Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie szybkie pytanie.Jak przygotować zderzaki pod Carpro dlux (kwarc na tworzywa) ?

Samochód nowy z salonu.Przejechał 600 km

Wystarczy umyć porządnie np apc? Nie mam erasera i wolałbym ograniczyć budrzet na taki kosmetyk 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może powiedzieć czy mikrofibry monstershine są dobrym wyborem? w MRC mają paczki po 12szt, Mają dosyć niską cenę i blend ponoć 70/30 - ktoś używa długoterminowo, jak się spisują?

29 minut temu, mario704 napisał:

Panowie szybkie pytanie.Jak przygotować zderzaki pod Carpro dlux (kwarc na tworzywa) ?

Samochód nowy z salonu.Przejechał 600 km

Wystarczy umyć porządnie np apc? Nie mam erasera i wolałbym ograniczyć budrzet na taki kosmetyk 😉

@mario704 carpro eraser akurat jakiś mega mocarz nie jest, kwestia tego, żeby był dobrze odtłuszczony plastik - budżetowe rozwiązanie to IPA 1:4 (czyli stężenie 20%), chociaż zaczął bym od stężenia 10% - być może wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mario704 przetarcie samym apc nie zapewni Ci jałowej powierzchni (wcześniej porządnie umyj elementy, na które będziesz kładł powłokę). Budżetowo użyj właśnie ipy lub zmywacza silikonowego. Uzyskasz wtedy jałową powierzchnię i finalnie Dlux dłużej Ci poleży :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mario704 nie zaszkodzi. Ostatnio kładłem dlux'a na wszystkie plastiki, lampy i felgi w E36 (umyłem całe auto ADBL Shampoo Pro i potem przeleciałem te elementy częściowo ipą, a częściowo prepem). Jestem mega zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym testem palca?

Jeżeli wosk jest suchy to nie powinna zostać smuga, czy jak?

Pytam bo już po raz któryś mam problem z dotarciem fusso.

Nakładam już tak cienką warstwę że aplikator ledwo się ślizga po lakierze, suszę tyle co w instrukcji, a ten skurczybyk nadal nie chce się zetrzeć. Zostają paskudne mazy.

Z resztą podobny problem mam z morning dew. Działa na mikrofibre niczym klej-strasznie trudno się go dociera. Mazy również widoczne.

Jak tą chemię nakładać żeby było dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu z nakladaniem obydwu,test palca to juz tak troche na wyczucie,przeciagajac palcem musi schodzic bez oporu i bez mazania sie,MD podobnie jak inne produkty w spraju,psikam na element,rozprowadzam aplikatorem microfibrowym i docieram microfibra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gabby87 napisał:

Jak to jest z tym testem palca?

Jeżeli wosk jest suchy to nie powinna zostać smuga, czy jak?

Pytam bo już po raz któryś mam problem z dotarciem fusso.

Nakładam już tak cienką warstwę że aplikator ledwo się ślizga po lakierze, suszę tyle co w instrukcji, a ten skurczybyk nadal nie chce się zetrzeć. Zostają paskudne mazy.

Z resztą podobny problem mam z morning dew. Działa na mikrofibre niczym klej-strasznie trudno się go dociera. Mazy również widoczne.

Jak tą chemię nakładać żeby było dobrze?

Aplikujesz to wszystko w cieniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada Polerki Bass Polska BP 5119 oraz ADBL Roller 9mm ? która z tych dwóch maszyn wqydaje się lepszym wyborem ? Pracowałem kilka elementów  tym rollerem jest leciutka ale cena dużo większa. Nie wiem czy Bass to dobry wybór, nie robię nic profesjonalnie tylko dla siebie, a maszynką Masnera ciężko się pracuję bo raz że waga druga że rotacja to chciałbym to przeznać na elementy takie jak dach,maska i bagażnik a DA na boki auta. Roller jest dużo letszy od tej bass polska ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paperson napisał:

@gabby87 jakie masz mikrofibry? Może tu leży problem i czas zainwestować w lepsze? :-o

Fibry mam jakieś z sonaxa i puffy towel od ADBL

28 minut temu, Fredi88 napisał:

Aplikujesz to wszystko w cieniu? 

Tak, w cieniu. Dziś przy temperaturze ok 20 stopni.

1 godzinę temu, menior napisał:

Nie mam problemu z nakladaniem obydwu,test palca to juz tak troche na wyczucie,przeciagajac palcem musi schodzic bez oporu i bez mazania sie,MD podobnie jak inne produkty w spraju,psikam na element,rozprowadzam aplikatorem microfibrowym i docieram microfibra 

No to mi Fusso pod palcem się mazało nawet po 15 minutach (20°C) Zostawiasz MD żeby podeschnął, czy od razu po rozprowadzeniu docierasz?

Spróbuję jeszcze jutro zrobić tak jak mówisz ale dotrę puffy towelem (którego co prawda używam do drugiego auta ale zobaczymy)

Zastanawiam się jeszcze nad 2 rzeczami:

a) czy może to być kwestią słabego przygotowania lakieru pod wosk

b) czy przechowywanie produktów mogło mieć jakieś znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof Mam od nich różową i do tej pory dobrze się spisuje do docierania past,  nawet przecierania qd. Mając ją już pół roku wciąż nie jest twarda, wciąż chłonie i wpisuje się dobrze. Może wkrótce będę mieć porównanie z WaxPro 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Torbba  Według opisu jest to środek, który dodaje się do Pre-spraya, ponieważ zwieksza jego siłę czyszczącą. Sama ekstrakcja to tylko wypłukanie brudu oraz chemii i tutaj wg mnie nie powinno się dodawać nic czyszczącego. Ale zawsze możezs napisać do @Maxifi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior tak jak pisałem, daje już tak mało że ledwo się aplikator ślizga 😉

Dotrzeć to się dociera (nie ma wrażenia tłustego lakieru), ale później w świetle dziennym widać że miejscami lakier jest ciemniejszy a miejscami jaśniejszy. W świetle lampki zero niedoskonałości.

Spróbuję jeszcze jutro, zobaczymy co z tego wyjdzie

Może tez spróbować innej fibry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej-w cieniu, a dziś temperatura lakieru podejrzewam że ok 20 stopni (po myciu, osuszeniu)

A już całkiem najśmieszniejsze jest to że mam w domu coś takiego jak "politura wysokopołyskwa" od Normfesta kosmetyk.png

Po przetarciu tym ustrojstwem tracą się te przebarwienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.