Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś wie co się mogło stać tej rękawicy CarPro Hand Wash MF? Używana kilka razy, prana po każdym użyciu. Na zdjęciu też po praniu, a na końcach ma jakieś dziwne czarne kropki. Jest się czym martwić? IMG-5656.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=19863]lukeu[/mention] albo "oblazła" w praniu, albo chwyciłeś brud np. z progów i pranie go nie usunęło. Spróbuj ją wyczesać. Myjąc taką rękawicą możesz narobić mini rysek.

Czym najlepiej wyczesac taka rękawice?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bapko napisał:


Czym najlepiej wyczesac taka rękawice?

Są takie szczotki nieciągnące do rozczesywania. Pożyczam czasem od córki 😉

m11942256_P2065161_princ_medium.jpg

Proszę o podpowiedź. Czyszczenie lakieru do zera. Będzie zmyty szamponem autolandu. Dekon. Dodojuice lime prme pewnie ręcznie na aplikatorze z mf.

Do wymycia do zera - starczy ipa, z 15%? mam też zmywacz sylikonowy. Jak się tego używa? rozrabia się? 🙂 sorry za lamerskie pytanie. Na wierzch chyba BH DSW. Obecnie na aucie mix wszystkiego od fusso przez qw i qd wszelkiej maści.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc
posiadam leasing na octavie rs w santanderze z ubezpieczeniem w pzu
ponad tydzien temu wyjechala mi inna octavia ale z compensy i zrobilo sie bum . Policja faceta ukarala mandatem karnym
ale Panowie co dla mnie oznacza szkoda calkowita jezeli auto jest wlasnoscia banku ? Posiadam rti/gap
Czy ja zglaszajac to z oc sprawcy odzyskam jakies pieniadze ? 
Jestem zalamany bo non stop slysze inna wersje „rozliczenia” mnie 
jezeli cos pomoze to wplacilem 20% wartosci oraz splacilem 9 rat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, analyzator napisał:

Są takie szczotki nieciągnące do rozczesywania. Pożyczam czasem od córki 😉

m11942256_P2065161_princ_medium.jpg

Proszę o podpowiedź. Czyszczenie lakieru do zera. Będzie zmyty szamponem autolandu. Dekon. Dodojuice lime prme pewnie ręcznie na aplikatorze z mf.

Do wymycia do zera - starczy ipa, z 15%? mam też zmywacz sylikonowy. Jak się tego używa? rozrabia się? 🙂 sorry za lamerskie pytanie. Na wierzch chyba BH DSW. Obecnie na aucie mix wszystkiego od fusso przez qw i qd wszelkiej maści.

Zamiast szamponu autolandu moge Ci podlać tego Tenzi CarStone, ostatnio jak tym auto przeleciałem to chyba jeszcze nie widziałem takiej tafli na swoim aucie, ściąga wszystko (poza water spotami 🙂 )

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator po cleanerze nie zostanie już nic z fusso i innych qw czy qd. Ja osobiście odtłuszczam czystą jeśli wosk ma być trwały, do naturalnych nie wymywam wcale. Nie musisz myć auta szamponem odtłuszczającym - cleaner wszystko zbierze.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lodowa generalnie w przypadku szkody całkowitej umowa leasingu najczęściej wygasa i musisz zwrócić całość. Jeśli masz gap, to lepiej szkodę z AC zgłosić, a co do OC, to starać się o zwrot prowizji którą utracisz na leasingu

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=22974]Bapko[/mention]  Ja robiłem ręcznie kiedyś to czarną stroną tri colora. Musisz pamiętać, że ręcznie i tak rys nie usuniesz, a cleaner ma w tym przypadku oczyścić/dać podkład pod wosk.

Mialem rok temu robiona korektę i nie mam jakoś mocno porysowanego lakieru, bardziej zależy mi żeby usunąć pozostałości po mrfix i fusso.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bapko napisał:

Czego z mf a nie gąbkowy? Bo jestem w podobnej sytuacji i się zastanawiam którym lepiej, po którym będą lepsze efekty

Zdaje się, że DJ sugeruje mf do LP. Bardzo przyjemnie się tym pracuje. Zakładam, że opcja z fibrą jest trochę bardziej agresywna niż gąbką. Gąbką pewnie szybciej.

Co do mrfixa - a czemu w ogóle chcesz go usunąć? Jak leży dobrze to dobierz jakiś top do powłoki. Co do usuwania mr fixa - zawsze możesz zrobić próbę czy usunie. Nie wiem czy ktoś próbował zdjąć powłokę cleanerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko - czym wyczyścić materiałowy dach w Maździe MX-5 ND  ? Niestety latający przyjaciele zostawili co nieco na dachu, i trzeba to teraz wyczyścić .. Co do tego użyć ? Chodzi mi o konkretne produkty. Szczotka Colourlocka do skóry da radę ? Do tego APC Excede Advanced powiedzmy 1:20 ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mrfixa - a czemu w ogóle chcesz go usunąć?

Podczas nakładania pierwszej warstwy wszystko było ładnie pięknie i nałożyłem po ok 2 dniach 2 warstwę.
Albo za dużo nakladalem ( moja pierwsza aplikacja powłoki) może było zbyt wilgotno bo deszcz padał na dworze, może za słabe światło w garażu ... ale na drugi dzień wyszły takie jakby chmury na lakierze, przyciemnienia, tluste plamy, smugi... sam nie wiem jak to nazwać. Najbardziej to było widoczne w pochmurny dzień lub o zachodzie słońca. Postanowiłem to usunąć zanim całkowicie zwiąże i ścierałem to mf z k2 T6 klient pare razy i trochę zeszło ale nie całkowicie. Nie wiedziałem ile tego jeszcze leży a ile zmyłem ale nie chciałem lakieru niezabezpieczonego na zimę zostawiać i jak milem czas to położyłem fusso. I w tym roku chce jakoś oczyści ten lakier żeby nIe było tych przyciemnien. Ot taka moja historyjka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zakupić 5 litrów jakiejś dobrej piany. Po fazie testów litrówki jestem przekonany do Cleantech Citrus Foam. Myślę jednakże też o klasyku- Magifoam. Na pewno będzie dłużej leżała na lakierze. Jednak jest dokładnie dwa razy droższa. Jest też dwa razy lepsza? Ma ktoś porównanie i mógłby doradzić co ostatecznie kupić? PS Nie chcę opinii o innych pianach 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Podczas nakładania pierwszej warstwy wszystko było ładnie pięknie i nałożyłem po ok 2 dniach 2 warstwę.
Albo za dużo nakladalem ( moja pierwsza aplikacja powłoki) może było zbyt wilgotno bo deszcz padał na dworze, może za słabe światło w garażu ... ale na drugi dzień wyszły takie jakby chmury na lakierze, przyciemnienia, tluste plamy, smugi... sam nie wiem jak to nazwać. Najbardziej to było widoczne w pochmurny dzień lub o zachodzie słońca. Postanowiłem to usunąć zanim całkowicie zwiąże i ścierałem to mf z k2 T6 klient pare razy i trochę zeszło ale nie całkowicie. Nie wiedziałem ile tego jeszcze leży a ile zmyłem ale nie chciałem lakieru niezabezpieczonego na zimę zostawiać i jak milem czas to położyłem fusso. I w tym roku chce jakoś oczyści ten lakier żeby nIe było tych przyciemnien. Ot taka moja historyjka
Czyli wychodzi na to, że nie dotarles tej powloki przy aplikacji bądź źle ja dotarles i później zauważyłeś chmurki.
Poza tym takich rzeczy nie nakłada się na dworze.
Ja rozumiem, że każdy chce mieć ceramikę, bo to teraz hit i w ogóle... Ale weźcie trochę poczytajcie na ten temat i obyjcie się z tematem.
Przede wszystkim trzeba mierzyć możliwości na zamiary.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Chcę zakupić 5 litrów jakiejś dobrej piany. Po fazie testów litrówki jestem przekonany do Cleantech Citrus Foam. Myślę jednakże też o klasyku- Magifoam. Na pewno będzie dłużej leżała na lakierze. Jednak jest dokładnie dwa razy droższa. Jest też dwa razy lepsza? Ma ktoś porównanie i mógłby doradzić co ostatecznie kupić? PS Nie chcę opinii o innych pianach  
Clean tech robi robotę. Bardzo fajna piana, idealna pod samochody zabezpieczone jak i te nie zabezpieczone.
Magicfoam używałem dawno, ale obecnie zostaje przy clean tech.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clean tech robi robotę. Bardzo fajna piana, idealna pod samochody zabezpieczone jak i te nie zabezpieczone.
Magicfoam używałem dawno, ale obecnie zostaje przy clean tech.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Aplikowałem go w zamkniętym garażu. Przeczytałem cały wątek o aplikacji mrfix i aplikowałem, czekałem i docierałem dokładnie tak jak osoby którym ładnie wszystko wyszło.
Fakt jest faktem ze są przyciemnieni i muszę je usunąć..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lukeu napisał:

Chcę zakupić 5 litrów jakiejś dobrej piany. Po fazie testów litrówki jestem przekonany do Cleantech Citrus Foam. Myślę jednakże też o klasyku- Magifoam. Na pewno będzie dłużej leżała na lakierze. Jednak jest dokładnie dwa razy droższa. Jest też dwa razy lepsza? Ma ktoś porównanie i mógłby doradzić co ostatecznie kupić? PS Nie chcę opinii o innych pianach 🙂 

Mam obydwa,pomijajac fakt ze Citrus to silna zasada wiec jesli nie mamy powloki jako zbezpieczenia to do regularnego mycia tak srednio sie nadaje,domywaja bym powiedzial na podobnym poziomie ale Magifoam ma ten ogromny atut ze lezy dlugo jak chyba zaden inny produkt tego typu(Citrus splywa dosc szybko) dla mnie to ogromny atut bo daje mi ogromny konfort pracy,wiec musisz sam zdecydowac czy warto za to placic podwojnie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior no właśnie chyba mnie poniekąd przekonałeś do Magi. Citrus dobrze domywa, a że może coś podjadać to bez znaczenia, często podbijam qd. Jednak długość leżenia jest tu na ogromnyy plus, bo w tym czasie wypucuję felgi w środku, przygotuję dwa wiadra itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.