Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Arkeolowy napisał:

Poleci ktoś jakiś sprawdzony zestaw na srebrny lakier? Wiadomo, że cudów nie będzie, ale zastanawiam się czy jest jakas lepsza alternatywa dla zestawu Wolfganf Deep Gloss Paint Sealant 3.0 + Cleaner. Celuję w maks połysk. Powłoki zbytnio nie chce kłaść, bo to moje prywatne auto i pewnie czymś będę psikał. 

Ciężko będzie ugrać na tym kolorze coś więcej niż Wolfgangiem DGPS3. 

Ale możesz wybrać produkty, które są tańsze a na tym kolorze przepaści i tak nie będzie.

43 minuty temu, Tomas22 napisał:

@Arkeolowy mieszanka DG 111 + bonding agent 😉

DG111 wyglądem nie przebije DGPSa. Ale na pewno jest tańszy i można śmiało brać.

Nie zdziwiłbym się jak by na srebrnym wyglądały podobnie 😄 111 Sprawdzony poczciwy produkt i swoje zrobi, też polecam.

Możesz się bawić jeszcze w ArtDeShine New Kotsos Wax. Coś mi świta, że za dawnych czasów Zaino Z2 robił robotę, nie wiem czy jest jeszcze w sprzedaży

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Arkeolowy napisał:

Poleci ktoś jakiś sprawdzony zestaw na srebrny lakier? Wiadomo, że cudów nie będzie, ale zastanawiam się czy jest jakas lepsza alternatywa dla zestawu Wolfganf Deep Gloss Paint Sealant 3.0 + Cleaner. Celuję w maks połysk. Powłoki zbytnio nie chce kłaść, bo to moje prywatne auto i pewnie czymś będę psikał. 

Jescar Powerlock+ i Colonite 845?

Długo i łanie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3124]Birkhof[/mention] 
A dlaczego nie ma sensu?
Akurat te dwa produkty nie gryzą się ze sobą.

Bo jeden rozpuszcza drugi - obydwa sa na dosyć mocnych rozpuszczalnikach - nie zauważyłem różnic w wyglądzie czy trwałości. Tak, wiem, obsessed i kilku innych z YT promują to jako cos świętego.
Wiele osób używa tej kombinacji bo tak mówi Matt - i maja do tego prawo. Jesli Ci sie sprawdza taka kombinacja to korzystaj dalej.

Polecam alternatywnie:





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chris18404 napisał:

Czy taki talerz mocujący 3cale można podpiąć pod maszynę dual action (adbl roller)

Pod maszynę o skoku 8-9 mm - można. Pod maszynę z większym skokiem (12-15-21 mm) - też można, ale praca będzie... hmmm... mało komfortowa (im większy skok, tym mniejszy komfort).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem trakcie korekty lakieru BMW e36 z 97’ roku (cosmosschwarz metallic 303). Pracowałem z:

1. Futro + Menzerna 400 HCC 

2. Średnio twardy pad Felxi (pomarańczka) + Menzerna 2500

3. Miękki Flexi pad (czarny) + Menzerna 3500 (prędkość: 600-900-1500)

Wykańczam i wykańczam i ciagle widać hologramy... Czy moglibyście udzielić rady co źle robię i jak z tego wyjść? 

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem trakcie korekty lakieru BMW e36 z 97’ roku (cosmosschwarz metallic 303). Pracowałem z:
1. Futro + Menzerna 400 HCC 
2. Średnio twardy pad Felxi (pomarańczka) + Menzerna 2500
3. Miękki Flexi pad (czarny) + Menzerna 3500 (prędkość: 600-900-1500)
Wykańczam i wykańczam i ciagle widać hologramy... Czy moglibyście udzielić rady co źle robię i jak z tego wyjść? 
 
Pozdro!
Finisz na twardszym padzie. Bmw=twardy lakier w tym przypadku, dlatego moze czerwony/żółty NAT i anti holo albo ex 04-06

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pada można zmienić na wyżej wymienionego ale nie generował bym kosztów z zakupem kolejnej pasty. Menzerną 3500 powinieneś to ogarnać bez problemu, ewentlanie na czerwonym padzie długo męczyć Menzerne 2500. Myślę, że po futrze zostało sporo bałaganu i trzeba by się pobawić jeszcze Menzerną 2500. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pada można zmienić na wyżej wymienionego ale nie generował bym kosztów z zakupem kolejnej pasty. Menzerną 3500 powinieneś to ogarnać bez problemu, ewentlanie na czerwonym padzie długo męczyć Menzerne 2500. Myślę, że po futrze zostało sporo bałaganu i trzeba by się pobawić jeszcze Menzerną 2500. 
Zgadzam się w 100%, jak nie ma ex to da sie zrobic na menzernie. I tak jak mowisz sprobowalbym finiszu na 2500, rezygnujac calkowicie z 3500.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, myśle że to w głównej mierze bałagan po futrzaku. 

Czyli powinienem dalej popracować z średnio twardym padem i menz 2500 czy przejść na miękki i 2500 i uznać to za finish?

A obroty? Podpowiedzcie proszę czy lepiej trzymać się 900 czy 1500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ghost napisał:

Ten chiński plate 75mm się nie sprawdza nawet z maszynami 8mm, jest za lekki, trzeba kupić ten gruby cięższy z flexipads albo dodojuice

Potrzebuje go tylko do renowacji lamp. Czemu piszesz ze nie zda swojego zadania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chris18404 napisał:

Potrzebuje go tylko do renowacji lamp. Czemu piszesz ze nie zda swojego zadania? 

Napisałem wyżej dlaczego. Jest za lekki. Podpinałem go do innych maszyn 8mm. Wyważanych pod plate 125.

Ten chiński 75mm napier***lał wibracjami tak że stawy w nadgarstkach odpadały.

 

Zobacz w instrukcji adbl czy roller wciąga pady 75. Tak czy siak jak maszyna jest domyślnie na 125. To 75 brałbym z flexipadsa dlatego, że ma zwiększoną masę do której wyważana jest maszyna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ghost napisał:

Napisałem wyżej dlaczego. Jest za lekki. Podpinałem go do innych maszyn 8mm. Wyważanych pod plate 125.

Ten chiński 75mm napier***lał wibracjami tak że stawy w nadgarstkach odpadały.

 

Zobacz w instrukcji adbl czy roller wciąga pady 75. Tak czy siak jak maszyna jest domyślnie na 125. To 75 brałbym z flexipadsa dlatego, że ma zwiększoną masę do której wyważana jest maszyna

 

A można uszkodzić maszynę po zastosowaniu takiego talerza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chris18404 napisał:

A można uszkodzić maszynę po zastosowaniu takiego talerza? 

Jeżeli podpinasz talerz i nie ma wibracji możesz na nim pracować.

 

Jeżeli wyczuwasz wibracje, to degraduj własne zdrowie, bo na dłuższą metę przenosi to się na stawy.

I zastanawiaj się kiedy maszyna się rozpadnie od silnych drgań. Nikt Ci nie powie o ile szybciej wyląduje w serwisie...

 

Ale co tam niech się maszyna rozpadnie, ważne że kilkanaście złotych oszczędzone na backingplate, będzie na kilka kilo cebuli.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 7MSteff napisał:

Tak, myśle że to w głównej mierze bałagan po futrzaku. 

Czyli powinienem dalej popracować z średnio twardym padem i menz 2500 czy przejść na miękki i 2500 i uznać to za finish?

A obroty? Podpowiedzcie proszę czy lepiej trzymać się 900 czy 1500?

jeszcze możesz spróbować na padzie one step'owym od RP i M3500 i nie bój się trochę docisnąć pada do obrabianej powierzchni, często zostają holsy jak za lekko się dociska pada. Co do obrotów, osobiście nie przekraczałbym 1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
posiadam 3 sztuki zmęczonych, słabo ciągnących wodę Fluffy Dryerów.
Kiedyś na forum czytałem o sposobie wyprania ich, aby odzyskały chłonność. Czy ktoś mógłby przypomnieć jak to zrobić?
Spróbuj dodać 50ml octu do płukania lub wypierz produktem do tego przeznaczonym - płyn do prania fibr.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.