wygląda na dzień drugi po myjce na Shellu Micra teściowej :)
 7. Dwa krótkie pytania: 1. Czy wystarczy po każdym myciu tolerować Prostaff'em CC Water Gold, aby felgi mogły służyć w daily 365 dni w roku? 2. Przytarty rant, ktoś go uszkodził, czy jest jakiś patent aby jego uszkodzenie nie "rosło" / aby je zminimalizować, przypędzelkować bezbarwnym?
 8. Zrobiłem sobie własnie takie coś "niechcący", co prawda przy okazji nakładania na lakier chciałem tylko spróbować czy QD CC Prostaff Water Gold da cokolwiek na szybach i o ile na bocznych przez kilka już deszczowych dni siedzi, o tyle na przedniej zniszczyły go dość szybko wycieraczki, aczkolwiek został on w miejscach do których one nie docierają, czyli cała reszta szyby ma efekt na którym Ci zależy.
 9. Ronin78

  "Szybka" licznika

  Szybki to dresingami do plastiku robić, za dawnych lat to szedł zwykły plak i szybka jak nowa wychodziła, a efekt na kilka przetarć z kurzu spokojnie się utrzymywał. Na samą szybkę to jeden plak wystarczy na kilka lat.
 10. Drugie mycie, 20 dni i 1000km od aplikacji MrFix 9H, kanapka z Mr Fixa i CC Prostaff Water Gold
 11. Chlapacze zakładasz tylko na sezon zimowy? Czy już je zdemontowałeś na stałe? Ładnie utrzymana sztuka no i wiadomo coś za coś, wymaga to poświęceń czasowych, ja na ten przykład słyszę że "znowu idziesz do garażu" a potem kiedy gdzieś jedziemy "ludzie to nie dbają o auta, nasze takie ładne"
 12. No i spadł deszcz, kanapka Mr Fix 9H plus Prostaff Water Gold CC
 13. Kanapka na moim daily, MrFix 9H + Prostaff Water Gold CC (VW T4 Multivan)
 14. Przechodzimy do sedna pierwsze mycie, 10 dni po aplikacji Mr Fixa, przebieg ok 500km

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.