Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, menior napisał:

@Piter80 zalezy jaka szkole praktykujesz,na tym furum kategorycznie myc a gdzie indziej czytalem na takie samo pytanie i bylo kategorycznie nie myc 😁 a i tak i tak powloka polezy 

Miałem w planach nie myć.Ale tak oglądałem relację @Pajko i widziałem,że mył auta między korektą a powłoką🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie spytalem na innym forum co mysla o myciu po korekcie(nie mylic z wymywaniem ipa itp.) to mnie troche wysmiano 😁 i nie za bardzo rozumieli po co,no ale co kto lubi 

Dla mnie to tez troche nielogiczne na chlopski rozum,bo po korekcie i przemyciu ipa mamy lakier perfekcyjnie czysty,a po umyciu....przeciez nie myjemy woda destylowana czy alkocholem i jesli jeszcze na zewnatrz...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, menior napisał:

Jak sie spytalem na innym forum co mysla o myciu po korekcie(nie mylic z wymywaniem ipa itp.) to mnie troche wysmiano 😁 i nie za bardzo rozumieli po co,no ale co kto lubi 

Dla mnie to tez troche nielogiczne na chlopski rozum,bo po korekcie i przemyciu ipa mamy lakier perfekcyjnie czysty,a po umyciu....przeciez nie myjemy woda destylowana czy alkocholem i jesli jeszcze na zewnatrz...

 

5 minut temu, Hubee napisał:

Moim zdaniem szkoda czasu, a pyl to sprezonym powietrzem usuwam. No i jak mam klasc powloke, jak ciagle cos tam spod lusterek wycieka? Czekac? Bez sensu. 😄

No tez mi się tak wydawało😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Przetarłem sobie zderzeak o slupek drewniany, odpadł lakier. Chciałbym zamaskować ubytki widoczne na zdjeciu.

3adcd4aa4ecc87b4fbcf68a248eb27d0.jpg&key=2cbafcf8d0f5f40c06d0954f0c8b58686147a6c3e4c2588030b1aa55f16fd7b5

 

Na YouTube znalazłem filmik

i chciałbym spróbować właśnie tą metodą.

Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?

Jakich produktów użyć i ewentualnie ile warstw położyć lakieru żeby dało się to ewentualnie spolerowac. Nie wiem czy nie będzie widać dużej różnicy w odcieniach. Calego elementu nie chcę malować. Dobrą drogą idę?

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panewki jak ogarniacie wnętrze to cały bajzel ze schowka, boczków drzwi i całej masy schowków odkładacie na miejsce czy s pudełeczko i do bagażnika? Czy jakaś inna propozycja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, david2888 napisał:

@Zdroja0 idziesz do "biedronki" zawijasz karton po owocach, warzywach (ona maja pełne dno) np po pomidorach sa ok. Wszystko ladujesz do niego a na koncu do bagażnika 🙂

Tylko jak ktoś dziennie wydaje 1 auto to codziennie do biedry gonić 🙂 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie a wszystkie odpowiedzi. Właśnie zastanawiałem się czy włożenie wszystkiego do pudełka będzie ok. Teraz wpadłem nawet, że można zrobić pudełka ze swoim logo. Jak ktoś oczywiście robi to zawodowo a nie hobbystycznie jak ja 😀😀

 

A może wszystko co powyciągam z zakamarków w woreczek strunowy i dołączyć do pudełka z rzeczami potrzebnymi? 😄 joke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczę się polerki na masce, po pierwszym przejezdzie w zyciu bialy flexi + menzerna 400 ladnie wycielo, ale cos zostalo po odtluszczeniu. Zrobilem 2 przejazd w zyciu ponownie ta kombinacja i wyskoczyly dosc duze 3d holsy. Zapewne wynika to z braku umiejetnosci itp. ogladalem duzo filmow, szczegolnie skupilem sie na tym od mx_nowicki i robiłem wszystko tak jak na ów filmie. Nie moglem wyprowadzic tego finiszem - to przez moja nieumiejetnosc, czy 3d-ków nie da się usunąć finishem tylko polishem? Jeśli się da, to potrzeba więcej przejazdów czy jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakich obrotach leciałeś? opisz dokładnie jak wyglądał proces wypracowania pasty, bo przejazd to jest przelecenie jednokrotne po elemencie w jednym kierunku, czyli np lewo-prawo zaczynając do góry kończąc na dole, kolejny przejazd to góra-dół zaczynając od lewej kończąc na prawej, mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi. ile takich przejazdów i na jakich prędkościach robiłeś do wypracowania pasty 🙂 jaka maszyna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czym różni się najtańszy tornador Ben Bow, od tych tanich na znanym aukcyjnym portalu? Może ma ktoś takowy i może coś napisać o ich jakości?
Ja używam tego najtanszego ze znanego portalu. Przekonał mnie do tego@AreK bo on owego używa. Ja, zaznaczam potrzebowałem sprzętu do swojego prywatnego auta ,ewentualnie innych w rodzinie. Biorąc pod uwagę opinie Arka na ten temat, który robi o wiele więcej aut ode mnie zdecydowałem się właśnie na najtańszy... serdecznie zresztą dziękuję mu za to. Skoro jego nie rozleciał sie ,a używa go dłuższy czas. Dla mnie będzie bardzo dobry. Nie ma problemu z dokupieniem części. Jest na forum dział na temat tornadorow. Zajrzyj do niego.
Pamiętaj tornador to jedno... Bez dobrego kompresora za dużo nie zdziałasz.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.