Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, gabby87 napisał:

miejscami lakier jest ciemniejszy a miejscami jaśniejszy

 

20 minut temu, menior napisał:

Nie sadze by sama zmiana microfibry rozwiazala problem,ale kto wie,fusso sie bawie od dawna i jeszcze sie nie spotkalem z takim problrmem 😕 rozumiem ze robisz to w cieniu i nie na nagrzanym lakierze

Przecież to stary problem Fusso,  opisywany na świecie wielokrotnie, a wygląda to dokładnie tak, link, 14min 22s:

https://youtu.be/BHpfy0eDbrA

Autor nagrania całkiem długo o tym gada.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, gabby87 napisał:

@ghost Tak! Dokładnie o to chodzi!

Niestety nie znam niemieckiego i nie wiem co tam autor mówi 😕

włącz sobie tłumaczenie automatyczne - jak nie znasz języka to ~50% zrozumiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Torbba dawalem i do pre i do plukanki . Problwmu nie bylo ale moim zdaniem.lepiej do pre zeby lepiej wyciągnąć brud 

1 godzinę temu, gabby87 napisał:

@BiałyGTi jaką w takim razie byś polecał? Myślałem że puffy to jedna z lepszych 😱

Zobacz sobie gentleman z work stuffa badz z funky witch jest taka zolta. Bardzo fajne fibry do qd qw i woskow  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ghost napisał:

 

Przecież to stary problem Fusso,  opisywany na świecie wielokrotnie, a wygląda to dokładnie tak, link, 14min 22s:

https://youtu.be/BHpfy0eDbrA

Autor nagrania całkiem długo o tym gada.

Skoro stary i opisywany to czemu u nas nic nie ma tylko po niemiecku,moze jakies tlumaczenie po naszemu i opisanie co i jak 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
31 minut temu, krtg napisał:

Witam, czym zaatakować bardzo ubrudzone bezowe plastiki konsol środkowej? Auto to Vectra C. Konsola bardzo długo leżała w piwnicy, apc Nielsena słabo daje rade. Kupic magiczne gąbki czy coś innego?

mocniejsze apc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, krtg napisał:

ktore polecasz?

ja używam APC od excede

@menior robia sie jak by chmurki, akurat soft potrafi sie pocic i robia sie wlasnie takie smugi. Zazwyczaj pomaga mycie auta i wszystko znika badz dotrzeć inna MF. Bylo to ostatnio gdzies opisane na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, YOBACK napisał:

@Torbba  Według opisu jest to środek, który dodaje się do Pre-spraya, ponieważ zwieksza jego siłę czyszczącą. Sama ekstrakcja to tylko wypłukanie brudu oraz chemii i tutaj wg mnie nie powinno się dodawać nic czyszczącego. Ale zawsze możezs napisać do @Maxifi

Na stronie maxifi widnieje taki opis „Zwiększa skuteczność pre-sprayów oraz detergentów do płukania. Zawiera formułę z aktywnym tlenem”

z tad tez moje pytanie 😉 

dzięki za info przyjdzie paczka będę testował 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, BiałyGTi napisał:

ja używam APC od excede

@menior robia sie jak by chmurki, akurat soft potrafi sie pocic i robia sie wlasnie takie smugi. Zazwyczaj pomaga mycie auta i wszystko znika badz dotrzeć inna MF. Bylo to ostatnio gdzies opisane na forum

No o poceniu sie woskow to ja sam temat zalozylem 😅 nie wiedzialem ze i fusso potrafi i ze to o ten problem chodzi,slyszalem ze ktos ma problem z aplikacja i pozostaja smugi zwlaszcza na czarnym ale laczylem to raczej ze zbyt obfita aplikacja i zlym dotarciem niz poceniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
15 godzin temu, Torbba napisał:

Maxifi akcelerator podobno można dodać do płukanki a czy po takim zabiegu trzeba ponownie wypłukać bez niego ? Czy jest wogole sens dodawania go do płukania, dodając go do pre spray ? 

Nie trzeba wypłukiwać bez niego, MAXIFI Accelerator można dodawać do pre-spraya oraz do ekstrakcji. Produkt nie pozostawia po sobie tłustego nalotu. Jeśli ktoś potrzebuje ekstra skuteczności można go dodawać do pre-spraya i do płukania, ale zazwyczaj wystarczy dodać do pre-spraya

 

14 godzin temu, YOBACK napisał:

Sama ekstrakcja to tylko wypłukanie brudu oraz chemii i tutaj wg mnie nie powinno się dodawać nic czyszczącego

Ekstrakcja to też głównie proces czyszczący, a nasze produkty po wyschnięciu wody nie pozostawiają tłustego nalotu dzięki naszej formule M-Brittle, więc tapicerka nie brudzi się szybciej (ten nalot bardzo szybko łapie brud) a dywany, wykładziny mają przyjemne, niezlepione, miękkie w dotyku runo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gabby87 napisał:

Jest na to jakiś sposób, czy tylko zmiana wosku?

Jak widzisz na filmie to jedyny produkt z ze wszystkich w teście, który zostawił charakterystyczne ciemniejsze plamy.

Najłatwiejszą opcją jest zmiana wosku. 

Możesz też kombinować ze zmianą aplikatora, aplikacji, kładzeniem na to naturala, traktowaniem qd itd... eksperymentować nikt nie zabroni 😉

18 minut temu, menior napisał:

No o poceniu sie woskow to ja sam temat zalozylem 😅 nie wiedzialem ze i fusso potrafi i ze to o ten problem chodzi,slyszalem ze ktos ma problem z aplikacja i pozostaja smugi zwlaszcza na czarnym ale laczylem to raczej ze zbyt obfita aplikacja i zlym dotarciem niz poceniem 

Bo pocenie to druga bolączka fusso. Ale na szczęście obficie występuje tylko przy wielkich upałach i to też w losowych warunkach. Zdarza się, że qd nie pomaga, a jak pomaga to na krótko, bo potrafi się od nowa wypacać przez tydzień.

Nikt jednoznacznie nie określił przyczyn. Może kwestia jak wymieszane składniki w puszce, kto wie....

 

Wiosną i jesienią wrzucam BH Finis.

Teraz latem tylko naturalne woski pokazowe.

A Fusso na zime mi nie przeszkadza, że trzeba sie z nim pobawić. Chyba, że na zimę zastąpie go powłoką 6cio miesięczną.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost ok, w takim razie dzięki za odpowiedź

Chyba wybiorę collinite.

A z wosków jak to określiłeś "pokazowych" to za czym warto się obejrzeć? I od razu QD do kompletu.

I jaki do tego aplikator i fibra?

Mam czerwone słoneczka z Super shine i puffy towel od ADBL. Warto coś tu zmienić? Już wyżej była wspomniana fibra gentleman work stuff i funky witch touch of geisha.

Szczerze mówiąc myślałem że im wyższa gramatura tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.