Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=20985]mk4tdi[/mention] i nie wydaje Ci się że pojedyncze aplikowanie produktów nie zajmuje Ci więcej czasu ? 
Samego w sobie 601 nie lubię bo nie widzę gdzie aplikowałem... 
Wiadomo że zajmuje, jakby nie było raz więcej trzeba auto oblecieć, ale 601 nakłada sie szybko i nie trzeba bawić się w odmierzanie, mieszanie, a na drugą warstwę i tak idzie sam 105/111, więc ewentualnie jak nam zostanie mix 601 z 105/111 to nadaje się do wyrzucenia... no ale można tak i tak i w niczym to nie wadzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdarza się wam robić felgi szczury gdzie sam iron albo np. excede uwc nie daje rady na raz albo nawet na dwa razy to jak do nich się zabieracie? Lepiej zaczynać od chemia typu uwc czy deiron najpierw? Jaki macie system żeby chemia doprowadzić to do super stanu jeżeli oczywiście się da.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka



Vp blue gel, kenotek 400, alux strong


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Patryk14 napisał:

Jaki macie system żeby chemia doprowadzić to do super stanu jeżeli oczywiście się da.

No właśnie :mrgreen:

Ja może nie robiłem nigdy tragicznych szczurów, ale dziesięcioletni pył od wewnątrz ramion czyściłem i w mojej ocenie lepiej jest precyzyjnie psikać deironem oraz go dokładnie wypracowywać (oczywiście po usunięciu luźnego brudu), bo to bezpieczne dla tego, co odsłonimy. W pogotowiu mam też Aluxa, ale rzadko go używam. Niemniej uważam, że najlepiej właśnie radzić sobie z pyłem deironami, a mocny wheel cleaner jak Alux trzymać w pogotowiu i sobie pomagać, bo każdy przypadek jest inny. Jeśli o deirony chodzi, to mój nowy faworyt to Cartec i chyba już nic lepszego nie znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPĄ samochodu się nie myje 🙂 Jeśli przygotowałeś lakier zgodnie ze sztuką to przed położeniem powłoki najlepiej użyć zmywacza. Na rynku jest już duży wybór np. Carpro Eraser, Gtechniq Panel Wipe, ADBL Wipe Out, Gyeon Prep. Są to preparaty, które mają lepsze właściwości odtłuszczające od IPY i przed położeniem powłoki warto takiego zmywacza użyć aby powłoka mogła odpowiednio związać się z lakierem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle moze napisalem chodzi mi po etapie dekontaminacji glinkowania korekty chodzi tylko o ostatni etap przed nalozeniem bo mam ipe i nie wiem czy zamawiac specjalnie cos innego ? Jak wystarczy czy robic nierozcienczona czy dac jakies stezenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, cinek1 napisał:

Zle moze napisalem chodzi mi po etapie dekontaminacji glinkowania korekty chodzi tylko o ostatni etap przed nalozeniem bo mam ipe i nie wiem czy zamawiac specjalnie cos innego ? Jak wystarczy czy robic nierozcienczona czy dac jakies stezenie

Jaka powłoka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, orzech_1983 napisał:

Czy ktoś z Was używał już RR Customs Wipe Out ??? 

 

Tak. Ja. 2 dni temu. Dość przyjemna rzecz. Nie śmierdzi jak ADBL a swoje robi. Mam wrażenie ze ciut wolniej odparowuje ale za tą kasę siuwax jak najbardziej na tak. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z taką sytuacją, że po użyciu na ceramice mixa (echo + reload + woda ) powstały mazy ? Niestety nie udało mi się tego uchwycić telefonem bo połysk czarnego lakieru odbija mnie bardziej niż defekt. Wygląda to jak niedotarta ceramika, natomiast wcześniej tego nie było i stało się to tylko w miejscu gdzie użyłem mixa czyli klapa i tylny zderzak.
Wydaje mi się że może to być nie dotarty reload.
W moim przypadku tak było.


Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na 2 elementachqwarcowa powloke 2 miesieczna TAC system i chce polozyc teraz ceramike. Dzis wziolem DA miekki pad menzerme 2500 ale jakos woda dalej kropelkowala zmienilem na zolty nadal potem wziolem cutmax sonax i zolty pad i chyba dalej zrzuca. Jak sprawdzic inaczej czy jest powloka nie polewajac woda? Jakis pomysl jak jej sie pozbyc ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.