Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.02.2019 o 19:47, Madri napisał:

Co byście polecili do plastików zewnętrznych. Myślałem o środku z Koch fajny rozrabiany z wodą no właśnie z tego co wyczytałem bardzo krótko siedzi na zewnętrznych z tego właśnie powodu. Teraz myślę o ovatrol ale czytam że to bardziej do regeneracji zniszczonych plastików. Osobiście plastiki mam w miarę dobrej kondycji, zależy mi na dobrym mocnym przyciemnieniu satynowym wykończeniu a mniej na tym jak długo leży ale też nie chce środka który zejdzie po deszczu czy po jednym bezdotyku. 

RRC plastic conditioner zbiera bardzo dobre opinie i długo siedzi na plastikach. Sam kupiłem ten produkt na plastikowe zderzaki w aucie żony ale jeszcze nie użyłem, czekam na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=8080]zibi-M[/mention] no właśnie opinie dobre kupię sprawdzę tanie warto mieć w arsenale. 
[mention=16759]Patryk14[/mention]  oklejales żeby nie posmarować lakieru? Z ciekawości jaka A4 b5/b6? 
Nic nie oklejalem. Jechałem najpierw na one shoot adbl a potem wygodniej mi się pracowało zwykła tania fibra z Auchan. Dosłownie po 5-10sek każdy element docieralem fibra i jak coś zajechalem na lakier delikatnie to też scieralem. Jak dociera się od razu to efekt jest naprawdę spoko. Nie ma żadnych złamań koloru czy nierówności. Robiłem przy temp. Ok 5 stopni i bezproblemowo.
Audi A4 b6.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=16759]Patryk14[/mention] to co mogę położyć jakimś aplikatorem lub gąbeczką i odrazu docierać fibrą? 
Tak jest. Tylko pamiętaj że aplikator i fibra do wywalenia od razu po aplikacji na elementach. I jak chcesz robić to rób wszystkie elementy od razu. Ja jak robił grill w Audi albo lusterka to przykładem fibre do butelki i nasaczalem ja bo tak było najwygodniej. I jeszcze jedna rzecz, dość wydajny produkt więc naprawdę nie dużo trzeba.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PIO1405 jeśli cena/jakość to rewelacyjnie wypadają pędzelki Work Stuff. Na początek kupiłbym dwa: 16 (m.in. do detali we wnętrzu i zakamarków na zew.) i 30mm (świetny m.in. do felg). Przykładowe linki od partnera forum @ANB Karol:

Pędzelek 16mm

Pędzelek 30mm

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tomas22 napisał:

Do tego szczoteczka taka jak do skór tylko delikatnie twardsze włosie 😉 nie lubię pędzelkami jeździć górna część deski rozdzielczej 😁

Tu już wychodzimy poza pytanie kolegi, ale rzeczywiście jest to niezbędny element do dużych powierzchni we wnętrzu. Osobiście używam tej od Colourlock i jest cacy.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, a jak wygląda pranie takich pędzli? Myślicie że jedna szczotka do skór i do wnętrza to dobry wybór czy lepiej w dwie się zaopatrzyć? Do jaki detali w środku najczęściej używacie pędzelków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem.
Stoję przed pierwszą w życiu korektą lakieru, lecz gryzie mnie jedno pytanie.
Mianowicie: Robiąc fragment muszę odrazu wycierać i przemywać ipą 50:50, czy mogę to zrobić dopiero po całym elemencie?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PIO1405 płuczę je po skończonej robocie pod ciepłą wodą. Dodatkowo zawsze spryskuję włosie APC i rozcieram dokładnie, po czym znowu płuczę. Ta sama procedura ze szczoteczką. Ja używam jednej, i do skór, i do plastików. Pędzelków używam wszędzie tam gdzie nie dojdę szczoteczką.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zawisza  Każdy z nich ma inną twardość i warto mieć przynajmniej 2 szt (Ja twardych bez gąbki ,używam do cięcia i np przy pracach z szybami ,miękka jest fajna na jakieś el z obłościami bo fajnie się do płaszczyzny dopasowuje....)

@Kubsonke Lepiej poczekaj aż element wystygnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe dywagacje. Ostatnio robiłem korektę w moim saabie, z efektu jestem zadowolony, ale to jeszcze nie to, może być lepiej - pozostały głębsze rysy, jakieś odparzenia klaru itp.
Używałem: Polerka DA, pad mikrofibrowy z NATA który zupełnie nie dawał rady, oraz gąbka one step ADBL + pasta koch H8 - druga kombinacja już lepiej.

Na wiosnę/lato chciałbym zabieg powtórzyć, jednak myślę żeby poszukać czegoś agresywniejszego, nad czym myślę.
Pasta: póki co mam kocha h8 i ultimate compound. Warto kupić coś innego? W kochu trochę pylenie mi się nie podobało. Z tego co czytałem dosyć agresywne i polecane są megs 101 i 3D Car Care ACA 500.
Pady:  podobno fibra od lake country daje rade, może jakiś Extreme pad od honey combination, albo do mocniejszej pasty jakieś typowe białe gąbki tnące?
Może grafitowy od NATA? Czy warto iść w 3m trizact - 1500 + 3000? Da radę to na DA, mocniej tnie od fibry?

A może jeszcze jakąś inną kombinację polecacie?
Nie ukrywam że budżet jest ograniczony i chciałbym kupić coś raz a dobrze, a nie cały czas szukać - wiem że w detailingu raz a dobrze nie istnieje, ale może jednak coś się znajdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barto125 pad grafitowy od nata to byś musiał kupić z 10 sztuk jak nie więcej 😁

Na twoim miejscu bardziej bym popracował nad techniką bo h8 i UC to są naprawdę dobre pasty 😉

 

Btw właśnie co to za DA 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas22 Ham Hamrona z Juli, więc budżetowo.

W sumie UC nie próbowałem na tym lakierze skoro koch nie dawał rady. Ale ok, więc z pastami zostaję tymi co mam, więc tylko kwestia padów, skoro fibra u mnie działała gorzej od ADBL One Step, to muszę coś innego wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.