Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 😉 Pochwalę Wam się moją ostatnią paczką. Dokupiłem do mojego arsenału przed pełnym detailingiem Leona. Może przed zimą jeszcze zdążę bo niestety nie mam jeszcze karchera.  Ktoś korzystał już z preparatu do felg i opon firmy RRC i może coś o nim napisać? Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru 

44154308_292457471589697_2189946864374120448_n.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przeglądając forum można zauważyć, że sporo osób używa t&g i na to irona. Czy jeden z drugim nie wchodzą ze sobą w reakcję ?

Czy takie użycie:

po pierwsze nie osłabia działania tych środków ?

po drugie czy nie wpłynie niekorzystnie na lakier / uszkodzi go ? 

2. Ostatnio przewija się na forum taki obrazek odnośnie kolejności działań /stworzony chyba przez @ghost/ i jest tam w opcji bez korekty po umyciu i dekontaminacji chemicznej stosowanie cleanera bez uprzedniego glinkowania. Pytanie czy jest bezpieczne użycie cleanera maszynowo bez uprzedniego glinkowania ? Czy nie spowoduje to np. swirli ? 

Czy cleaner (np. maszynowo prima amigo) jest w stanie wyciągnąć bałagan po glinkowaniu czy tylko jakiś finish/polish ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ct240 - produkty typu t&g i deironizer nie wchodzą ze sobą w jakąś szkodliwą reakcję (chyba, że zaschną na lakierze, ale w takim wypadku każdy z nich solo może narobić szkody). Logika każe stwierdzić, że na pewno silniej zadziała każdy z tych produktów osobno, niż przy warstwowaniu deironizera na t&g, jednak nie będzie to aż tak wielkie osłabienie deironizera, aby potrzeba było wydłużać czas chemicznej dekontaminacji podwójnie (jednak, jeśli ktoś zechce dodatkowo po t&g spłukiwać i osuszać lakier - jest to jak najbardziej prawidłowe) . Glinkowanie jest procesem oczyszczania powierzchni m.in. lakieru, który należy wykonać średnio dwa razy do roku (pomiędzy glinkowaniami chemiczna dekontaminacja najczęściej wystarczy). Dlatego częstsze, niż dwa razy w roku glinkowanie jest najczęściej zbyteczne i przed cleanerem aplikowanym częściej, niż glinkowanie, wystarczy potraktować wcześniej lakier chemią. Swirle mogą powstać z różnych przyczyn - nawet przez niewłaściwy dobór pada, niewłaściwe prowadzenie maszyny, czy też wycieranie MF resztek cleanera. A co do Amigo - jako glaze i chemiczny oczyszczacz lakieru jest świetny, ale właściwości ścierne ma na tyle słabe (o ile w ogóle), że swirle skuteczniej wypełni i zamaskuje, niż usunie. 

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanko, jaki cleaner pod wosk fusso soft99 dark ( lakier czarny pastel, czerwony metalik, oraz czerwony pastel ) ? Przejrzałem cały temat i ile osób tyle różnych odpowiedzi 😜 najlepiej jakby w jednym sklepie był i wosk i cleaner. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ? 😄 Po umyciu auta, glinkowaniu, przemyć IPĄ i można kłaść fusso ? Czy jeszcze jakiś krok ? Na masce obecnie leży mi ( chyba jeszcze leży, 2 tygodnie temu kładłem FK1000 - ale tylko na maskę, po umyciu, glince, przemyciu IPĄ Tenziego ( później się dowiedziałem dopiero, że ma ona mało wspólnego z prawdziwą ipą .. ) , będzie problem / fusso się nie będzie trzymać jeśli odtłuszczę maskę i położę na nią softa ? reszta auta nie tknięta woskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, Dodo to bardzo dobry cleaner. Jeśli docelowo masz zamiar cleaner wymywać ipa lub środkiem typu wipe out/prep to nie ma co się spinać na drogie cleanery. 20-30 ml na sedana spokojnie wystarczy. Bierz sampler Dodo lime prime i będziesz zadowolony. Ja używałem kiedyś takiej kombinacji: dekontaminacja/glinkowanie/Dodo/ipa/wosk lub sealant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , 

po oczyszczeniu lakieru tzn . Dekonaminacja glinkowanie odpuszczenie Gyeon prep mogę położyć powłokę Gyeon ONE dla amatorów bez cleanera ? Nie mam maszyny a ręcznie to raczej nie da porzadanych efektów . Lakier w dobrym stanie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, orzech_1983 napisał:

Fusso potrafi zostawić ciemniejsze palmy i mazy dlatego też musisz kłaść bardzo cienką warstwę. 

Nie fusso lubi, tylko operator potrafi.

Godzinę temu, FilipO napisał:

haha, bardziej mi chodzi o pozostawianie smug itp 😜 zresztą dark nierówna się czarny a ciemny 🙂 

Dark możesz też położyć na biały lakier i odwrotnie.
Pozostawienie smug - jak dobrze położony to nie będzie problemów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, kondziukret napisał:

po oczyszczeniu lakieru tzn . Dekonaminacja glinkowanie odpuszczenie Gyeon prep mogę położyć powłokę Gyeon ONE dla amatorów bez cleanera ? 

albo cleaner albo korekta przed LSP.

obowiązkowo.

53 minuty temu, kondziukret napisał:

 Nie mam maszyny a ręcznie to raczej nie da porzadanych efektów . Lakier w dobrym stanie . 

kto tak powiedział? większość osób nie ma maszyn i aplikuje ręcznie.

Sam maszyny używam raczej do past, a cleanery wrzucam ręcznie.

clenear jest obowiązkiem przed każdym lsp o ile nie robisz korekty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost To jaki cleaner polecasz pod Gyeon ONE ? jak mam go wypracować i czym? ile czasu w jednym miejscu ? Nastepnie go zmyć IPA ? 

9 minut temu, ghost napisał:

albo cleaner albo korekta przed LSP.

obowiązkowo.

kto tak powiedział? większość osób nie ma maszyn i aplikuje ręcznie.

Sam maszyny używam raczej do past, a cleanery wrzucam ręcznie.

clenear jest obowiązkiem przed każdym lsp o ile nie robisz korekty.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kondziukret napisał:

@ghost To jaki cleaner polecasz pod Gyeon ONE ? Nastepnie go zmyć IPA ? 

dowolny, bo ma tylko oczyścić powierzchnię, a potem i tak go wymyjesz którymś z płynów inspekcyjnych ipa, sis, prep, eraser

5 minut temu, kondziukret napisał:

jak mam go wypracować i czym? ile czasu w jednym miejscu ?

no tylko mi nie mów, że nie ma na forum żadnych informacji o cleanerach 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.