Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś zasłyszane: IPA odparowuje szybko ale "otwiera" lakier. A czas "zamknięcia" lakieru jest dłuższy niż 10 czy 15 min. Warto zrobić dłuższą przerwę na kawę między odtłuszczenie a powłoka. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o to mi chodzilo.

odczekalem z 2h dla pewnosci.

ale wolalem sie upewnic ze wystarczy.

 

sluchajcie a co z powloka jak polozylem wczoraj i auto jest ciagle w garazu bo pada i ma padac przez caly tydzien? Nie mam jak wystawic lakieru na promienie uv 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Szczeze to czy klade powloke 10 min po odtluszczaniu czy 1h to nie widze roznicy w trwalosci. Sama powloka w sobie tez ma rozpuszczalniki 🙂 wiec ja zmywam auto czekam 10 min i aplikuje powloke bez zbednego zastanawiania sie. Czy cos sie stanie czy nie. Bo jak bym mial sie zastanawiac przy kazdym aucie to bym siwy byl. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, powalla napisał:

Po 2h  na naelektryzowanym aucie (tarcie mf) masz w diabły pyłków/kurzu , no chyba że w kabinie robisz 😉 

Kazdy element przed sama aplikacja delikatnie ocieram samym wlosiem swiezej "puszystej" mf , nie dociskajac dlonia, zeby zebralo ten kurz.

Nie widac zeby cos bylo na lakierze ale robie to profilaktycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
41 minut temu, BiałyGTi napisał:

 Bo jak bym mial sie zastanawiac przy kazdym aucie to bym siwy byl. 

Zakładając, że studio bierze 50pln za godzinę pracy - i mieli by czekać 2h na samo odparowanie 😄 czysty zysk

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Domel napisał:

Zakładając, że studio bierze 50pln za godzinę pracy - i mieli by czekać 2h na samo odparowanie 😄 czysty zysk

Od jutra to wprowadzam 😛 czysty zysk 2h na fejsiku 🙂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@126tomek gliss jest prosty w aplikacji, cena niska. Mam dwie warstwy i na pewno nie jest tak pięknie jak na filmikach reklamowych. Ogólnie jestem zadowolony,  cena robi mi roznice, produkt powoli ubywa, wiec uzywam. Szybko przestaje dzialac, ale latwosc w aplikacji, dorzucam szybko kolejna warstwę i jest ok. Pod glissem mam cquartz carpro. W ogóle mam sporo produktów carpro, bo tanio. Gtechniq podobno lepszy, ale cena jest razy dwa. Wole kupic taniej i częściej aplikowac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aabbcc123 napisał:

@126tomek gliss jest prosty w aplikacji, cena niska. Mam dwie warstwy i na pewno nie jest tak pięknie jak na filmikach reklamowych. Ogólnie jestem zadowolony,  cena robi mi roznice, produkt powoli ubywa, wiec uzywam. Szybko przestaje dzialac, ale latwosc w aplikacji, dorzucam szybko kolejna warstwę i jest ok. Pod glissem mam cquartz carpro. W ogóle mam sporo produktów carpro, bo tanio. Gtechniq podobno lepszy, ale cena jest razy dwa. Wole kupic taniej i częściej aplikowac. 

Dziękuje za odp:) akurat Gliss mam pytam tylko czy warto dać jako topcoat na ceramic pro light:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję jakiegoś dobrego mocnego APC. Myślałem nad fx protect strong. Co o nim sądzicie i drugie pytanie. Kończy mi się preparat typu krwawa felga. Samochod myje regularnie co tydzień więc efekt krwawej felgi jest znikomy Co oznacza iż tych posiłków żelaza nie ma za dużo. Czy mogę ten preparat zamienić na silniejszy roztwór apc plus podziękowania? A co jakiś czas pochlapac deironizerem ? Jest początkujący i chciałbym zaczerpnąć rady bardziej doświadczonych ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=24046]chudy2355[/mention] Co tydzień myłeś felgi deironizerem? 
Może trochę przesadziłem że co tydzień, co 2 tygodnie to bardziej realnie. I nie deironizerem A krwawa który ma być słabszy od typowego deironizera

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie używał z Was ktoś Shiny Garage Glass Polish Pro ? Czasami do dobrego doczyszczenia szyby używałem AG Car Glass Polish, ale jest już chyba trochę stary bo jakiś wodnisty się zrobił... I nie wiem czy kupić nowy AG CGP czy spróbować SG.

 

Pracuje ręcznie - nie chodzi mi o polerowanie szyb tylko dobre doczyszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej pytanie z xupy  , kto z Was kupował w Showcarshine ? Zrobiłem dzisiaj zakupy i dane do przelewu wyświetliło na bank zachodni wbk a po wejściu na bank wyświetla mi dane santander bank. Sprawdziłem i wnioskuje ,że jest to to samo mam rację czy się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chudy2355 napisał:

Witam. Poszukuję jakiegoś dobrego mocnego APC. Myślałem nad fx protect strong. Co o nim sądzicie i drugie pytanie. Kończy mi się preparat typu krwawa felga. Samochod myje regularnie co tydzień więc efekt krwawej felgi jest znikomy Co oznacza iż tych posiłków żelaza nie ma za dużo. Czy mogę ten preparat zamienić na silniejszy roztwór apc plus podziękowania? A co jakiś czas pochlapac deironizerem ? Jest początkujący i chciałbym zaczerpnąć rady bardziej doświadczonych 😉

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Tak zazwyczaj robie 😉 Deironizery im rzadziej tym lepiej do bieżącego mycia APC ale akurat FX strong to strong chyba tylko z nazwy,wez adbl pro,Koch Gs,BH Surfex,Excede Buldozer lub dedykowany do felg Excede UWC w podobnej cenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chudy2355 napisał:

Witam. Poszukuję jakiegoś dobrego mocnego APC. Myślałem nad fx protect strong. Co o nim sądzicie i drugie pytanie. Kończy mi się preparat typu krwawa felga. Samochod myje regularnie co tydzień więc efekt krwawej felgi jest znikomy Co oznacza iż tych posiłków żelaza nie ma za dużo. Czy mogę ten preparat zamienić na silniejszy roztwór apc plus podziękowania? A co jakiś czas pochlapac deironizerem ? Jest początkujący i chciałbym zaczerpnąć rady bardziej doświadczonych 😉

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Akurat APC z fxa raczej delikatniejsze - do wnętrza fajne, zapach całkiem przyjemny - taka trochę pomarańcza, trochę nie wiem co 🙂

A jeśli chodzi o felgi to albo jakieś zasadowe tak jak Ci pisali inni albo rozważ sam szampon. Mi większość brudu z felg prewashem schodzi. Potem używam irona, płuczę, żeby jak najwięcej usunąć bezdotykowo, a potem szamponem co myłem auto wcześniej tylko spieniam mocno na nowo - starsza rękawica do frontów, szczotka ez do wnętrza felgi i cacy. O tym ironie się mocno zastanawiam, bo fakt, że mi też niewiele zbiera.. ale narazie go zostawiam. No w każdym razie jak lekko przykurzone felgi i większość schodzi pod ciśnieniem to może Ci sam szampon starczy i ciepła woda. Do sprawdzenia czy potrzebujesz jakiejś mocniejszej chemii. No i moja opinia o pędzelkowaniu jest taka, że można to bez problemu zastąpić starsza rękawicą, a plus taki że jest dużo delikatniej, ale to kwestia co kto lubi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.