Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Eidos71 napisał:

Dlaczego najpierw kładziesz cleaner (#652), a później AIO ? Ponadto #601 jest "wzmacniaczem" do syntetycznych wosków, a nie do AIO, którym usuniesz warstwę #601

Jeśli używasz cleanera, #601 stosujesz jako podkład pod sealant. Jeśli chcesz użyć AIO, nie używasz cleanera, tylko po AIO możesz dać #601, a na to syntetyk.

ale to 105 to nie aio, byla juz dyskusja na tym forum w tym watku 

chce zrobic kolejnosc glinka, cleaner mocny, podklad pod wosk i na to wosk tylko czy przed podkladem lepiej ipa czy nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem #105 to AIO - poza woskiem syntetycznym ma również właściwości oczyszczające lakier. Na zachodzie produkty takie określane są jako "wosk polerujący". Używałem każdego z wymienionych przez Ciebie produktów (nadal je posiadam) i osobiście nie mieszałbym #601 ze #105. DG posiada przecież typowe woski syntetyczne, które - poza funkcją zabezpieczenia - nie posiadają innych, dodatkowych właściwości. 

Używając DG, nigdy nie wymywałem ich cleanerów (niezależnie, czy był to #652, czy DSC). Jeśli chciałem jałowej powierzchni - używałem DSC. Poza tym #601 ma własne, chemiczne właściwości czyszczące, więc nawet na niewymytym cleanerze zrobi, co ma zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 ale 105 jest wlasnie zalecany jak najbardziej z 601 (na zachodzie bardzo znany produkt) pytanie i na ten temat widzialem dyskusja czy przed warto uzyc cleanera(652) skoro 105 juz niby ma wlasciwosci czyszczace 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior - swoją opinię opieram na własnych doświadczeniach - być może jest to mylna opinia. Najlepszym źródłem wiedzy o produktach DG w PL jest chyba Sebastian z Wax Paradise - niestety nie ma go chyba obecnie na forum, ale można mu zadać pytanie za pośrednictwem strony sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Eidos71 napisał:

@menior - swoją opinię opieram na własnych doświadczeniach - być może jest to mylna opinia. Najlepszym źródłem wiedzy o produktach DG w PL jest chyba Sebastian z Wax Paradise - niestety nie ma go chyba obecnie na forum, ale można mu zadać pytanie za pośrednictwem strony sklepu.

Tak tylko z ciekawsci bo sam nie mam zamiaru go stosowac,produkt u nas zapomniany a tu gdzie jestem to nowosc 😀 popularny tak jak i fusso wlasnie razem z 601,niby w takiej kombinacji ma byc trwaly jak fusso 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu używałem #111 z #601 jako zabezpieczenie zimowe lakieru i z tego, co pamiętam, ten miks przetrwał nieco ponad 4 miesiące. Pod koniec zimy tylko w niektórych miejscach widać było, że jeszcze coś leży na lakierze - auto nie było garażowane. Lubię i chwalę produkty DG - to taka tańsza, choć nie gorsza wersja Zaino. Jednak obecnie są lepsze i trwalsze opcje zabezpieczenia lakieru.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, matix19 napisał:

Jaka jest różnica między twardym a miękkim talerzem oporowym? Jakie lepiej kupić?

Dzięki miękkiemu talerzowy pad układa ci się do polerowanego elementu. Praca staje się przyjemniejsza. Talerz 3m i całkiem inaczej prowadzi się rotację. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rkom napisał:

@Eidos71 Nie pomyliłeś #105 ze #101 lub #501.

Nie pomyliłem 😁 Przeczytaj nawet etykietę #105 - aż poszedłem do piwnicy, aby zerknąć na swoje "zapasy" DG. To rzeczywiście jest wosk syntetyczny, ale posiadający jednocześnie jakieś właściwości polerujące i czyszczące. Opis brzmi: "One Step Wax -  zalecany do wszystkich pojazdów. Zawiera dodatkowe właściwości czyszczące, aby usunąć lekkie utlenianie i lekkie zarysowania powierzchni." Oryginalny tekst: "One Step Wax - Recommended for all vehicles. Contains additional cleaning properties to remove mild oxidation and light surface scratches." DG poleca mieszać, a nie warstwować #105 z #601.

Ale - tak, jak napisałem - to są moje odczucia. Nie jestem fachowcem i to są tylko moje odczucia z własnych doświadczeń 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DG 601 i 105 to jak kupowałem zeszłego roku w Wax Paradise to chłopaki mówili zeby nałożyć 601 potem 105. Efekt będzie taki sam niezależnie od tego czy mieszamy oba produkty czy warstwujemy. Przy mieszaniu jak za dużo rozmieszamy to to co nam zostanie trzeba będzie wyrzucić. Podobno 105 jest nieco trwalszy od 111.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę baniak 5l good stuff falcon eye. Jestem z niego bardzo zadowolony, nie maże, dobrze odparowuje, ale zadtanawiam się nad fx protect glass cleaner. Z ich chemii jestem zadwolony, ale nic nie wiem o płynie do szyb. Ktoś, coś wie? Brać fx czy kolejny raz sprawdzonego falcona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z taką sytuacją, że po użyciu na ceramice mixa (echo + reload + woda ) powstały mazy ? Niestety nie udało mi się tego uchwycić telefonem bo połysk czarnego lakieru odbija mnie bardziej niż defekt. Wygląda to jak niedotarta ceramika, natomiast wcześniej tego nie było i stało się to tylko w miejscu gdzie użyłem mixa czyli klapa i tylny zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po korekcie umyłem samochód, ale wyciekająca woda ze szczelin zostawiła po sobie ślady w postaci water spotów. Przed woskiem leciałem całe auto IPĄ, ale nie poradziła sobie z usunięciem świeżych śladów, a nie chciałem trzeć, by nie robić mikro rysek. Czego używacie w takich sytuacjach? Jakiś dedykowany preparat do water spotów czy są prostsze metody? Może APC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, paperson napisał:

@damiano2007 a zastanawiałeś się nad Detailer's Magic Glass Magic? Mega dobry produkt 😍 Niedawno zakupiłem 5l bańkę.

Miałem tego pół litra, ale gdzies mi nie siadł zapach 😛 w gs też średni jest zapach 😜

Ktoś coś wie na temat fx protecta glass cleanera?

53 minuty temu, BiałyGTi napisał:

@damiano2007 jak ci sie good stuff dobrze spisywal to po co zmieniac ?? Sam mam i uzywam 

Chce spróbować czegoś innego 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 minuty temu, damiano2007 napisał:

Chce spróbować czegoś innego

Zobacz sobie koncentrat od carchem zapach limonka . Dla mnie nr 1 w plynach do szyb 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdarza się wam robić felgi szczury gdzie sam iron albo np. excede uwc nie daje rady na raz albo nawet na dwa razy to jak do nich się zabieracie? Lepiej zaczynać od chemia typu uwc czy deiron najpierw? Jaki macie system żeby chemia doprowadzić to do super stanu jeżeli oczywiście się da.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.