Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Michał82 napisał:

Aktualnie płyn od GS i ich wafel i nie mam żadnych problemów.

Sam wafelek czy jeszcze potem czymś polerujesz?

Boże, ile bym dał za szyby umyte bez smug... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ci się marzę płyn chłodnicy na szybie i stąd te smugi. Albo masz dresing gdzieś i to jets tłuste.

Ja miałem stare audi to nagrzewnica puszczała na szybę płyn potem już zaczęło lecieć ale wcześniej też się tak mazalo.

Ja ostatnio w słońcu czyściłem bo taka pogoda i czas i używam obecnie Glass Cleaner od adbl i potem Good stuff i wychodzi spoko. Do tego mam fibre z work stuff do szyb a wcześniej zwykły duży wafel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał82 wiesz, ja też potrafię tylko fibrami: miękką do mycia, waflem do polerki. Ale jeżeli chcę mieć szybę wypolerowaną to tylko gazeta. Podejrzewam, że to kwestia materiału - papier gazetowy jest ścierny, a fibra nie. Żeby nie było - nie wożę w bagażniku gazet, ten patent stosuję tylko po porządnym myciu i woskowaniu samochodu - żeby szyby glanc miały i pasowały wyglądem do lakieru. Normalnie to jak wszyscy - wafel i do przodu bo szkoda czasu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AreK opisywał gdzieś na forum fajny sposób na czyste szyby (chyba w temacie z bentleyem?). Kiedyś spróbowałem i efekt był bardzo zadowalający. Na co dzień jak nie chce mi się bawić aż tak, używam do szyb płynu tenzi. po spryskaniu mikrofibry ma on postać gęstej piany którą rozprowadzam dokładnie po szybie i wycieram do sucha drugą , czystą fibrą. Zwykle pierwsza fibra to wafel a druga to szmatka carpro do mycia szyb. Była z tego co pamiętam dość droga, ale robi robotę. Po takim czyszczeniu nie mam na szybach żadnych smug czy innych niechcianych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michał82 napisał:


@Gesiu_15 używasz CGP na bieżąco?

AGCGP tylko we wnętrzu używam 🙂 Stosuje gdy sprzątam wnętrze , na zewnątrz pod NW się nie nadaje bo jest za słaby . Tak zapytam porównywał ktoś z Glass Polish od SG ? Już dosyć dawno wypuścili ale cisza ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, porównywał ktoś może wydajność i działanie  cleanerów od Soft99 i Prostaff ?

Soft99 Compound Z - 100ml, 45zł

Soft99 Compound Roll On - 100ml, 45zł

Prostaff Kiro Bin Gold - 200ml, 40zł

 

Jest sens płacić więcej za 2 razy mniejszą pojemność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co lepsze do szyb ? - aby pozbyć się jakiegoś dziwnego niewidocznego brudu, bo wycieraczki dziwnie marzą (smugi robią, mimo ze nowe)

- Meguiar's Perfect Clarity Glass Polishing Compound

- Autoglym Car Glass Polish

 

Myślałem tez o Prostaff Windshield Cleaner „Kiiro-Bin Gold ale ten trzeba spłukiwać z szyby a w garażu to raczej ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przerabiałem temat mazania wycieraczek wielokrotnie - niestety w deszczu i na drogach jest syf. Pióra nie zostawiają dziwnej mgiełki tylko jeżeli przed jazdą dokładnie wyczyszczę szyby. Czyli teoretycznie nawet przed każdą jazdą nawet w deszczu powinienem czyścić szyby, bo jak auto postoi trochę na parkingu to zbiera taki syf. Trochę absurd 😀

Ale polecam Compound Z i mleczko Sonaxa do lżejszych zabrudzeń. Niestety oba trzeba płukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 minut temu, MMCzysci napisał:

TuningKingz, co to za marka?

mieli swoją przygode detailingową pare łądnych lat temu, niz uzywałem ich kosmetyków ale podobno nie były takie złe, cenowo jednak wypadały słabo i mało kto ich uzywał 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MMCzysci napisał:

TuningKingz, co to za marka?

Dobra marka, miałem szampon, mył b.dobrze, miałem płyn do szyb, też b.dobry, mam jeszcze ich QD (ten niebieski) i lepszy od Morning Dew, bo nie zostawia smug, nie trzeba tyle docierać, a efekt ten sam. Dla mnie bomba na czarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MMCzysci napisał:

TuningKingz, co to za marka?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Kosmetyki były jak najbardziej okej tylko jakoś się nie przyjęły nie wiem dlaczego 🙂 ale złego słowa na pierwsza serie nie można powiedzieć , potem powstała druga seria ale już graficznie i chemicznie chyba nie podpadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam fioła na punkcie czystości szyb, bywa nawet że kilka razy w tygodniu myję z zewnątrz (w środku ledwo co się brudzą). Przerobiłem dziesiątki różnych płynów, od dedykowanych samochodowych, detailingowych po zwykłe domowe.

Polecam spróbować CarPro Clarify - cena przystępna (wśród tych detailingowych). Mycie tym płynem bardziej przypomina aplikację QD - piękny poślizg nawet przy docieraniu, bez smug. Zapach bananowo - chemiczny.

Wcześniejszy mój faworyt - Mothers ReVision potrafił uzyskać niemal identyczne efekty, ale z 2 razy większym nakładem pracy. Docieranie CarPro jest bajeczne.

Moja metoda mycia wygląda następująco: Cleaner na fizelinę bezpyłową TORK > "rozprowadzenie" po szybie > Wycieranie WaxPro Waffle > Docieranie drugą stroną WaxPro Waffle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem dziś CarPro Clarify do szyb i jestem rozczarowany.Nie wiem co źle robię,ale po strzale na szybę i przetarcie widać jak by zacieki w dół i bardzo ciężko się pracuje,nie ma poślizgu.Próby na szybach w domu.Płynu nie rozcieńczałem,wycierałem i waflem i mikrofibrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy Auto glim car glass polish można jakoś używać razem z maszyna DA 15? Jeśli tak to jak? i na jakim padzie? .Nie mam rotacji a chciałem mocniej wyczyścić-polerować szybę czołową.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.