Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

@Angelika26 - do mycia szyb jest duży wybór chemii - ze sprawdzonych np. ProElite Glass Cleaner GT, Good Stuff Glass Cleaner, Mothers ReVision, Detailer's Magic Glass Magic.

Do polerowania maszynowo - tylko tlenek ceru z padem filcowym (ale to czasochłonna i brudna robota). Z bardziej "cywilnych" produktów: CarPro CeriGlass - ale tym produktem maszynowo bardziej porządnie oczyścisz szyby, niż je wypolerujesz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skończyły mi się wszystkie środki do szyb i rozważam Koch Speed Glass oraz CarPro Clarity.

Ktoś korzystał z nich dłużej i się wypowie? Potrzebuję do bieżącego mycia - każdego dnia robię około 60-70km i o tej porze roku dość konkretnie dostaję po szybie czołowej owadami/olejkami z drzew etc. więc szyba szybko się brudzi.

Zużyłem ADBL Glass Pro - świetnie domywał, ale czasami zostawiał "tęczowe" mazy. CleanTech Glass Cleaner był tani, mył trochę gorzej, ale zapach mi się nie podobał 😀

Dlatego rozważam albo tańszy i mniejszy pojemnościowo CarPro, albo droższego Kocha - widziałem w sieci dobre opinie, no i Koch też ma spoko APC. Chociaż Speed Glass trochę drogi, a tylko 250ml więcej.

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koch'em myłem i d..y nie urywał. Spodziewałem się lepszych rezultatów. Jest sporo tańszych i lepszych płynów. Ja ostatnio męczę Clean Glass od Grass Detail i spisuje się BDB, więc zagościł u mnie na dłużej. Jest oparty na ipie więc radzi sobie z zapuszczonymi szybami bez większego problemu.

CarPro nie miałem i opinie o nim skraje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
16 godzin temu, daniel87 napisał:

ProElite glass cleaner GT

bardzo dobry płyn do szyb tylko śmierdzi okrutnie, ale również go lubie 😄 

z fajnych i nie drogich płynów do szyb jest jeszcze kenotek mało popularna firma a płyn do szyb maja bardzo fajny 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi za to bardzo podpasował FX Protect glass cleaner - tworzy powłokę antypare, domywa dość dobrze chociaż bez rewelacji za to nie pozostawia smug i można bez docierania nim pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję rady w kwestii zakupu kosmetyku do polerowania.

Mam na szybie water spoty, których nie rusza ocet i inne specyfiki domowe, które mam (np. Frosch malinowy do kamienia).

Chciałbym zakupić coś do wypolerowania szyby i usunięcia water spotów - tylko i wyłącznie ręczna aplikacji.

 

Przejrzałem wiele wątków i polecany Autoglym CGP może być za słaby.

Wpadł mi w oko Soft99 Glaco Glass Compound jako produkt z fajnym aplikatorem i bardzo dobrymi opiniami jeśli chodzi o skuteczność.

Moje pytanie jest tylko takie, czy to nie są jednak różne produkty? Autoglym polecany jest też do wewnątrz, Glaco Compound akurat nie natrafiłem żeby ktoś tak używał. Glaco jak rozumiem będzie silniejszy i ma większe szanse ze starymi water spotami.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem co sie dzieje, jak tylko wyjade pod slonce to mam mazy na pzredniej szybie

W dniu 4.07.2020 o 00:05, Eidos71 napisał:

@Angelika26 - do mycia szyb jest duży wybór chemii - ze sprawdzonych np. ProElite Glass Cleaner GT, Good Stuff Glass Cleaner, Mothers ReVision, 

 

z tych wymienionych który najlepszy do szyby przedniej od wewnątrz ?:) albo jeszcze co innego ? -  bo już mi ręce opadają (pod słonce mazy ) używałem ostatnio DETAILER'S MAGIC GLASS MAGIC i ręcznik papierowy, w garażu kryształ , wyjechałem pod słońce tragedia - mazy , jakby ktoś brudną szmatą przetarł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fredi88 napisał:

To jeden z lepszych płynów do szyb. Problemu upatrywałbym w twojej pracy a nie w płynie.

W takim razie czyściwo celulozowe jest do bani, może ma cos w sobie co pozostawia mazy na szybie. Spróbuję goofera ADBL, którego mam na stanie.

 

Jak używacie tego DETAILER'S MAGIC GLASS MAGIC z mikrofibra przy myciu szyby przedniej od środka - psikacie na mikrofibre , wycieracie i czekacie aż odparuje płyn czy druga sucha lecicie do sucha ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Marcin napisał:

W takim razie czyściwo celulozowe jest do bani,

Nie wiem. Nie używałem.

Może masz mega tłuste szyby. Było palone w aucie? Spróbuj może najpierw przelecieć szybę IPA, potem płynem do szyb. Oczywiście do docierania 2 inne świeże fibry. Pamiętaj o rękawiczkach żeby tłuszczu nie przenosić i daj znać jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lodowa napisał:

Jakieś doświadczenia z @Funky Witch magic Ball? Nie znalazłem nic konkretnego na forum

Na dodatek to koncentrat

Robi robote ale ostatnio głównie go używam do mieszanki woda demi + ocet + ipa + FW Magic Ball

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2020 o 07:31, Streat napisał:

bardzo dobry płyn do szyb tylko śmierdzi okrutnie, ale również go lubie 😄 

z fajnych i nie drogich płynów do szyb jest jeszcze kenotek mało popularna firma a płyn do szyb maja bardzo fajny 😄 

Śmierdzi bo zawiera amoniak niestety - domywa ale do szyb fabrycznie przyciemnianych piecowo się nie nadaje 😞 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.