Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@kivlov kupujesz szczotkę do opon (Mothersa lub najzwyklejszą z Lidla/allegro), psikasz oponę rozrobionym (w zależności od zabrudzenia gumy) ExceDe Tire And Rubber Cleaner i szorujesz. Jeśli piana jest brudna, to spłukujesz i czynność powtarzasz, do momentu aż piana będzie biała. Potem czekasz aż opony wyschną i aplikatorem z czarnej gąbki nakładasz ten dressing. Na jednym z aut położyłem go w marcu na bogato i do tej pory wystarczy opony opłukać samą wodą pod ciśnieniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mega, zaraz szukam, gdzie to wszystko tanio kupić.

Jeszcze teraz wybrac dobry wosk do niebieskiego auta (mondeo mk5 kolor: deep blue) do ok 150zł. Miałem fuso99 i był dobry, ale może coś innego.

Mothers który model będzie najwygodniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

od dwóch dni pracuję nad Audi Q7 z 2017:!: roku. Środek już ogarnięty. Dzisiaj zabrałem się za polerkę. 12 godzin zeszło mi na dach i maskę... Darcie lakieru na DA 15mm padem mikrofibrowym od NAT'a + Koch H8, potem jeszcze biała flexipads(cutting) z kochem H8, i na koniec czerwony NAT na Kochu M2. Efekt? Może 70, może 80% rys zniknęło. Grubasy wszystkie zostały, nawet trochę swirli pozostało.

 

Czy ktoś się z tym spotkał? Lakier koloru ciemnego granatowego. Tak twardego lakieru jeszcze nie miałem w rękach. Na koniec na dachu zrobiłem próbę na rotacji jeszcze, i 3 podejścia na Koch H8 z białą flexipads i nadal 20%-30% rys pozostało.

 

Już nie mam pomysłu jak do tego auta podejść. 

 

Macie jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Grzechu23 napisał:

@krtg Kwestia jak mocno zabrudzona.  Strong jest ok, choć ja używam równie bardzo dobrego CarChem Leather Cleaner.
Przelewam do pianowniczki i jest git.  Cenowo Carchem zdecydowanie lepiej wychodzi

Carchem ma przede wszystkim zbalansowane PH dla skór z "prawdziwej skóry" więc zależy co tam masz u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki jeszcze na dworzu jest piekło to przydałoby się umyć fotele. Jaki teraz preparat jest polecany?

 

- Tylko robota ręczna bo brak odkurzaczy na mokro / ekstrakcyjnych czyli zestaw ścierek i szczotek

- Tapicerka materiałowa

- Cenowo bez szaleństw

- Zabrudzenia z typowego użytkowania - brak plam po jedzeniu i cieczach

 

Co polecacie do odświeżenia tapicery materiałowej?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, StreamHD napisał:

Póki jeszcze na dworzu jest piekło to przydałoby się umyć fotele. Jaki teraz preparat jest polecany?

 

- Tylko robota ręczna bo brak odkurzaczy na mokro / ekstrakcyjnych czyli zestaw ścierek i szczotek

- Tapicerka materiałowa

- Cenowo bez szaleństw

- Zabrudzenia z typowego użytkowania - brak plam po jedzeniu i cieczach

 

Co polecacie do odświeżenia tapicery materiałowej?

 

 

 

 

jak budżetowo to zobacz produkt excede do bonnetowania
http://www.excede.pl/excede-encapsulator-cleaner-1l-p986.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Póki jeszcze na dworzu jest piekło to przydałoby się umyć fotele. Jaki teraz preparat jest polecany?
 
- Tylko robota ręczna bo brak odkurzaczy na mokro / ekstrakcyjnych czyli zestaw ścierek i szczotek
- Tapicerka materiałowa
- Cenowo bez szaleństw
- Zabrudzenia z typowego użytkowania - brak plam po jedzeniu i cieczach
 
Co polecacie do odświeżenia tapicery materiałowej?
 
 
 
 


Bardzo dobre efekty na mojej jasnej tapicerce daje AutoGlym Interior Shampoo. Szczególnie mowa tu o podłokietniku, boczkach i brzegach siedzisk foteli, czyli miejscach które najbardziej się u mnie brudzą. Zagłówki też robiłem i wyszły bdb. Pracuję w następujący sposób: odkurzoną powierzchnię spryskuję obficie i wypracowuję produkt szczotką podobną do Colourlock a w gorzej dostępnych miejscach miękką szczoteczką do zębów. Następnie mokrą mikrofibrą zbieram wszystko i powtarzam zależnie od stopnia zabrudzeń. Na koniec ściągam wszystko jeszcze odkurzaczem mokro-sucho (wiem że wspomniałeś o jego braku) ale nawet z pominięciem tego kroku efekt jest bardzo dobry a plamy nie "wychodzą" po wyschnięciu ani później.
Ps. A o 5zł taniej masz poleconego na forum Excede Encapsulator Cleaner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym odkurzaczem to jest taki patent, że wystarczy zwykły zapchany tak na 3/4 pojemności. Wtedy zawartość worka wchłonie wodę i nic się nie przedostanie do wrażliwych części. Sprawdzone nie raz 😄 

 

 

Zaraz zabieram się do obejrzenia testów produktów i coś zamówię. Dzięki za propozycje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StreamHD w testach @Domel bardzo obiecująco wypadł Shiny Garage Extra Dry. Producent zachwala, że "w trakcie wysychania produkt zamyka zanieczyszczenia w cząsteczki i pozwala je bezpiecznie usunąć przy pomocy suchej szmatki lub zwykłego odkurzacza". :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 godzin temu, paperson napisał:

@StreamHD w testach @Domel bardzo obiecująco wypadł Shiny Garage Extra Dry. Producent zachwala, że "w trakcie wysychania produkt zamyka zanieczyszczenia w cząsteczki i pozwala je bezpiecznie usunąć przy pomocy suchej szmatki lub zwykłego odkurzacza". :-)

używam praktycznie kilka razy w tygodniu w domu, tapicerka, dywany - przy dzieciach - radzi sobie wyborowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie dobrego na rdzę przed zaprawkami? Oczywiście postaram się wyczyścić ile się da ale myślę, że warto najpierw wrzucić coś jeszcze co przetwarza rdzę? Znalazłem dobre opinie o " Dinitrol RC900" czy iść w coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rotację i chcę za jej pomocą nałożyć Cleanera czy też AIO. Czy to będzie szło w ten sposób?:

- Czarna gąbka Nat finishowa 

- Obroty zblizone jak dla finishu 1000-1100 obr

- Pracujemy dłużej prawie że do pełnego wypracowania

Dobrze to kminie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.