Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@turzol a czy woskujesz te felgi po myciu lub pryskasz czymś. Już o powłoce nie wspomnę, bo pewnie nie masz... ale mycie i tyle to chyba trochę słabo, bo bez ochrony one od razu są przytłumione przez choćby kurz. W sklepach można kupić tanio produkty do felg i jak myjesz tak często to te taniochy to wystarczą na bank.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aabbcc123 napisał:

@turzol a czy woskujesz te felgi po myciu lub pryskasz czymś. Już o powłoce nie wspomnę, bo pewnie nie masz... ale mycie i tyle to chyba trochę słabo, bo bez ochrony one od razu są przytłumione przez choćby kurz. W sklepach można kupić tanio produkty do felg i jak myjesz tak często to te taniochy to wystarczą na bank.

 

Felgi są zabezpieczone Gyeon RIM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lorlexis napisał:

Hej, posiada ktoś SHINY GARAGE EXTREME WHEEL BRUSH? Myślę nad szczotką do felg bardziej użytkowanie domowe zacisze i hobbistycznie niżeli profesjonalne. Polecacie ją czy jakąś inną? Myślałem również nad EZ Detail ale cena 😁.

Co prawda osobiście nie używałem, ale spotkałem się z opiniami o średniej jakości.

Sam używam ADBL WS, myślę że do użytku domowego będziesz zadowolony.

Pytanie o treści forumowe - ostatnio bardzo gorący był temat "Pytania do RRC", dziś chcąć w niego wejść wyskakuje mi następujący komunikat Nie masz uprawnień do przeglądania tej zawartości. Ktoś wie, czy temat został usunięty, czy to przejściowe problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarBi To Ty napisałeś ostatnio długi post na temat ich produktów? Może masz to gdzieś skopiowane i mógłbyś wkleić? 
Co do tematu z RRC, to usunęli profil z Dystrybutorów i wszystkie tematy zostały skasowane. Pisaliśmy o tym wcześniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie bardzo dziwna sytuacja... Jeżeli na forum pojawią się opinie krytyczne o marce to moderacja kasuje temat? I nowi forumowicze czy użytkownicy bierni (tylko czytający) nie mają dostępu do wiedzy i nie mogą ustrzec się przed błędem?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@martinii tu nie chodzi o to że moderacja coś ukrywa, tylko zapewne rrc nie przedłużyło abonamentu jako partner forum, dlatego cały dział został ukryty. 

Ale najlepiej niech wypowie się ktoś z moderacji lub @Administrator.

Takie uwagi odnośnie kiepskich produktów najlepiej pisać poza działem przeznaczonym dla partnerów 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOUNCER'S VANILLA ICE WAX czy POORBOY'S WORLD Natty's Paste Wax Red  ? Poorboy zrobi robotę czy warto jednak dopłacic do vanilla ice? Przed woskiem bedzie cleaner Prima Amigo. Moze cos innego co da maksymalnie duzo do wyglądu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam:

Są myjnie bezdotykowe w których można zbliżeniowo sobie kartą płacić, jednak tam nie ma klawiatury do wpisywania PINu. A z tego co wiem, od września któraś tam z kolei transakcja kartą zbliżeniową będzie wymagać pinu nawet jak 2zł się płaci. Wie ktoś czy wpłynie to jakoś na myjnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOUNCER'S VANILLA ICE WAX czy POORBOY'S WORLD Natty's Paste Wax Red  ? Poorboy zrobi robotę czy warto jednak dopłacic do vanilla ice? Przed woskiem bedzie cleaner Prima Amigo. Moze cos innego co da maksymalnie duzo do wyglądu? 

A ten wosk jest dostepny w PL?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne krótkie pytanie. Odebrałem samochód po drobnej naprawie lakierniczej - element plastikowy zderzaka był malowany. Malowane we wtorek w zeszłym tygodniu. Można to w weekend cleanerować i woskować czy trzeba poczekać? Lakier akryl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Ja znowu dupę truję z tym woakowaniem. Zrobiłem sobie dekontaminacje poszło prima Amigo nawet spoko oczysciło lakier no i na to Pete's 53', poszło 4g na średniego sedana, peugeot 406, dzień później pierwsze mycie adbl cola no i co?  I jak zwykle są miejsca w których krople są super, kąt, mocne hydro i po prostu widać że robi robotę, a miejscami jest słabo, woda talfuje krople słabizna, tak jakbym dał zbyt cienko wosku w tym miejscu bo pamiętam gdzie grubiej poszło i tak właśnie kropli lepiej. Ale więcej nałożyć to znowu plamy łatwo zrobić bo już testowane, i jak cienko się położy to nie ma plam. 

Starałem się smarować dokładnie i nie ma opcji żeby omijał tak często takie duże pola gdzie kropling jest słabszy. Ma ktoś jakąś teorie? 

Ps. Po pierwszym myciu zrobiłem wariactwo i położyłem drugą warstwę, zeszło chyba 2-3g (waga mało dokładna) i zobaczę co będzie, wiem. Że kiedyś tak robiłem i siedziało lepiej po po aplikacji jeden raz to 5 myć i tafla na lakierze... Ale jakoś ludzie tak robią i działa... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lukaso napisał:

Ps. Po pierwszym myciu zrobiłem wariactwo i położyłem drugą warstwę, zeszło chyba 2-3g (waga mało dokładna) i zobaczę co będzie, wiem. Że kiedyś tak robiłem i siedziało lepiej po po aplikacji jeden raz to 5 myć i tafla na lakierze... Ale jakoś ludzie tak robią i działa... 

Może i niezbyt zgodnie ze sztuką, no chyba, że krótko było pomiędzy tymi warstwami.

Ja jeszcze bym się zastanawiał nad kilkoma innymi faktami:

1. Z tego co kojarzę to znowu położyłeś na prima Amigo - nie byl przemrożony ten cleaner albo coś?

2. Poczekałeś aż doschnie wosk? Może za krótko? Z nim nie ma obawy, że jak wyschnie trochę bardziej.

3. Może faktycznie pominąłem pewne elementy chcąc zrobić cienką warstwę. Na przyszłość kładź dwie dla tego wosku i tych problemów - to pozwoli wykluczyć to potencjalne ryzyko.

4. Spróbuj położyć na inny cleaner. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Hazelek napisał:

BOUNCER'S VANILLA ICE WAX czy POORBOY'S WORLD Natty's Paste Wax Red  ? Poorboy zrobi robotę czy warto jednak dopłacic do vanilla ice? Przed woskiem bedzie cleaner Prima Amigo. Moze cos innego co da maksymalnie duzo do wyglądu? 

3-4 tygodnie temu kładłem ze znajomym Vanile właśnie na Prima Amigo, na kilkunastoletnią Hondę. Lakier co prawda po korekcie ale efekt petarda. Osobiście polecam. 
@Birkhof Vanilla jest dostępna w PL. Zakupiona w Shining Car jak mnie pamięć nie myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
12 godzin temu, Fredi88 napisał:

@martinii tu nie chodzi o to że moderacja coś ukrywa, tylko zapewne rrc nie przedłużyło abonamentu jako partner forum, dlatego cały dział został ukryty. 

Ale najlepiej niech wypowie się ktoś z moderacji lub @Administrator.

Takie uwagi odnośnie kiepskich produktów najlepiej pisać poza działem przeznaczonym dla partnerów 🙂

Zgadza się. RR Customs nie przedłużyło abonamentu, a dział został ukryty. Żaden post nie został usunięty, wszystko znajduje się w archiwalnym dziale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z racji ukrycia tematu pytania do rr customs :

Skoro sami piszą na stronie, że QD zwykły może "rozpuszczać" wosk i zostawiać mazy, to jak to sie ma do QD plus? O quick detalier plus takich rzeczy nie piszą.

Moje auto jest nawoskowane soft99 fusso coat i ostatnio po myciu nałożyłem QD +, jestem amatorem i nie wiem już sam czy sie mazało czy nie. Najbardziej jednak zależy mi na trwałości ochrony przed wodą i brudem i nie wiem czy przez QD od rrc, soft 99 nie posiedzi krócej... Ktoś ma jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.