Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.06.2018 o 12:27, jushyn napisał:

Czy pod DM Spray Wax Magic po cleanerze DODO lepiej przelecieć jeszcze IPA czy można IPA pominąć ?  

Bez przesady, Fusso ani inny długodystansowiec to to nie jest 🙂

W dniu 6.06.2018 o 12:31, Patryk14 napisał:

Pytanie do osób które myja na dwa wiadra na bezdotykach, jakiej wody używacie do napełnienia wiadra pod szampon i płukanie. Tej opcji ostatniej nabłyszczanie czy zwykłej do spłukiwania po mikroproszku?

Bardzo szybko wyleczyłem się z napełniania wiader wodą pod ciśnieniem na myjni. 🙂 Trzy bańki po wodzie demineralizowanej napełnione ciepłą z domu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
Godzinę temu, MichałES napisał:

Tak wyglada po czyszczeniu

Odnoszę wrażenie, że podłokietnik był malowany. Mogę się oczywiście mylić, bo to tylko zdjęcie, ale na dole, na brzegu podłokietnika, widać przetarcia i to nomen omen do koloru podobnego jak na fotelach. Niezależnie od tego, czy było malowane czy nie, to schodzi Ci farba, czyli brak na wierzchu zabezpieczenia. Moim zdaniem potrzebne jest malowanie i zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kecav napisał:

Odnoszę wrażenie, że podłokietnik był malowany. Mogę się oczywiście mylić, bo to tylko zdjęcie, ale na dole, na brzegu podłokietnika, widać przetarcia i to nomen omen do koloru podobnego jak na fotelach. Niezależnie od tego, czy było malowane czy nie, to schodzi Ci farba, czyli brak na wierzchu zabezpieczenia. Moim zdaniem potrzebne jest malowanie i zabezpieczenie.

Moze złudzenie takie, dobrze jeszcze nie odparowalo, malowane napewno nie bo fotel byl juz lekko otarty to nie sądzę, żeby ktos malował podlokietnik a fotela juz nie, ale do rzeczy czy narazie moge nalozyc odzywke a na koniec Versiegelung cos napewno zabezpieczy? 

Narazie nie bardzo mam czas zeby takie rzeczy robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
3 minuty temu, MichałES napisał:

Moze złudzenie takie, dobrze jeszcze nie odparowalo, malowane napewno nie bo fotel byl juz lekko otarty to nie sądzę, żeby ktos malował podlokietnik a fotela juz nie

Pewnie masz rację, bo widzisz to na żywo, ale mnie chodziło o to, że być może ktoś zmieniał kolor na czarny.

4 minuty temu, MichałES napisał:

Narazie nie bardzo mam czas zeby takie rzeczy robić.

Nie wiem w "jakim wieku" masz te skóry, ale odżywka pewnie nie zaszkodzi, natomiast Versiegelung OBOWIĄZKOWO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kecav napisał:

Pewnie masz rację, bo widzisz to na żywo, ale mnie chodziło o to, że być może ktoś zmieniał kolor na czarny.

Rozumiem, w bmw e60 taki zestaw kolorow byl od fabryki 😉

A skory to maja 10lat, dam ag balsam a po nocy Versiegelung 😉

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dwa pytania:

1. Czy aby usunąć skórkę pomarańczy krążkiem SuperPad VEL krążek ścierny 125mm P2000 muszę przed nim matować lakier na mokro papierkiem, czy wystarczy tylko tym padem i poprawić krążkiem 3000?

2. Czy do w/w krążków używać pasty czy tylko zrosić element wodą, wiem że pady jeansowe używa się z odrobiną pasty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kupiłem do auta nowe dywaniki i mimo tego że nie "dają chinolem" to trochę czuć "zapach fabryki" - jakiej chemii użyć żeby je po prostu przeprać (odkurzaczem do prania) i głównie zniwelować zapach? Brudne nie są więc nie chcę kupować maxify/chemspec póki co żeby stały. Myślałem o angelwax absolution, ale może ktoś przerabiał temat i poleci coś sprawdzonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Birkhof napisał:

Hej, kupiłem do auta nowe dywaniki i mimo tego że nie "dają chinolem" to trochę czuć "zapach fabryki" - jakiej chemii użyć żeby je po prostu przeprać (odkurzaczem do prania) i głównie zniwelować zapach? Brudne nie są więc nie chcę kupować maxify/chemspec póki co żeby stały. Myślałem o angelwax absolution, ale może ktoś przerabiał temat i poleci coś sprawdzonego?

Spróbuj sobie może Excede Encapsulator Cleaner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, david2888 napisał:

Spróbuj sobie może Excede Encapsulator Cleaner

to wołam @EXCEDE z racji tego, że mamy na forum - i pytam szczerze czy zniweluje zapach? Z tego co widzę to raczej trzeba zostawić do wyschnięcia, a nie prać ekstrakcją - nie korzystałem z tego środka wcześniej ale widziałem, że jest często polecany do bonetowania właśnie ze względu na to, że nie trzeba na mokro płukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie pan naprawa(z nalepką, więc pewnie nie podróbka ale nie sprawdziłem jeszcze) i naszedł mnie temat. Auto z lakierem kolor Golden Yellow Metallic Mazdy, ale stan średni plus lakier w jednym miejscu do poprawy. Zmierzyłem miernikiem i poza jednym miejscem gdzie jest 0,5 cm szpachli wszędzie fabryka, 70-90 um. I teraz pytanie - przy braku doświadczenia jest opcja na zrobienie korekty one step(może jakieś aio?) maszyną DA bez dotarcia do podkładu? Poza tym rozważam jeszcze położenie powłoki tak jak jest, swirle są ale zmatowienia nie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, siewcu napisał:

Dotarł do mnie pan naprawa(z nalepką, więc pewnie nie podróbka ale nie sprawdziłem jeszcze) i naszedł mnie temat. Auto z lakierem kolor Golden Yellow Metallic Mazdy, ale stan średni plus lakier w jednym miejscu do poprawy. Zmierzyłem miernikiem i poza jednym miejscem gdzie jest 0,5 cm szpachli wszędzie fabryka, 70-90 um. I teraz pytanie - przy braku doświadczenia jest opcja na zrobienie korekty one step(może jakieś aio?) maszyną DA bez dotarcia do podkładu? Poza tym rozważam jeszcze położenie powłoki tak jak jest, swirle są ale zmatowienia nie widać...

Nic się nie bój.Przed chwila wpisałem moja krótką relację z korekty mojej Hondy i też robiłem pierwszy raz.Trzeba naprawdę desperacji by przetrzeć klar a gdzie tam podkład.Bez foty ciężko określić w jakim stanie lakier i jak mu dogodzić🤤

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mam do roboty to te placki:

WJdfr7B.jpg

A reszta to zwyczajnie trochę swirli. Jak ostatnio go(prawie) dobrze umyłem to się zaczął błyszczeć ale fajnie by było, gdyby było jeszcze lepiej 😉 a że powłoka leży i czeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.