Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, chris18404 napisał:

aż takie złe? 

dokładnie, nie warto akurat padów brać z chin... jak już to magiczne gąbki, ewentualnie rękawice do mycia, fibry...

 

Zauważ że polskie firmy robią bdb jakości w rozsądnej cenie

detailing mafia/nat, royal pads, honey combination

 

jest więcej firm, których jeszcze nie testowałem: super shine... itd..

 

PS ktoś się orientuje, kto jest producentem padów dla ADBL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam kilka pytań. 

1. Postanowiłem delikatnie odświeżyć lakier w Swoim BMW E91 czarny metalik (na 100% jest oryginalny) użyłem do tego rotacji, pad Royal Pads Finisch żółty (nowy) oraz megs swirlx. Na masce czy drzwiach szło pięknie, rys wiadomo nie zdjęło ale lakier nabrał odrobinę głębi i stał się czarniejszy. Zaczęło się na dachu, impregnacja pada, 2-3 groszki pasty, obroty na poziomie 1200-1400 i docisk wyłącznie poprzez wagę maszyny, 2 przejazdy i zostały hologramy. Kolejna dawka pasty i hologramy nic sobie nie robią z moich wysiłków. Pilnowałem aby nie nagrzewać powierzchni oraz utrzymywać odpowiednią czystość pracy.

 

2. Chcę wykonać korektę na oplu signum z 2006r. Lakier czarny metalik. Jakie pady i pasty polecacie do tego lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, sT3VE napisał:

Twardy lakier Mercedesa, wytnie się DA 9-10mm czy raczej nie ma mowy? Na lakierze holosy po majstrze lakierniku... Na białym nie widać nawet w słońcu okiem laika, ale ja widzę. 😕 

Z cięciem głębokich rys by było dużo roboty na DA9, ale wyciągnięcie tylko holsów po lakierniku bez problemu

49 minut temu, makaba napisał:

 1... pad Royal Pads Finisch żółty (nowy) oraz megs swirlx. 

 

2. Chcę wykonać korektę na oplu signum z 2006r. Lakier czarny metalik. Jakie pady i pasty polecacie do tego lakieru?

1.  Jeden pad na cały samochód? Poza tym z tego co pamiętam to żółty royal to średni, nie finishowy. (nie licząc linii ultimate, tam nawet tnący)

 

2. Kilka padów i past. I lecisz od najlżejszej kombinacji po kolei, do mocniejszych jeżeli potrzeba. Zostajesz przy kombinacji, która przynosi efekt.

Jak w arsenale masz (nie licząc futer na grube akcje)

mocno tnącego nata/ royala niebieskie otwartokomórkowe

One step royal pomarańczowy zamiast średniego

czerwony średnio miękki nat (zamkniętkomórkowy) lub koch chemie antihologram pad (otwartokomórkowy)

 

plus pasty cut + polish + finish to jako amator ogarniesz większość robót 🙂 Oczywiście każdy pad po kilka sztuk.

Pasty polecam Tac System, Car Pro, Koch chemie, Sonax, Scholl, Meguiars...

rynek jest bogaty, do wyboru do koloru, sam jeszcze wielu nie testowałem np. 3d, herrenfahrt, poorboys, gyeon, nanolex... jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, skleja napisał:
2 godziny temu, ghost napisał:
U mnie rozcieńczonego Aluxa wlałem do butli po Sonax speed wax, taka czerwona. I po roku śmiga dalej ok

Jak oceniasz produkt Sonaxa?

Używałem go baardzo dawno więc opis może być jak przez mgłę.

Podejrzewam, że miał sporo carnauby. Mocno ingerował w wygląd, porównywalnie do podstawowych wosków w puszce. Potrafił nawet nadać mokrości zmatowiałym akrylom. Chyba nie był zbyt quick. Jak wypadała hydrofoba nie pamiętam.

Nie jestem pewien czy w PL nazywa się inaczej tj. Sonax Wosk Na Mokro.

edit: hydro masz tu, w porównaniu z legendarnym bsd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie potrafią mieć fajne ceny. Właśnie obejrzałem sobie porwnanie dwóch produktów kupionych na Amazon, pierwszy doskonale u nas znany Gyeon Cancoat 55USD, drugi Meguiars Fast FInish 12USD. 

Fast Finis to powłoka polimerowa w sprayu, tak jak Sonax Polimer Net Shield, z tym, że Meguiars prostszy w użyciu. Wchodzę na amazon, a cena w promocji 8.60USD zamiast 12.

Z ciekawości zobaczyłem cene u nas, 120zł a w usa 30zł.  Cztery do jednego, fajna różnica prawda? 🙂  Raczej w życiu nie kupię u nas tego produktu za taką cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, stoję przed wyborem zakupu kolejnej maszyny DA.
Powiedzcie jaki skok wybrać 15 czy 21?
Aktualnie posiadam Kraussa Db5800 i to bym zostawił. Do mniejszych powierzchni i dodatkowo na wykończenie.
Zastanawiałem się też nad maszyną z rodziny Krauss, czyli shinemaster.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.