Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do 50/50 myjecie zawsze cały element i dopiero potem go dzielicie na pół i jedna strona pokazuje czysty element, a druga użyty środek?

Czy może odrazu jedziecie z koksem i lecicie z taśmą i preparatem, a nierobiona strona nie jest nawet czyszczona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StreamHD  Zależy o jakim środku mówisz i zależy do jakiego celu. Jeżeli chcesz zrobić test/ukazać działanie produktu to raczej robi się po całkowitym przygotowaniu całego elementu(np mycie, dekontaminacja, glinka, cleaner i dopiero taśma i 50/50 wosk/powłoka). Jeżeli chcesz pokazać różnicę dla "zielonych" to często robi się przed całkowitym przygotowaniem(np. tapicerka - nieodkurzona itp, a druga połowa odkurzona, wyprana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem sobie wasze testy różnych środków do wnętrza samochodu i mnie zastanawiało bo nie było często o tym słowa, czy poprostu ktoś wpada do samochodu, kładzie taśmę, czyści połówę i potem prezentuje wyniki. Połowa pięknie się świeci nowością, a druga połowa dwutygodniowym kurzem i na podstawie tego są porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StreamHD  Ja do wszystkich testów przygotowuję "pole  testowe" tak, że i lewa i prawa strona jest przygotowana w tym samym stopniu i dopiero wtedy biorę produkt i go nakładam. Doprowadzam obie strony do ostatniego etapu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli krawcowa i custom szycie

Oczywiście że jest, całe 2 metry :D

 

Paweł ma u siebie w sklepie

https://www.pielegnowacauto.pl/fireball-pin-towel-navy-72x200cm-recznik-do-osuszania.html

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ktoś miał ręcznik na 140 cm chyba ale za chiny nie mogę sobie przypomnieć kto. Kojarzyło mi się że fireball, ale na stronie takiego nie ma..
Właśnie fireball ale 200cm×72cm

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek starczy i sam uzywam jakiegos taniego modelu z casto . W sumie kupiony przypadkowo  „ bo promocja byla” to teraz uzywam bardzo czesto i np. caly motocykl po myciu  osuszam tylko i wylacznie powietrzem , no i nie wyobrazam sobie znow czyszczenia padow szczoteczka . Jakos jak zaniechalem tego procederu to pady na dluzej mi starczaja, a i sam stan gabki po wydmuchaniu resztki pasty jest wielce satysfakcjonujacy i nie mozna go w ogole porownac do pada na szybko wyczyszczonego szczoteczka 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym usunąć źle wykonaną zaprawkę?Odprysk ma może wielkość 0,5mm, a woķół niego jest 2mm jakby podkładu bo to nie lakier bazowy.Z samego odprysku już odpadł ale został wokół...Jutro spróbuję glinką, a jak to nie pomoże to może nitro na wykałaczkę?Bardzo boję się podchodzić papierem bo element jest plastikowy i dużo do usunięcia nie ma.Wykonując zaprawkę używacie samej bazy czy też klaru?Będę to robił patyczkiem do zaprawek.

Z góry dziękuję za pomoc 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, powalla napisał:

Na poczatek starczy i sam uzywam jakiegos taniego modelu z casto . W sumie kupiony przypadkowo  „ bo promocja byla” to teraz uzywam bardzo czesto i np. caly motocykl po myciu  osuszam tylko i wylacznie powietrzem , no i nie wyobrazam sobie znow czyszczenia padow szczoteczka . Jakos jak zaniechalem tego procederu to pady na dluzej mi starczaja, a i sam stan gabki po wydmuchaniu resztki pasty jest wielce satysfakcjonujacy i nie mozna go w ogole porownac do pada na szybko wyczyszczonego szczoteczka 😉 

Tornador nie potrzebuje duzo powietrza? Dzis pytalem o niego to osoba 3cia co byla w sklepie mowila ze za slaby i moze kompresor pasc bo caly czas bedzie nabijal powietrze a zeby bylo ok to 80-100l potrzeba i nie kupilem tylko zdecydowalem na dysze venturi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MichałES napisał:

mowila ze za slaby i moze kompresor pasc bo caly czas bedzie nabijal powietrze a zeby bylo ok to 80-100l potrzeba

Pomyśl logicznie ...co ma pojemność butli do wydajności? Przecież jak dwa kompresory o takiej samej wydajności powietrza (załóżmy 200L/min)  mają różnej wielkości butle ( np. 24L i 80L) , to  żeby pracować z jakimś urządzeniu o zapotrzebowaniu np. 300L , to te kompresory będą tak samo długo pracować ...to prosta matematyka 😉  Pierwszy oczywiście wyłączy się ten co ma małą butlę , bo ma mniej do nabicia ale potem szybciej się znowu włączy bo te 24L szybciej się skończą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, powalla napisał:

Pierwszy oczywiście wyłączy się ten co ma małą butlę , bo ma mniej do nabicia ale potem szybciej się znowu włączy bo te 24L szybciej się skończą. 

Mi chodzi przede wszystkim o konfort pracy, czytalem ze on potrzebuje 6bar, to jeśli bede pracował to po chwili szybko spadnie cisnienie i praca nie bedzie tak efektywna i znowu czekac az kompresor dobije do fulla i tak wkolo czyli kompresor bedzie caly czas pracowal co przesienie sie na jego trwałość, i chcialbym sie dowiedzieć jaki kompresor np bedzie wporzadku zeby moc ciagle nim pracować bez przerw (bo zaraz spadnie cisnienie) 

16 minut temu, pyzdra1 napisał:

Pytanie pewnie lamerskie. Czym nakładać QD? Bezpośrednio psikać na lakier czy lepiej na mikrofibre?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

Ja na poczatku 2strzaly na fibre a potem psikam na dany element rozporwadzam  i 2ga fibra docieram 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak z 80L ubędzie powietrza (dokładnie w takim samym tempie go będzie ubywać co w tym 24L) , to i tak kompresor się włączy i tak samo będzie dobijał do 6 barów ... duży zbiornik się przydaje jak dane narzędzie potrzebuje "od strzała" dużo powietrza (klucz do kół itp), a jak coś ma duże zapotrzebowanie na powietrze , to zamiast butli chociażby 180L trzeba kupić od razu kompresor np. dwutłokowy z większą wydajnością powietrza na minutę .  

 

Ja kompresor mam w innym pomieszczeniu niż garaż więc praktyczni tylko po delikatnym "mrugnięciu" lamp widzę/wiem  kiedy pracuje... ze 3 lata tak już sobie chodzi i nie chce się zepsuć , choć to zwykły chinol za przysłowiowe chyba 299zł . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MichałES napisał:

No wlasnie o 2tlok chodzilo, to moglem wziąść jednak tornador niz venturi, glownie chodzilo mi o osuszanie+ wneki, czy tornadorem umyjesz wneki bez dodatkowego pedzelkowania tylko po uzyciu zostaje czynnosc osuszania wnęk? @powalla

Zależy od stanu zabrudzenia wnęk, są przypadki, że trzeba jechać pędzelkiem.Kompresor aby komfortowo działać z tornadorem musi mieć minimum 100l butlę, wydajność efektywną, a nie podaną przez producenta 350 l/min i najlepiej aby dobijał do 10 bar, a ponownie załączał się przy 7-8 bar.Wtedy ustawiasz tornador na 6,5 bara i ciśniesz bez problemu np.podłogę auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.