Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@Birkhof

kwaśnego nie mam nic ,myslałem czy nie kupić kwasu do felg tylko obojętnie z jakiej firmy ?? ,jutro zobacze z octem.

a co do mikrorys jak szedł pad ,dlaczego one powstały ?widzę wiele osób co używa AG glass cleaner na czarnym padzie i chyba nie powstają im rysy skoro powielają tę metodę ponownie ?

Tak to wyglada po ipaIMG_20180605_192543.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ozonator z Chin, ten niebieski podwójny. Niestety - jedną płytkę musiałem odlutować i więc mam wydajności 5g. I tu moje pytanie, czy robię prawidłowo proces ozonowania, bo niektórzy na klimie, niektórzy bez, to ja połączyłem te dwie opcje 😄 a więc :

- Klima na największe obroty, najniższa temp, obieg wewnętrzny -  i tak 15 minut, potem wyłączam klimę, siła nawiewu itd bez zmian i tak chodzi 5 minut.

- wietrzę 20 minut i powtarzam cały proces.

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tornadorem, probowal ktos robic nim podsufitke? Faktycznie ogarnie "miekie poduszkowe" podsufitki tak jak np w vagach bez przemaczania i odklejania? Czy tylko wbije brud glebiej? Probowal ktos tornadora na kompresorze 80l? Ogarnie to jakos czy tornador bedzie dzialal na "na pol gwizdka"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Why napisał:

 

Partyzantka czy nie partyzantka... niemniej dziękuję za opinie.

Poza oczywistą oczywistością w postaci wypracowywania mniejszych powierzchni by pasta nie wyschła zależało by mi na jakiś "trikach" przy takiej sytuacji.

Czy zasadne jest np. zraszanie powierzchni polerowanej?

 

Zapytaj @Pajko 

On swojego białego Chevy'ego polerował na zewnątrz, bo nie mieścił się w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 w BMW F10 na skórze dakota everest grey pierwszy raz ogarniałem w nim skore i po tenzi czysta skora zaczęły jakieś niewidoczne przebarwienia wychodzić na skórze, to jest raczej nie za mocny środek czyli skora była malowana? mikrofibra tez się lekko szara zrobić, gdzie dokupie farbę zeby to znowu poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej kolejności wrzucać Prickborta i Vampire Liquid na lakier ? 
Auto nie jest mocno zabrudzone więc bede wrzucal to na "dzień dobry". 
Po tym chce zastosowac SG Pre-Wash Citrus Oil

Prickbort i Vampire Liquid moga lezec jednoczesnie i nie będą się gryźć wzajemnie ? 


Czy jednak lepiej Prickbort -> pre wash -> plukanie -> suszenie -> vampire -> plukanie -> mycie na dwa wiadra ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel207kj  Z tego co wiem to środek od Tenzi ma dość wysokie pH, co nie wpływa dobrze na skórę. Co nie zmienia faktu, że najprawdopodobniej skóra ta zostałą ponownie pomalowana bez nałożenia żadnego TopCoata. Musisz w firmie Colourlock dokupić zestaw tonujący - mają na YT pokazane jak używać.  

 

DO bieżącej pielęgnacji polecam Kecav Leather Cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób które myja na dwa wiadra na bezdotykach, jakiej wody używacie do napełnienia wiadra pod szampon i płukanie. Tej opcji ostatniej nabłyszczanie czy zwykłej do spłukiwania po mikroproszku?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jushyn napisał:

Czy pod DM Spray Wax Magic po cleanerze DODO lepiej przelecieć jeszcze IPA czy można IPA pominąć ?  

SWM nie wymaga jakiegoś specjalnego traktowania cleanerem 'przed', ale oczywiście mozesz tak zrobić i na pewno DODO coś wniesie do wyglądu.
Odpowiadając na twoje pytanie to IPE możesz pominąć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patryk14 w domu lejesz zwykłą, więc i tu możesz do obydwu wiader nalać tej do zwykłego spłukiwania :-) Przy opcji mycia na dwa wiadra na myjni najlepiej mieć dodatkowo zakręcane wieko do wiadra i przywozić ciepłą wodę z szamponem rozrobioną w domu. Dzięki temu skuteczniej zmyjesz z lakieru robale i inne świństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=16759]Patryk14[/mention] w domu lejesz zwykłą, więc i tu możesz do obydwu wiader nalać tej do zwykłego spłukiwania :-) Przy tej opcji najlepiej mieć zakręcane wieko do wiadra i przywozić ciepłą wodę z szamponem rozrobioną w domu. Robale i inne świnstwa skuteczniej umyjesz.
Właśnie nie mam zakręconego wiadra a przez zmianę miejsca zamieszkania nie mam dostępu do podwórka i wody niestety a auto musi być czyste.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MlodyKoguT napisał:

Panowie jak to jest z tornadorem, probowal ktos robic nim podsufitke? Faktycznie ogarnie "miekie poduszkowe" podsufitki tak jak np w vagach bez przemaczania i odklejania? Czy tylko wbije brud glebiej? Probowal ktos tornadora na kompresorze 80l? Ogarnie to jakos czy tornador bedzie dzialal na "na pol gwizdka"?

Tornadorem dobrze czyści się takie podsufitki nawet mocno brudne. Po takim czyszczeniu radzę "przejechać" podsufitkę odkurzaczem. Fajną alternatywą dla tornadora przy podsufitkach jest EXCEDE Encapsulator Cleaner i mycie szczotką lub microfibrą. Co do kompresora 80l to dość mało dla tornadora i myślę że minimum to jakieś 150l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, S3ci0r napisał:

a ja myślę że jeśli będzie pracował fragmentami to tym 80l jakoś da sobie radę, fakt że bedzie to uciażliwe i czasochłonne ale skończy 🙂

Pojemność butli nie ma takiego znaczenia jak wydajność rzeczywista.Strzelam, że Twoja 80tka będzie miała z 200l/min co pozwoli Tobie na pracę z przerwami.Nie pracuj bez przerwy i daj mu co jakiś czas odpocząć 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niecale dwa tygodnie temu położyłem BH + Petes 53, pojechałem na myjkę, splukalem kurz i wosku nie ma. Wiem że takie połączenie nie jest trwałe ale nie za szybko to zjechało?

Wczoraj położyłem na nowo Pete's (bez BH)

Dodatkowo narobilem water spotów + mam wrażenie że po nocy (auto stoi pod chmurką) auto było pokryte rosą i jak wyschło to są dodatkowe water spoty. Pytanie czy jak podjadę na bezdotyk i spłuczkę kurz to czy wosk nie zjedzie .... ?..... Może użyć Ech2o do mycia bezwodnego, tylko czy on nie zaburzy calego efektu jaki daje Petes?

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Patryk14 napisał:

Pytanie do osób które myja na dwa wiadra na bezdotykach, jakiej wody używacie do napełnienia wiadra pod szampon i płukanie. Tej opcji ostatniej nabłyszczanie czy zwykłej do spłukiwania po mikroproszku?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
 

Swojej ciepłej w dwóch kanistrach 20 l 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć zdjęcie skóry a nie fibry 😉

Druga sprawa to zrób dużą kroplę wody na podłokietniku - jeśli zacznie się wchłaniać to moim zdaniem raczej niedobrze (jeśli to nie skóra semianilinowa) - nie ma top coatu już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.