Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
1 minutę temu, Crasher napisał:

Kombinacji kilka 

Dobrze to nazwałeś. Kombinacja. Kombinuj, dobieraj pady i pasty do tego lakieru aż osiągniesz to co szukasz ty lub znajomy płaci. Nikt nie da Ci niestety gotowej receptury. Lakier lakierowi nie równy.

#Domelwalczyzrotacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakiś sklep, gdzie mogę kupić produkty RRC z wysyłką paczkomatem?
Możesz zamówić bezpośrednio w RRC, wybrać kuriera gls, a potem przekierować paczkę do jednego z punktów odbioru. Ja tak robiłem już 2 razy i nie było problemów.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Lukaso napisał:

Czy na one step M2500 na audi a6 c6 wystarczą od biedy 3-4 pady polishowe 135mm i jeden 80mm czy to za mało? 

wystarczyłyby ale,

 

jeżeli c6 ma tak twardy lakier jak c7 to m2500 rys niewiele tym ruszysz, co najwyżej nadasz połysku i wytniesz mikroryski, nawet na rotacji, a na DA9 to już w ogóle

 

tu jednak poszedłbym w 2-step, jak jesteś fanem menzerny to np.  fg400  + 3000 na średnim,

no chyba, że c6 ma miększy to próbuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, BiałyGTi napisał:

Sam sobie odpowiedziales 😛

A ja chętnie zrobię one stepa za 400. 

I to nie na odpier..l w 2,5 godziny tylko porządnie się przyłoże. Jak ktoś prowadzi studio to mu się za taką kasę maszyny nie chce wyciągać ale jak ktoś robi hobbystycznie to czemu ma tego nie zrobić dobrze.

Jak coś to ja chetny. Tylko weekendy i najbliższy wolny w połowie października.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przepraszam, to jest Audi A6 C5 a nie C6. Samochód jest po jakiejś tam polerce ale kolega to zaniedbał i szybko mu wosk zszedł i chcę to liznąć i położyć wosk dlatego taki mam plan jak napisałem. Każdy pad z innej parafii ale może coś z tego będzie. A i tak, to będzie na rotacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Zdroja0 ile godz ci zajmie ? Taki OS

Dla twojej swiadomosci nie prowadze studia.

Nie napisalem nic takiego ze hobistycznie nie zrobi dobrze. Bo tak nie sadze ale jak ktos kasuje 400 i po 2h odaje auto to wiadomo co to bedzie z tego auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=20651]Zdroja0[/mention] ile godz ci zajmie ? Taki OS
Dla twojej swiadomosci nie prowadze studia.
Nie napisalem nic takiego ze hobistycznie nie zrobi dobrze. Bo tak nie sadze ale jak ktos kasuje 400 i po 2h odaje auto to wiadomo co to bedzie z tego auta. 
Dokładnie. Cena to jedno, bo można trafić na wariata co lubi to co robi i po godzinach może się bawić po kosztach, ale czasu chyba się nie oszuka... Ja co prawda dopiero zaczynam zabawę z własną polerką, ale już widzę, że czas jest niezbędny.
Szwagier jakiś czas temu na grouponie wykupił sobie polerowanie auta wraz z "nano polimerowym zabezpieczeniem lakieru" i bardzo szybko wypełniacze zaczęły się wymywać z lakieru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi @kudlaty86

Jak biorę na dwa etapy to w piątek na wieczór auto muszę mieć u siebie. Po pracy czyli po 18 przygotowuję do polerowania (mycie, dekontaminacja i jak zdążę okleić to jest bajka). W sobotę i niedziele poleruję. Tylko jak ktoś pracuję od 8-16 to się nie wyrobi. Ja zaczynam od 8 i zostaję do 22 a zdarzało się i że zamykałem garaż po północy. 

Z one stepem też bym chciał auto w piątek i odbiór w niedziele. Jakbym się szybciej wyrobił to zawsze można na prędkości odkurzyć auto w środku i przetrzeć kurze a klient będzie zachwycony i poleci mnie dalej znajomym. A ja tylko umawiam kolejne autka z miesięcznym wyprzedzeniem 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WładekT Prickbort ma neutralne pH i jest bezpieczny dla lakieru. Każdy z nas używa go na lakier przy większej akcji. Nie możesz tylko dopuścić żeby wysechł. Najlepiej spryskać zanieczyszczony lakier gdy jest suchy. Dodatkowo po kilku minutach możesz wspomóc się w miejscach bardziej zanieczyszczonych zmywakiem/aplikatorem do opon, przecierając drobinki bitexu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie się który z forumowiczów ogarnia temat związany z działaniem myjką parową? "Odziedziczyłem" starą myjkę parową i poszukuję odpowiedzi na temat jakich detergentów mogę używać z parą tzn chciałbym zadbać o swój samochód i poszukuje detergentów które podawane razem z parą ułatwią mi to. Czytam, szukam i doszukać się nie mogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 godzin temu, WładekT napisał:

macie może pomysł, jak można usunąć "odkurz" Bitexu po konserwacji podwozia? Z daleka nie widać tego wcale, lecz w dotyku łatwo wyczuć drobinki tego preparatu, smoły. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.