Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie używa ktoś miernika lakieru: PRODIG TECH GL-1S ?
Możecie coś powiedzieć? Wiem, że wszyscy polecają Blue Technology ale ten jest połowę tańszy i do takich zadań dla Kowalskiego do sprawdzenia auta przed zakupem się nada? Czasami ewentualnie do zabaw przy polerowaniu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytanie   o Maxifi Ultraclean . To mój jakby "pierwszy raz" z odkurzaniem ekstrakcyjnym i porządnym czyszczeniem środka stąd pytanie - czy mogę go także użyć jako APC do wewnątrz?

Poza tym trochę zgłupiałam -Pan z Maxifi stwierdził że jest wygodniejszy w użyciu - bo inne środki muszą być rozrobione w osobnym pojemniku ...a Ultraclean nie??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey! Mam problem z hologramami. 

BMW e36 lakier ori cosmosschwarz metalic 

Lakier polerowany futrem i pastą Menzerna FG 400 i różowym Flexi i pastą Menzerna SF 2500. Chciałem robić finisz na czarnym flexi i Menzerna 3500, ale holusy nie chcą zejść 😞

Mam w obwodzie jeszcze Koch antihologram  

Poproszę o radę. Czy jechać dalej czarnym flexi i zmienić pastę? Czy może użyć koch/Menzerna 3500 na różowym/żółtym flexi?

Czy robić na wolnych obrotach ok. 900 i wolne przejazdy czy podkręcić tempo?

Czy po każdym przejeździe czyścić pad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkadio_Gdansk Nada się do kupna na pewno. Jak nie masz doświadczenia z grubościami lakieru to jest pare dobrych filimków na yb.

Zacznij sprawdzenie od słupków wewnętrzych (przy drzwiach) . Tam przeważnie jest do 100, (u mnie 60-80). Maks w lakierze mam do 120.

Weź pod uwagę, że mało aut niebitych, więc jak słupki i cała rama auta jest ok, to powinno być w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, aabbcc123 napisał:

@Arkadio_Gdansk Nada się do kupna na pewno. Jak nie masz doświadczenia z grubościami lakieru to jest pare dobrych filimków na yb.

Zacznij sprawdzenie od słupków wewnętrzych (przy drzwiach) . Tam przeważnie jest do 100, (u mnie 60-80). Maks w lakierze mam do 120.

Weź pod uwagę, że mało aut niebitych, więc jak słupki i cała rama auta jest ok, to powinno być w porządku.

a do okazjonalnego badania lakieru przed polerowaniem da radę, czy koniecznie musi być coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20190430_203843.jpg.d0c604dbff139f7071d5424dcce87f8b.jpgzaczęłam odkurzać wykładzinę - bo chyba to auto nie było odkurzane nigdy po zjechaniu z taśmy produkcyjnej. I zonk guma do zucia. Próbowałam szczotka , trochę zeszło ale to co się już w wykładzinę wzarlo, zostało. Czym to wyczyścić ? Może podobnie jak wosk ? Na ciepło. Albo próbować dalej szczoteczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was spotkał się z żółtym, ciężkim do usunięcia śladem po użyciu krążka gumowego na alufelgach ?

Pożyczyłem koledze krążek i nie wiem jak to zrobił ale został w kilku miejscach żółty nalot, który ponoć nie chce puścić eulexem i prickbortem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hazelek Każda folia zda egzamin. Zaproponowałeś najdroższą, więc na pewno zda. Jeżeli tego nie robiłeś wcześniej to pierwszy bryt pójdzie do kosza.

Masz też na allegro folie haverkamp (180um) i drugą coś za około 40zł (120um-uzytkownik allegro-chromy, jakoś tak). W necie też możesz kupić folie KPMF.

Nie mam doświadczenia z 3M, bo nie uważam, żeby ona była na tyle lepsza od Haverkamp, żeby płacić 3x więcej za 1m2.

Do folii Haverkamp potrzebujesz opalarki (na reflektor suszarka wystarczy) (po opaleniu klej chwyta, nie używa się tutaj IPAy jako sticker), żel do folii (40zł/l), nożyk ofly i rakle, najlepiej za 8zł z filcem na mokro.

Masz filimiki na yb jak to sie robi. Ogóle nie filmikach wygląda na prostą robotę, ale to nie jest proste... chyba, że nie przeszkadzają Ci bąble, woda pod folią, powietrze...

Good Luck !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomozcie madre glowy 😞 

w sobote polozylem druga warstwe uncr.

czekalem zeby wyjechac na slonce ale caly czas padalo.

wczoraj tj we wtorek wkoncu wyjechalem ale najpierw popsikalem silk coat.

no i auto caly dzien w trasie - brudne takie ze bloto i osad wszedzie.

splukalem ale zostal szary film na lakierze + dolne partie drzwi tafluja.

cos z tym robic czy zostawic tak jak jest?

 

0EC9E901-C25B-4C8E-A69A-FC994E72B63E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi Kladlem pierwsza warstwe 17 dni temu.

polozylem druga po 14 dniach czyli w ubiegla sobote ( oczyscilem odtluscilem itd i polozylem ) 

Po 24h popsikalem silk'a

 

Chodzi o to ze minelo 3 dni od aplikacji ost warstwy i zastanawiam sie czy lepiej zostawic ten film na lakierze zeby sie utwardzila powloka mimo wszystko z brudem czy jednak jakos sprobowac umyc rekawica z np ludwikiem ? Ew neutralnym szamponem ? Moze jest jakas jeszcze mniej inwazyjna metoda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Noob napisał:

zonk guma do zucia.

Jak świeża, możesz zamrozić lodem i wykruszać.

Tu masz filmik, jak próbowałem usunąć starą gumę, wbijaną przez mechanika kilka lat, może coś się przyda

 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może trochę głupie ale czy aplikator po aplikacji ceramiki nadaje się do ponownego użytku? Mikrofibra suede to wiadomo że śmietnik ale aplikator nie będzie potem sztywny? Chodzi o trima konkretnie i czy jest na forum jakiś fajny opis jak to kłaść i docierać? You know, na sucho, wilgotno takie szczegóły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Lukaso napisał:

jak to kłaść i docierać?

Akurat trim jest bez filozofi, możesz zostawić i będzie błyszczący. Docieranko na sucho.

Zajefajny szuwaks, ale uwielbia kurz.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20190430_203843.jpg.d0c604dbff139f7071d5424dcce87f8b.jpgzaczęłam odkurzać wykładzinę - bo chyba to auto nie było odkurzane nigdy po zjechaniu z taśmy produkcyjnej. I zonk guma do zucia. Próbowałam szczotka , trochę zeszło ale to co się już w wykładzinę wzarlo, zostało. Czym to wyczyścić ? Może podobnie jak wosk ? Na ciepło. Albo próbować dalej szczoteczka


Jeśli masz puszkę ze sprężonym powietrzem to odwróć ją do góry nogami i psikaj ciekłym tlenem. Zamarznie i wydłubiesz.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.