Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
48 minut temu, paracelsus444 napisał:

trwałości ochrony przed wodą i brudem i nie wiem czy przez QD

Temat rzeka. Ja rozumiem, że technologia idzie do przodu i mamy już produkty w płynie, które trwałością mogą dorównać woskom twardym a nawet chciałyby i pewnego dnia dorównają trwałości powłokom, ale geneza QD była inna - szybki produkt do odkurzenia, cotygodniowo mycia auta, nabłyszczenie auto przed kościołem w niedziele, waterless.

Trzeba mieć pewien dystans. Musiałbyś zrobić 50/50 na lakierze i obserwować co działa i jak zachowuje sie ten QD na twoim lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damiano2007 @Domel mam do ogarnięcia 6 aut więc jak każdego nawoskuje to chciałem mieć coś do takiego odświeżania po myciu i dla wydłużenia działania wosku, ze względu na ilość aut to też dosyć taniego i niestety zanim doczytałem o tym qd to już kupiłem qd+, poobserwuje jak długo wosk wytrzyma po tej aplikacji jednorazowej... Mam nadzieje że posiedzi bo ostatnio soft99 aplikowany w sierpniu 2018 zniknął szybko ale okazało sie wiosną jakoś w kwietniu jak umyłem auto że nadal jest i dobrze sie ma tylko był zapchany więc licze na kilka miesięcy i tym razem. Jak nie zadziała to znaczy że qd plus od rrc podjada wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Birkhof napisał:


To zależy jakie apc. Od 1:10 do 1:40 nawet

1:4 się nawet zdarzało przy mega szczurach, z którymi latami nikt nic nie robił, poza wcieraniem brudu w brud 😉 oczywiście stosunkowo delikatnego APC, np. GS Gorilla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wybrać C2V3 czy Q2 Cancoat ? znajomy szuka czegoś co będzie proste w nakładaniu bez ceregieli i zamazów, wytrzyma ze trzy miesiące i look urwie wiadomo co :)   W gre wchodzi także coś innego oprócz tych dwóch byle w sprayu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, W1Michal napisał:

co wybrać C2V3 czy Q2 Cancoat ? znajomy szuka czegoś co będzie proste w nakładaniu bez ceregieli i zamazów, wytrzyma ze trzy miesiące i look urwie wiadomo co :)   W gre wchodzi także coś innego oprócz tych dwóch byle w sprayu

Zdecydowanie CanCoat a jeszcze lepiej Tac System moonlight 😉 c2v3 jak dla mnie troche porazka,owszem latwy w aplikacji ale cala reszta....SSW bije go na glowe pod kazdym wzgledem 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, menior napisał:

Zdecydowanie CanCoat a jeszcze lepiej Tac System moonlight 😉 c2v3 jak dla mnie troche porazka,owszem latwy w aplikacji ale cala reszta....SSW bije go na glowe pod kazdym wzgledem 

Jeszcze takie pytanie w kwestii looku - jaka jest różnica między powłoką w sprayu vs sealanty w sprayu ?  generalnie czy te specyfiki robią lepszą robote niż quik waxy czy w wyglądzie są różnice na korzyść Sio2 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@W1Michal o looku generalnie decyduje przygotowanie inaczej mozesz nawet nie dostrzec wiekszych roznic miedzy produktami,powloki daja bardziej efekt oblania szklem a sealenty ida w polysk,na korzysc powlok (w przypadku Moonlighta i Cancoat) trwalosc i czesto hydro ale to tez na dobrze przygotowanej powierzchni,jesli chcesz cos czym popsikac  na szybko po myciu to nie ma co kombinowac i bierz SSW 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No generalnie po myciu to jedno, ale np na wiosne można położyć coś wytrzymalszego raz a potem stosować syntetyki w sprayu. Masz porównanie SSW do Xpress Wax Megsa ?  ćwicze Xpresa już 2 lata i nie widze konkurenta a SSW nie miałem jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2019 o 06:38, damiano2007 napisał:

Może i niezbyt zgodnie ze sztuką, no chyba, że krótko było pomiędzy tymi warstwami.

Ja jeszcze bym się zastanawiał nad kilkoma innymi faktami:

1. Z tego co kojarzę to znowu położyłeś na prima Amigo - nie byl przemrożony ten cleaner albo coś?

2. Poczekałeś aż doschnie wosk? Może za krótko? Z nim nie ma obawy, że jak wyschnie trochę bardziej.

3. Może faktycznie pominąłem pewne elementy chcąc zrobić cienką warstwę. Na przyszłość kładź dwie dla tego wosku i tych problemów - to pozwoli wykluczyć to potencjalne ryzyko.

4. Spróbuj położyć na inny cleaner. 

Ten wosk szybko wysycha jak jest ciepło. Ale czekałem więcej mniej ale jak wycierałem cały element no to leciałem jednocześnie i nie było by tak nieregularnych plam. Doczekałem dzień i położyłem drugą warstwę.. Czy nie przemrożony... Cholera wie trochę poleżał w paczkomacie ale to by było tak samo na całym elemencie a innego cleanera nie mam żeby spróbować. Chodzi mi po głowie mckees, może się skuszę. Chociaż niby już Amigo miał być taki super a tu rewelacji nie ma.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to placebo detailingowe, ale nakladajac QD za pomoca bawelnianego aplikatora, a nastepnie dotarcie go spisuje u mnie sie lepiej niz na te dwie mikrofibry.  Testowane QD to Sonax Xtreme, QD1 i Shiny seal and shine, z czego najbardziej sonax lubil bawelniany aplikator bo nie ma takiego poslizgu jak wspomniane dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hover1995 napisał:

Nie wiem czy to placebo detailingowe, ale nakladajac QD za pomoca bawelnianego aplikatora, a nastepnie dotarcie go spisuje u mnie sie lepiej niz na te dwie mikrofibry.  Testowane QD to Sonax Xtreme, QD1 i Shiny seal and shine, z czego najbardziej sonax lubil bawelniany aplikator bo nie ma takiego poslizgu jak wspomniane dwa.

użyj mikrofibry z krótki włosiem a następnie do dotarcia mikrofibry z włosiem dłuższych i będziesz miał podobny efekt 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2019 o 13:55, janek_ napisał:

Który środek ogarnie takie stare ślady po płynie do spryskiwaczy i wodzie?

Dzisiaj robiłem swoją szybe i schodzi pastą TEMPO, schodzi też PLASTMAL'em. Tam gdzie jeździ wycieraczka szyba jest delikatnie jaśniejsza niż tam gdzie nie jeździ, ale zmatowienia w większości zeszły. Pasta TEMPO ogarnęła mi też dzisiaj matowe reflektory 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator pasta tempo czy plastmal? Reflektory plastikowe. Teść w hondzie civic ma xenony czy coś, to musiał robić polerke papierem ściernym a ja mam normalne żarówki i matowy reflektor w rav4 sie zrobił, nawet sie nie spodziewałem że TEMPO da rade ale znowu jest błyszczący, a ewidentnie był matowy punktowo tam gdzie żarówka oświeca.

Na lakierze TEMPO jest spoko, ,troche jakieś drobny rysy usuwa, plastmal tak samo. Bez szału ale stają sie mniej widoczne, głównie te płytkie.

Plastmalem usuwałem ślady na lakierze po płynie do spryskiwaczy i pięknie je zdjął więc zawsze warto mieć pod ręką to albo TEMPObo też da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, paracelsus444 napisał:

@analyzator pasta tempo czy plastmal? Reflektory plastikowe. Teść w hondzie civic ma xenony czy coś, to musiał robić polerke papierem ściernym a ja mam normalne żarówki i matowy reflektor w rav4 sie zrobił, nawet sie nie spodziewałem że TEMPO da rade ale znowu jest błyszczący, a ewidentnie był matowy punktowo tam gdzie żarówka oświeca.

Na lakierze TEMPO jest spoko, ,troche jakieś drobny rysy usuwa, plastmal tak samo. Bez szału ale stają sie mniej widoczne, głównie te płytkie.

Plastmalem usuwałem ślady na lakierze po płynie do spryskiwaczy i pięknie je zdjął więc zawsze warto mieć pod ręką to albo TEMPObo też da rade.

No i chłop wszystko wyjaśnił, można zamykać to forum, dotarliśmy do celu 😄

  • Okay 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do wyprania podłokietni (środkowy i na drzwiach) w Renault Kadjarze. Nie mam odkurzacza piorącego. Czy można użyć preparatu do mycia podsufitek i wyprać podłokietniki poprzez proces bonnetowania.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.