Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jeszcze jedno pytanie co do polerki - planuje kupić Menzerne 3in1, ale nie wiem ile i jakie pady kupić? Da radę to zrobić jednym padem - w sensie 1 szt. i czy jedna butelka 250ml tej Menzerny wystarczy na polerkę całego auta?

Zastanawiam się też nad woskiem w tym wypadku, planowałem położyć Fusso, ale jeśli już w paście jest wosk to czy jest sens takiej operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym najlepiej i najdelikatniej doczyścić te pseudo chromy plastikowe... Po zimie straszne plamy się na nich porobiły i szamponem nie schodzi. W C4 pisasso są na przednim grillu przy halogenach i przy dziennych oraz z tyłu na klapie. Nie wygląda to estetycznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, sorki za inny temat może ktoś pomoże.
Sprzedaje furmanke po zaledwie 3 msc od kupna, zdążyłem tylko skarbówkę opłacić.
1. W takim razie spisuje umowę z nowym właścicielem na moje dane i dołączam starą umowę?

2. Auto było kupione za 34k ale w umowie miałem wpisane drobne uszkodzenia i 30k na umowie.

Wartość auta w skarbowe 44k i mogła minnimum wyliczyć na 38k i od tej kwoty zapłaciłem.

W takim razie w nowej umowie jaką kwotę mogę max wpisać by nie dostać jakiejś kary - podatku ?

37.900 skoro od tego zapłaciłem vat?

Czy muszę poniżej 30k bo tyle mam na starej umowie kupna?

Dajecie garść pomocy!

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MaRsXzU napisał:

Można bez obawień myć auto z położonym woskiem Kiwami od Soft99 na bezdotyku ?

Co to są obawienia ?

Możesz. A dlaczego niby miałbyś nie móc ?

 

8 godzin temu, ptck napisał:

Cześć,

Jeszcze jedno pytanie co do polerki - planuje kupić Menzerne 3in1, ale nie wiem ile i jakie pady kupić? Da radę to zrobić jednym padem - w sensie 1 szt. i czy jedna butelka 250ml tej Menzerny wystarczy na polerkę całego auta?

Zastanawiam się też nad woskiem w tym wypadku, planowałem położyć Fusso, ale jeśli już w paście jest wosk to czy jest sens takiej operacji?

2-3 pady o różnych twardościach. 250ml wystarczy Ci na kilka aut. Może zobacz sobie jakieś materiały na forum bo jeśli zadajesz takie pytanie to najwyraźniej nie masz pojęcia jak się to robi. Na AIO jakim jest ta pasta nie ma sensu kłaść wosku bo Ci zjedzie bardzo szybko.

 

Godzinę temu, PiterG napisał:

Bilstein

Tylko i wyłącznie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ptck Menzerna 3in1 to polish, finish i protect, jeśli chcesz auto po polerowaniu zabezpieczyć woskiem to musisz wybrać inną pastę.

Jednym padem nie zrobisz całego auta, potrzebujesz co najmniej 3 szt. a jakie to zależy od lakieru i maszyny.

Jedna butelka 250 ml wystarczy na kilka aut 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin Gugu33 podatek zapłaciłeś od wartości rynkowej, twój dochód to różnica między ceną kupna i sprzedaży i od tego płacisz podatek. 

Ogólnie nie pojmuję zaniżania wartości na umowie, nic to nie daje przecież, a może tylko zaszkodzić kupującemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Strus napisał:

Na AIO jakim jest ta pasta nie ma sensu kłaść wosku bo Ci zjedzie bardzo szybko.

Oj tam od razu nie ma sensu. Jeśli lubisz woskowac auto to je woskuje aż ( jeśli oczywiście mowa o twoim aucie) i nie ważne czy zrobisz trzy etapy, jeden albo AiO. Z pracą Fusso może nie ma przyjemności ale nie ma nic przyjemniejszego w detailingu niż położenie wosku 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=22099]Marcin Gugu33[/mention] podatek zapłaciłeś od wartości rynkowej, twój dochód to różnica między ceną kupna i sprzedaży i od tego płacisz podatek. 
Ogólnie nie pojmuję zaniżania wartości na umowie, nic to nie daje przecież, a może tylko zaszkodzić kupującemu.
Wiem teraz czaje ale człowiek całe życie się uczy..

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Strus napisał:

Co to są obawienia ?

Możesz. A dlaczego niby miałbyś nie móc ?

Być może na tym forum, a być może na innym kiedyś przeczytałem, że myciem na myjniach bezdotykowych, gdzie nie wiadome jest pH chemii, ryzykuje się zmyciem powłoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Strus napisał:

Co to są obawienia ?

Możesz. A dlaczego niby miałbyś nie móc ?

 

2-3 pady o różnych twardościach. 250ml wystarczy Ci na kilka aut. Może zobacz sobie jakieś materiały na forum bo jeśli zadajesz takie pytanie to najwyraźniej nie masz pojęcia jak się to robi. Na AIO jakim jest ta pasta nie ma sensu kłaść wosku bo Ci zjedzie bardzo szybko.

 

Tylko i wyłącznie

 

 

 

54 minuty temu, JPZ napisał:

@ptck Menzerna 3in1 to polish, finish i protect, jeśli chcesz auto po polerowaniu zabezpieczyć woskiem to musisz wybrać inną pastę.

Jednym padem nie zrobisz całego auta, potrzebujesz co najmniej 3 szt. a jakie to zależy od lakieru i maszyny.

Jedna butelka 250 ml wystarczy na kilka aut 😉

Dzięki Panowie :) to fakt, nie robiłem jeszcze polerki stąd te pytania. Szukałem, ale nie umiałem znaleźć nic o doborze padów do tej akurat pasty - na pewno są jakieś wątki, ale coś nie umiałem się doszukać. Oglądałem film SWAG’a i on używał czarnego.

Pady chcę kupić dwa one stepy z Royal Pads i finishowy czarny, też RP. Maszynę mam rotacyjną, a auto to BMW E39. Taki zestaw będzie ok?

fusso w takim razie odpuszczam. Ile czasu utrzymuje się zabezpieczenie po tej paście? Tak pi razy drzwi oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.