Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, darson napisał:

Hej Panowie! poszukuję dobrego i sprawdzonego środka to odświeżenia gumowych uszczelek, możecie coś od siebie polecić godnego i w rozsądnej cenie 🙂

Ja mam dwie metody, które byłbym skłonny uznać za warte polecenia:
1. Dlux,
2. Sztyft, Turtle Wax albo Sonax - Turtle Wax jest tańszy (choć teraz w Kauflandzie 14 zł, a w lipcu 2017 - 3,50 zł :mrgreen:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2018 o 17:40, Adaszek96 napisał:

Pady owszem, ale produkcja pianki jest tylko właściwie w 3 miejscach w Europie. Niemcy, Belgia, Włochy.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Ściema.

I głupota.

Gdyż u mnie w firmie zajmującej się elektronika robią pianki ..

Do kartonów jako wypełnienia.

 

Ale u mnie w Bydgoszczy na Zachemie też robią pianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pomysły jak ugryźć temat podsufitki ? Użyłem metody bonetowania przy pomocy środka sg extra dry , większość zabrudzeń sie poddała, jednak pozostała czarna obwódka z syfem 17-letnim, metody prania z użyciem odkurzacza ekstracyjnego nie biorę pod uwagę, gdyż w dwóch miejscach podczas demontażu kawałek materiału w okolicy daszka mi się odkleił od podłoża. Czy zastosowanie apc w granicach brudu a potem ponowne bonetowanie ma sens ?

87784332-8980-4869-9542-ECB80F7D7A20.jpeg

88EE35CD-FEAD-422E-99FD-5806E9278992.jpeg

AAE7DCC7-A9B5-4661-A097-2EBABC88968E.jpeg

74C249DD-5B58-4022-BB65-F0DC73B57A53.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj auto umylem według poprawnego rzemiosła oraz wyglinkowalem. Brakło mi czasu na clenera i ipe a następnie wosk. Będę miał czas dopiero na to w weekend i tutaj nasuwa się pytanie jak się do tego zabrać? Auto do tego czasu będzie stać w garażu nie ruszane ale wiadomo kurz na niego osiądzie, zacząć od ponownego umycia czy może samo qd wystarczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mrsjackdan napisał:

Jakieś pomysły jak ugryźć temat podsufitki ? Użyłem metody bonetowania przy pomocy środka sg extra dry , większość zabrudzeń sie poddała, jednak pozostała czarna obwódka z syfem 17-letnim, metody prania z użyciem odkurzacza ekstracyjnego nie biorę pod uwagę, gdyż w dwóch miejscach podczas demontażu kawałek materiału w okolicy daszka mi się odkleił od podłoża. Czy zastosowanie apc w granicach brudu a potem ponowne bonetowanie ma sens ?

 

 

 

 

Ten sg niby do bonnetowania to straszny shit, użyj czegoś na alkoholu np. Angelwa Absoluton, ewentualnie np. Lck attack w mocnym stężeniu.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
23 minuty temu, Zdroja0 napisał:

Gdzie dostanę/zamówię tube do BenBow PRO Cleaning Gun Classic?

Ja mam od Pawła

https://www.pielegnowacauto.pl/benbow-pro-cleaning-gun-classic.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Domel napisał:

Podałeś link dokładnie do tego tornadora co mam. Czy @mx_nowicki ma tube do tego pistoletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, GiGgS napisał:

Mamy pogodę jaką mamy i obawiam się że może padać w weekend a wtedy zostaną tylko manewry w garażu 

Dlatego zapoznaj się z zasadami mycia bez spłukiwania i wejdź w posiadanie - najlepiej drogą kupna - szamponu do takiego mycia. Super sposób na utrzymanie w czystości auta w niesprzyjających warunkach atmosferycznych 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Malwin41 napisał:

Na jeden raz raczej bez sensu co?

A w kiepską pogodę jesienią/zimą nie chciałbyś mieć czystego auta i móc użyć QD do odświeżenia zabezpieczenia lakieru ? Na bezdotyku, lub na zewnątrz garażu nie umyjesz samochodu przy ujemnej temp. - w ogrzewanym garażu, lub w minimalnie ujemnej temp. (aby ciepła woda w wiadrze i spryskiwaczu nie zamarzała) w garażu jest to możliwe przy użyciu szamponu bez spłukiwania. Ale wybór należy do Ciebie. Na pewno lepszy efekt (i bezpieczniej) osiągnąłbyś, odświeżając zakurzony lakier myciem bez spłukiwania, niż przecierając go QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Malwin41 - zrozumiałem, o co chodzi Tobie i koledze @GiGgS. Wskazałem po prostu korzyści na przyszłość ze stosowania takiej metody mycia. Stosuję tą metodę od kilkunastu miesięcy i uważam ją za w 100% bezpieczną metodę mycia auta, nie wymagającą węża, myjki i dziesiątek litrów wody. Żadnych uszkodzeń lakieru po myciu bez spłukiwania również nie odnotowuję. Działanie tą metodą "z głową" jest wygodne, szybkie, bezpieczne i skuteczne. 🙂 Zresztą temat istnieje już na forum.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

1. Mycie wnęk przy klapie bagażnika/ drzwiach ze smaru. Oczywiście- środek, pędzelek, ale jak spłukujecie, żeby nie napaćkać do środka?

2. APC na plastiki wewnątrz. Pędzelek, a potem szmatką i do wiadra w celu opłukania? 

 

Może i idiotyczne, a odpowiedzi wydają mi się logiczne, ale wolę zapytać. Może są patenty, których nie znam.

 

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!
 
1. Mycie wnęk przy klapie bagażnika/ drzwiach ze smaru. Oczywiście- środek, pędzelek, ale jak spłukujecie, żeby nie napaćkać do środka?
2. APC na plastiki wewnątrz. Pędzelek, a potem szmatką i do wiadra w celu opłukania? 
 
Może i idiotyczne, a odpowiedzi wydają mi się logiczne, ale wolę zapytać. Może są patenty, których nie znam.
 
Dawid
1. Wodą z węża z końcówką ala pistolet

2. APC przecierasz wilgotną fibrą potem suchą.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kashier napisał:

Hej!

 

1. Mycie wnęk przy klapie bagażnika/ drzwiach ze smaru. Oczywiście- środek, pędzelek, ale jak spłukujecie, żeby nie napaćkać do środka?

2. APC na plastiki wewnątrz. Pędzelek, a potem szmatką i do wiadra w celu opłukania? 

 

Może i idiotyczne, a odpowiedzi wydają mi się logiczne, ale wolę zapytać. Może są patenty, których nie znam.

 

Dawid

1. albo końcówka do węża ogrodowego, albo regulowana lanca myjki ciśnieniowej (mój karcher k4 taką ma), ewentualnie myjką ciśnieniową albo tornadorem z wodą

2. wilgotną szmatką a potem drugą do sucha jest optymalnie, zwłaszcza przy mocniejszym apc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.