Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, T2Maciek napisał:

Ktoś zerknie?

Techkar to znana użytkownikom firma, chyba najlepsze źródło jeśli chodzi o tego typu sprzęt. Dobrze wybrałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MGH napisał:

Wosk naturalny a na to Fusso jako druga warstwa w celu podniesienia trwałości. Czy taka kombinacja może się udać? Czy ma to sens biorąc pod uwagę, że pod syntetyk lakier ma być jałowy? 

Fusso na naturala bez sensu.

Jak już to odwrotnie. Ale też bez szału bo natural na wierzchu pogarszał fenomenalne własciwosci hydrofobowe fusso i skrócił jego żywot.

Możesz się bawić, jednak IMO lepiej stosować fusso zimą, naturale w reszcie sezonu.

 

 

Lub wybierz po prostu ciekawsze i jednocześnie trwałe woski BH Finis, Infinity Wax, zymol Titanium

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytania, może głupie, może mądre.

Będę za jakiś czas robił znajomemu w BMW GT5 one stepa, w sumie pierwszy raz dla kogoś. Całe proces co i jak ogarniam, tylko mam małą wątpliwość co do wody, jest strasznie twarda i jeśli będzie ciepło, to moment robią się zacieki. O ile wiem, że po samym myciu podczas glinkowania będę utrzymywał elementy mokre, to nic nie powychodzi, tyle po finalnym umyciu i osuszeniu możliwe że coś zostanie.

Dobrze myślę, że takie water-spoty nie będą nic przeszkadzały przy polerowaniu? Mogę przed polerką żeby ułatwić zrzut wody użyć jakiegoś osuszacza?

Ile za takie coś powinienem skasować? Mycie+one step+jakiś wosk syntetyczny/sealant maszynowo - bez wnętrza. 600 będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, barto125 napisał:

Kolejne pytania, może głupie, może mądre.

Będę za jakiś czas robił znajomemu w BMW GT5 one stepa, w sumie pierwszy raz dla kogoś. Całe proces co i jak ogarniam, tylko mam małą wątpliwość co do wody, jest strasznie twarda i jeśli będzie ciepło, to moment robią się zacieki. O ile wiem, że po samym myciu podczas glinkowania będę utrzymywał elementy mokre, to nic nie powychodzi, tyle po finalnym umyciu i osuszeniu możliwe że coś zostanie.

Dobrze myślę, że takie water-spoty nie będą nic przeszkadzały przy polerowaniu? Mogę przed polerką żeby ułatwić zrzut wody użyć jakiegoś osuszacza?

Ile za takie coś powinienem skasować? Mycie+one step+jakiś wosk syntetyczny/sealant maszynowo - bez wnętrza. 600 będzie ok?

Jakim finalnym myciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale taki one step usunie te water spoty .... 

gt5 to duży samochód .... to musi być naprawdę dobry znajomy jeśli chcesz za to 600 zł 

If you now what i mine ....

( dodaj sobie ze znając „nas”  w tego one stepa włożysz trochę serca ... i to nie będzie taki „ chłodny” one step ze tak powiem „firmowy” tylko będziesz chciał zrobić ładnie , wiec gdzie nie gdzie podejrzewam ze liźniesz drugi raz ...., a tam trzeci ...., a tam poprawisz bo ci się nie spodoba , a tu zobaczysz ze nagle te „grubasy” schodzą ze oczom nie wierzysz a do takich wniosków dojdziesz ... a paradoks będzie taki ze te grubasy tak naprawdę nie będą schodzić łatwo tylko ty będziesz wiedział ze je usuniesz ... ehhh że ty je musisz usunąć i w końcu zamiast wysmarować go fusso i puścić w nie pamięć nałożysz twój jeden z lepszych wosków który masz , (żonę oszukiwałeś ze zaplacileś za niego 80 zł ),  ten który tak szanujesz ..... ehh i za te 600 zł przy tak wielkim samochodzie ...

ludzie / znajomi na takich jak „my” żerują na tych one stepach .....😁😁😁

- potem połowa sąsiadów z bloku jeździ takimi „one stepami”  co fury wyglądają jak one milion dolarów bo człowiek serca nie miał wypuścić auta z garażu po tym Ala „one stepie” 

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barto125 po pierwsze caly proces mycia, glinkowania, przygotowania do korekty zrób w cieniu 🙂 i nie przejmuj się zaciekami 🙂 Jak glinkujesz to na bieżąco płucz element po elemencie 🙂 .

700zł z fajnym zabezpieczeniem = woskiem twardym będzie ok 😉 

Tak jak kolega @blady666 dobrze Ci mówi i tak włożysz serducho i będziesz walczył o każda ryskę 😛 Też zaczynałem od znajomych i niby onestep a robiłem 3 dni i chciałem jak najlepiej 🙂 Chyba ze dobierzesz kombinacje, 3 przejazdy i do widzenia 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam polerki DA na początek, aby oswoić się z maszyną, dotąd wszystko było robione ręcznie, ale już łapa boli. Budżet 300-350. Chciałbym kupić coś z czym się nauczę pracy z maszyną DA. Możecie coś polecić?
W Jula masz promocje za 249zl. Lepszej nie dostaniesz w takiej cenie. Brać i nie gadać.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja napiszę dla niezdecydowanych... jestem właścicielem Hamrona DA z juli, jest to moja pierwsza jakakolwiek maszyna polerska i tym bardziej w cenie 250 zł jest to jedyny słuszny wybór po opiniach tutaj na forum jak i grupach detalingowych na FB. 😉 jeśli ktoś chce kupić maszyne polerska w tych pieniądzach, a dalej jest niezdecydowany na tego Hamrona to nie wiem na co czeka... 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Jak wyczyscic i wypolerowac plastikowe klosze lamp od środka tak by nie narobic rys? Czy wgl to robic?

2.Jak wyczyscic zbiorniczek spryskiwaczy od środka? mam go luzem jak coś 

3.Jest na forum jakis przedstawiciel scangripa? Mam problem z matchpen 2r a dokładniej przycisk właczania cięzko chodzi i czasami nie idzie go wgl nacisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hazelek napisał:

1.Jak wyczyscic i wypolerowac plastikowe klosze lamp od środka tak by nie narobic rys? Czy wgl to robic?

2.Jak wyczyscic zbiorniczek spryskiwaczy od środka? mam go luzem jak coś

1. potrzeba je polerować? jak ą w środku brudne to  - Kup wodę demineralizowaną. Rozrób lekko z apc. Niech sobie popływa trochę - potrząsaj co jakiś czas. Wylej, wypłucz wodą demineralizowaną kilka razy. Osusz jak się da, dolej trochę denaturatu. Zdaje się, że barbarzyństwo ale robiłem kiedyś w starym aucie bo w środku był i brud i wyraźnie kurz na odbłyśnikach i szybie i wyszło tip top bez śladów po wodzie.

2. A masz tam w środku jakiś ekstra szlam? jak nie wystarczy płukanie pod ciśnieniem to zalej go znów wodą i środkiem do czyszczenia wszystkiego 🙂 wypłucz pod ciśnieniem i pewnie będzie okej. Jak potrzeba kontaktowo to pewnie szczotka na drucie do butelek, powyginasz aż sięgnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2019 o 21:34, pawelus668 napisał:

Cala komora silnika w dieslu po awari przewodow wtrysku, samo czyszczenie Tenzi Truck i APC usunie zapach bo wali na 100m 🙂 

A czy wnetrze wystarczy wy ozonowac czy pranie czeka? Napewno cos do kanalow wentylacyjnych psiknac i filtre nowy bo glownie zapach pociaglo do wnetrza z tamtad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w złym dziale to proszę o przeniesienie.

Chciałbym przygotować się do oczyszczenia lakieru przed nalozeniem fusso coat. Obecnie na lakierze leży mrfix położony w lipcu 18r. oraz fusso położone w sierpniu 18r. Czy dekontaminacja, glinkowanie rękawicą, i cleaner dodojuice Lime prime plus ręcznie i na końcu wymycia IPA 1:1 z woda, dadzą rade to usunąć? DJ przy uzyciu ręcznie, lepiej używać aplikatorem gąbkowym czy mikrofibrowym aby dał lepsze efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko powłokę jak chcesz usunąć, to raczej tylko maszynowo, o ile tam jeszcze siedzi. Zacząłbym od tego co piszesz, tylko zamiast IPY jakimś wipeoutem i zobacz jak wygląda zrzut wody, to będziesz widział, czy coś siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=22974]Bapko[/mention] powłokę jak chcesz usunąć, to raczej tylko maszynowo, o ile tam jeszcze siedzi. Zacząłbym od tego co piszesz, tylko zamiast IPY jakimś wipeoutem i zobacz jak wygląda zrzut wody, to będziesz widział, czy coś siedzi.

Dzieki za odpowiedz! Narazie pytam orientacyjnie żeby się ewentualnie przygotować bo i tak narazie brak miejsca o czasu.

 

Czy zamiast IPY może być zmywacz silikonowy? Czy musi być wipeout?

 

Jak by nie dało rade to cleaner DJ ręcznie na aplikatorze gabkowym czy mikrofibrowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.