Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Czy możecie podpowiedzieć jak najlepiej wypracować pasty Koch H8 i Sonax ex 04-06 maszyna DA 8mm. Chodzi mi o prędkości jak i dociski czy ilości przejazdów. Jutro planuję poćwiczyć na oplu Astrze H. Może macie jakieś sprawdzone zestawy  i coś podpowiecie początkującemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marco80 @damiano2007  Jest dokładnie tak jak podejrzewaliście, mam wersję 0,3mm . Jutro sklepy otwarte , więc postaram się kupić jakiś rozcieńczalnik i zobaczymy czy będzie lepiej. Nie pozostaje nic innego jak testować 😊 choć i tak jestem zadowolony z nakładania samej bazy , idzie to bardzo przyjemnie choć chyba muszę częściej nitrem przemywać całość bo po czasie zaczął się zapychać. No nic, trzeba nabrać wprawy.

Dzięki za szybką odpowiedź chłopaki 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seat Ibiza 3 2005r, kolor czarny perłowy "Black magic". Czytam teraz o tym lakierze i wychodzi, że jest bardzo twardy... Chciałem wykonać odświeżenie/ korektę lakieru (głównie irytujące swirle), jednak już sam nie wiem, czy maszyna DA Hamron 15mm + Sonax 04-06 cokolwiek da? Czy robić pełną korektę? W ogóle wytnę coś maszyną DA? Pierw na próbę poleci moje stare Polo (VW więc też twardy lakier). Jakie pasty/pady byście polecili? Z góry wielkie dzięki 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zrobiłem sobie listę pytań przy kupnie auta, później pomyślałem że zrobię to w formie dodatkowej umowy, oczywiście nie dla urzędu, ale po prostu dla kupującego jest to chyba dobre, co? 7976cd9e15a06ae06a3a08b995892b1c.jpg4dbd73df0322fbacfe83f6b203095b0e.jpg

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin Gugu33 dwie umowy sprzedaży tego samego pojazdu?

Nie zawsze wiadomo ilu było właścicieli, a już mało kto wie jaka była historia takiego powiedzmy 20 letniego auta. Raczej nikt rozsądny Ci tego nie podpisze. Ja bym nie podpisał.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto za 70k
Ale tu nie chodzi o to ze jest to dla mnie ważne, tylko pytam właśnie co zmienić by miało to sens.
Ta lista miala być początkowo jako zwykle pytania przy kupnie a później zrobilem to w formie umowy..
Parę osób ma zastrzeżenia aczkolwiek każdy powiedział ze sporo w tym dobrego celu.
Na wiele można odpowiedzieć tak lub nie.


Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten drugi kwitek nie jest umową w świetle przepisów. To tylko lista pytań,na których większośc znajdziesz odpowiedz studiując np Ksiazkę Pojazdu. Jak możesz w "umowie " pytac o to co własciciel zapamietał? Daj sobie spokój. Weź z internetu wzór umowy i juz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty tam napłodziłeś. Odpowiedzi na niektóre swoje wątpliwości zapisane w "dodatkowej umowie" masz zawarte w paragrafach 2 i 5 umowy. Jak coś nie pyknie to masz paragraf 7.  Dobrze że chcesz mieć taką wiedzę na temat auta. Ale na Boga weź kajecik, pogadaj z obecnym właścicielem i zapisz w tym kajeciku to co Ci on powie o aucie. Ja, i większość sprzedających auto, bym się pod tym nie podpisał. Dla mnie jako sprzedawcy najważniejszym zapisem w umowie była godzina (co do minuty) sprzedaży auta. Jak będziesz auto sprzedawał zrób taki zapis. Mi to dwukrotnie pomogło. Życzę Ci pomyślnego zakupu i bezproblemowej eksploatacji.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukaso

Godzinę temu, Lukaso napisał:

@ZUMAL mógłbyś powiedzieć w czym ci pomogło wpisanie godziny sprzedaży na umowie? 

Prosze bardzo. Pierwszy przypadek. Gościu 40 minut po zakupie auta przekroczył szybkość i nie zatrzymał sie do kontroli. Za 15 minut  policjanty są u mnie. Umowa, godzina i dane nabywcy i po sprawie. Drugi przypadek. Ten juz w USA. Auto sprzedane kobitce, która w drodze do domu nawaliła się wódą i śmiertelnie potrąciła dziewczynkę (11lat) i spierdoliła. Na Florydzie jest to zajebiste przestępstwo. Ktoś zapamiętał numery i ze prowadziła kobieta. Moment po zajściu byli u mnie w domu. Jebli na glebę żonę i ją skuli a po chwili mnie. I znowu umowa , godzina i dane nabywcy i po sprawie. Wież mi nie jest fajnie jak masz przy łbie pistolet a na sobie 100 kg wkurwionego amerykańskiego policjanta. Ta krótka wzmianka o godzinie przekazania (sprzedaży) auta okazała się dla mnie BARDZO WAŻNA. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem w deszczu 600km i użyłem parę razy wycieraczki. Banan nie schodził, gdy omijałem auta widząc jak im zasuwają wycieraczki. Boczne szyby suche, tylko jakaś linia wody, wyglądająca jak ruch mrówek, odprowadzająca wodę. Działa to elegancko.

Bohater to Glaco, auto garażowane, nałożona z 3mce temu. Podobno ma wytrzymać rok.

W tym roku ograniczam budżet, by wyjść z nałogu kupowania drogo.

Glaco 80ml, ~80 zł

RAIN-X 200ml - 18zł

Jak się mają te produkty do siebie? Jak często trzeba aplikować RAIN-X w porównaniu do Glaco? Na pokaż swój blask, prawie co trzeci uzywa Rain-Xa. Ile warstw Rain-Xa się nakłada? 80ml do 200ml per nałożenie, wychodzi porównywalnie, czy RainXa trzeba więcej użyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aabbcc123  Nie używałem glaco bo rain x mi styka, zawsze nakładam 1 warstwę. Na szybach bocznych i szyberdachu trzyma mi już z 2 lata i 15 tyś. Km. Na szybie czołowej po około 5 tyś słabnie. Najważniejsze jest dobre przygotowanie, czyli jakiś glass polish i odtłuszczenie.

Jeżeli chodzi o zużycie to sam nie wiem, w 2 lata go wykończyłem robiąc pare aut znajomych i swoje. Zawsze nakładam płatkiem kosmetycznym krzyżowo i strzelam, że na przednią szybę idzie z 3-4 ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kopersky Dzięki za info, przerzucę się na RainXa zatem, bo różnica w cenie poraża. A warstwowanie robi różnicę?

 

Glaco to znika momentalnie, nie ma mowy o kilku autach. Doczytałem, że to nawet ma 70ml. Na opakowaniu chyba nie znalazłem ile to ma pojemności....tak się boją powiedzieć, ze produkt mimo jest super to jest go mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aabbcc123 Po pierwsze glaco, a Ultra Glaco, to dwa różne produkty, podejrzewam, że miałeś na myśli Ultra Glaco. Gdy poczytasz sobie temat "Jaki preparat hydrofobowy na szyby?" to dowiesz się, że najczęściej polecaną NW jest właśnie Soft99 Ultra Glaco, dzięki wbudowanemu aplikatorowi jest oszczędny, na pewno wychodzi oszczędniej niż Rain-X na płatku kosmetycznym. 
@Kopersky Również zaczynałem od Rain-X na wszystkich szybach, jednak po 3,5 tyś km Rain-X jest słaby, może i widać, że podczas deszczu na postoju są kropelki, lub podczas mycia tafla w miarę ucieka, ale to co najważniejsze, to kropelki przy 80 km/h mają problem aby uciec. 
Dlatego teraz kładę na przednią szybę Ultra Glaco, która również króluje co do wytrzymałości, a ja szyby boczne i tylną zostawiam Rain-X - to rozwiązanie uważam za najbardziej ekonomiczne i najbardziej wygodne. 😉 

Cały czas będę powtarzał na tym forum, aby trwałość NW i wosków czy innych takich produktów podawać w KILOMETRACH (nawet mniej więcej), bo to i tak lepsze niż w dniach/miesiącach/latach, nie wszyscy robią tyle samo km w ciągu miesiąca. 😉 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.