Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, cinek1 napisał:

Mam na 2 elementachqwarcowa powloke 2 miesieczna TAC system i chce polozyc teraz ceramike. Dzis wziolem DA miekki pad menzerme 2500 ale jakos woda dalej kropelkowala zmienilem na zolty nadal potem wziolem cutmax sonax i zolty pad i chyba dalej zrzuca. Jak sprawdzic inaczej czy jest powloka nie polewajac woda? Jakis pomysl jak jej sie pozbyc ;))

Po korekcie często też zrzuca wodę, bo pasta bywa hydrofobowa.

Odtłuść ipą, albo nawet możesz przejechać rozcieńczonym apc i pędzelkiem. Powinno ściągnąć pastę. 

Jak dalej kropelkuje to istnieje możliwość, że powłoka ma się dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ghost napisał:

Po korekcie często też zrzuca wodę, bo pasta bywa hydrofobowa.

Odtłuść ipą, albo nawet możesz przejechać rozcieńczonym apc i pędzelkiem. Powinno ściągnąć pastę. 

Jak dalej kropelkuje to istnieje możliwość, że powłoka ma się dobrze.

 

Wat? Ten kwarcowy QD "powłoka" ma się dobrze po polerowaniu? Prawie wszystkie pasty w jakimś kształcie kropelkują bo są po prostu tłuste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kostek88 napisał:

Wat? Ten kwarcowy QD "powłoka" ma się dobrze po polerowaniu? Prawie wszystkie pasty w jakimś kształcie kropelkują bo są po prostu tłuste.

Dokładnie tak. Manzerna 2500 daje krople, dlatego po obestepie na niej zawsze myje autko szamponem odtluszczajacym np. fx protectem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wałkowane już wiele razy, ale ciągle nie jestem pewien.

Po wyglinkowaniu auta, bez polerowania chcę położyć wosk. Będzie to prawdopodobnie Ceramic Wax od Tenzi Detailer. Czy przed woskiem przelecieć auto cleanerem lub IPA? Jeśli cleaner, to czy po cleanerze umyć raz jeszcze auto na 2 wiadra? Wydaje mi się, że nie ma to sensu, ale jak ostatnio używałem cleanera (maszyna DA na miękkim padzie) to zostawał mi po nim taki osad/film. Może za dużo go dawałem lub za krótko wypracowywałem? Cleaner od SG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dobry wosk na lato w połączeniu z DODO Lime Prim Plus polecicie, skończył mi się NATTY'S WAX RED.
I jaki szampon obecnie na topie.
Weź wosk tego samego producenta
np. Purple Haze. Na topie pod jakim względem? Cenowym?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kostek88 napisał:

Wat? Ten kwarcowy QD "powłoka" ma się dobrze po polerowaniu? Prawie wszystkie pasty w jakimś kształcie kropelkują bo są po prostu tłuste.

Jaki qd masz na myśli?

@cinek1 napisał

Cytat

Mam na 2 elementachqwarcowa powloke 2 miesieczna

Jako, że cinek1 ma zazwyczaj problemy z interpunkcją (wnioskując po pw), składnym pisaniem i okresowym brakiem konkretnych nazw produktów w swoich postach, słowa do niego by był bardziej szczegółowy.

Nie ma czegoś takiego jak powłoka 2-miesięczna . TS ma w ofercie powłoki od 9 miesięcy do 3 lat trwałości.

Nawet ich spray sealant (nie-powłoka) ma deklarowaną trwałość ponad 3 miesiące.

Więc bazując jedynie na domysłach nie wiemy jaka jest użyta powłoka, i prawdopodobnie leży od 2 miesięcy. 

np. UHS 90% jest dość twardy i nie poddaje się po jednym przejeździe DA lekką pastą na miękkim padzie.

Co do reszty to już napisałem, że realny stan może sprawdzić po wymyciu pasty:

13 godzin temu, ghost napisał:

Po korekcie często też zrzuca wodę, bo pasta bywa hydrofobowa.

Odtłuść....

 

2 godziny temu, kazek103 napisał:

Jaki dobry wosk na lato w połączeniu z DODO Lime Prim Plus polecicie, skończył mi się NATTY'S WAX RED.

I jaki szampon obecnie na topie.

Każdy wosk naturalny będzie ok.  

W temacie woski masz multum propozycji, w dziale testy również. Podać link na tacy?

1 godzinę temu, kazek103 napisał:

ogólnie dobry szampon neutralny dla wosku

Praktycznie każdy neutralny szampon się sprawdzi jeżeli chodzi o trwałość.

Nawet lekko kwasowe (paul daltonon ph około 6) czy lekko zasadowe nie ruszą od razu naturalnych wosków.

Petsa53 przykatowałem lekko zasadowym, i kilka razy na bezdotyku gdzie też jest zasadowa chemia i też nie poległ.

Albo zadaj konkretne pytanie o właściwości/kategorie. Albo przy tak ogólnym pytaniu weź pierwszy z brzegu, bo bez sensu wymieniać tu 30 szamponów!

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w temacie podnośnika. Chciałbym zamontować sobie podnośnik chowany w podłodze. Czy każde auto da się takim podnośnikiem podnieść?
W jednym aucie w instrukcji pokazane "jacking points" są pod silnikiem i na środku tylnej osi (lexus), a w drugim aucie widzę, że są specjalne miejsca w wahaczach gdzie wchodzi podnośnik słupkowy z wyposażenia. Trochę zwątpiłem czy teraz w ogóle wykorzystam taki podnośnik u siebie w garażu 😐 a wolę się upewnić przed rozpoczęciem prac aniżeli po 😄 
W Pajero wygląda to tak (nawet u oponiarza zawsze podnoszą takim podnośnikiem kolumnowym z 4 łapami wysuwanymi za wahacze - dodatkowo są zamontowane progi, które przeszkadzały by nawet podnieść za miejsca/progi boczne - trzeba by je demontować)😞:

PajeroJackandAxlePoints.png.4a58c8236ef03b6991470c7bc5e6967b.png

DSC06110_zps8cbd471c.jpg.7292a5ae0655e2a915928e334a3080c7.jpg

A w Lexusie wg. instrukcji:
capture_0ff8861e5db23c0694a2f71a9512b11dc64f436a.png.5f73f43439cc1154542d5d5cb31ca912.png

Na zdjęciach/filmach normalnie auta są na takich podnośnikach:

646406022_Zrzutekranu2018-10-11o13_43_12.png.5d2a48817d4b303b1df3ac8a1ffb2f34.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście nr.2 - benzyna ekstrakcyjna.
Mimo wszystko, klej robił sie tylko miękki i paznokciem dopiero schodził..
Reszty już nie mogę ruszyć - pasta cuttingowa czy co dać? 88213d3b168f024fd3b33dbfa809019a.jpg773da2861944e6724db36b0832be3834.jpg

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2018 o 11:20, kazek103 napisał:

ogólnie dobry szampon neutralny dla wosku

bilt hamber auto wash

nic nie podjada i super się tym myje

mój top chociaż nie testowałem dużo to raczej bardzo polecane i ten jest przebomba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem maszynę polerską DA ADBL roller 9mm,  nie miałem wcześniej maszyny polerskiej stąd moje pytanie. 

Chcę kupić pastę polerską,  jaką polecacie nie za drogą ale dobrą, nie chce kupować 3 czy tam iles past na początek. Chcę kupić jedną lub dwie,  która da dobry efekt,  samochód który będzie robiony to Hyundai. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, chris18404 napisał:

Chcę kupić jedną lub dwie,  która da dobry efekt,  samochód który będzie robiony to Hyundai. 

Jaki stan lakieru ? Jaki efekt chcesz osiągnąć (korekta na poziomie 80-85 %, czy tylko odświeżenie lakieru i zniwelowanie drobnych rysek) ? Dopiero po odpowiedzi na te pytania można coś sensownie doradzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mieszał SSW z czymś np. Reload lub czymś innym i zauważył jakieś super mega hiper efekty? 😛 Pytam z ciekawości, wpisałem w filtrze SSW ale nie moglem znaleźć nic a nic. Słabo szukam? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, chris18404 napisał:

Lakier nie najgorszy,  zmatowienia dużego nie ma,  stosowałam prima Amigo ręcznie,  drobne rysy,  swirle,  hologramy pod światłem. 

Zacznij od past Sonaxa co by sie nie zrazić. CutMax, 0406, PerfectFinish

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś jakiś sprawdzony zestaw na srebrny lakier? Wiadomo, że cudów nie będzie, ale zastanawiam się czy jest jakas lepsza alternatywa dla zestawu Wolfganf Deep Gloss Paint Sealant 3.0 + Cleaner. Celuję w maks połysk. Powłoki zbytnio nie chce kłaść, bo to moje prywatne auto i pewnie czymś będę psikał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.