Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio przerzuciłem się z Detailers Magic na ProElite Glass GT.

Tak jak Kolegi@Domel jest to dla mnie numer jeden jeżeli chodzi o płyn do szyb. Zapach trochę nijaki, ale domywanie ogień, a i cena śmieszna za litrowe opakowanie. Chociaż przy najbliższej okazji biorę 5 litrów.

  • Okay 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czym różnią się i który lepszy cleaner pod Niewidzialną Wycieraczkę od Soft99? SOFT99 GLASS COMPOUND Z czy SOFT99 GLACO GLASS COMPOUND ROLL ON?
Roll on to po prostu cleaner do szyb w tubce z wbudowanym aplikatorem filcowym a compound z to cleaner(ten sam) tylko ma osobno aplikator i jest w butelce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 11.05.2019 o 14:19, rudi0018 napisał:

Panowie czym różnią się i który lepszy cleaner pod Niewidzialną Wycieraczkę od Soft99? SOFT99 GLASS COMPOUND Z czy SOFT99 GLACO GLASS COMPOUND ROLL ON?

Tak jak już wcześniej wspomniano, Roll On ma wbudowany filcowy aplikator, a to powoduje dwie rzeczy: taki aplikator mniej wchłania produkt i jest nieco mniej "elastyczny" przez co bardziej agresywnie pracuje i skuteczniej rozbija ścierniwo w nim zawarte. Uchwyt jest też tak skonstruowany, że łatwiej można osiągnąć mocniejszy docisk i pracować na większych powierzchniach. 

Compound Z i aplikator gąbkowy (wciąż dość twardy) ułatwia pracę w trudniejszych miejscach (mniejsze szyby, krzywizny itp.) Dla przykładu taką "trudną" powierzchnią może byc tylna, wklęsła szyba w Citroenie C6, gdzie praca z osobnym aplikatorem będzie po prostu łatwiejsza.  

Oba jednak świetnie wykonują swoją pracę. Wybór zawsze warto przemyśleć pod kątem konkretnego samochodu i jego konktrukcji.   

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2019 o 21:14, Domel napisał:

ProElite Glass GT - tylko ze zapach ma nijaki bardziej pod IPĘ podchodzi ale efekty jak dla mnie piorunujący ale dla mnie numero uno. DM ma świetny zapach odparowanie trochę wolniejsze niż ProElite jak dla mnie ale efekt równie zarąbisty. Następny w kolejce do testów u mnie FW. Ale muszę minimum pół litra wylać, żeby się ostatecznie wypowiedzieć.

I jak @Domel po dłuższym użytkowaniu DM Glass Magic czy ProElite Glass GT pod względem najmniejszej ilości mazów, szybkości odparowania i siły mycia? Bo kończy mi się Tenzi Detailer Czysta Szyba i nie wiem, który zamawiać 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
25 minut temu, rudi0018 napisał:

I jak @Domel po dłuższym użytkowaniu DM Glass Magic czy ProElite Glass GT pod względem najmniejszej ilości mazów, szybkości odparowania i siły mycia? Bo kończy mi się Tenzi Detailer Czysta Szyba i nie wiem, który zamawiać 😄 

W moim prywatnym rankingu:

ProElite Glass GT  = 94/100 - nawet podłogi w kuchni odszczurza.

DM Glass Magic  = 90/100 - mimo, że lepszy zapach

 

Jak lubisz zapach weź DM - jak obojętne to z testuj GT i daj znać.

 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, daniel87 napisał:

@rudi0018 Glass GT...myje spoko, zapach wiadomo kwestia gustu, ale chyba aż takiej tragedii nie ma i 3 kwestia cena. Za niecale 9zl mamy litr naprawdę Bdb płynu.

Używamy w pracy. Daje radę, cenowo chyba nic mu nie podskoczy.

Aczkolwiek u mnie ostatnio na podium stoi koncentrat Koch'a - poradził sobie z takim szczurem na którym wymiękł DM, Glass GT, i zachwalany prze zemnie Cartec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@V1RU$ Myślę, że koncentraty to zupełnie inna półka niż gotowe płyny do szyb, dlatego moim zdaniem nie ma ich co ze sobą zestawiać. Tym bardziej, że większość koncentratów wychodzi korzystniej cenowo i mają większą siłę domywania niż gotowe płyny. 😉 
@Domel Prawdopodobnie wleci ten płyn od ProElite Glass GT. Tylko pytanie skąd zamawiacie, bezpośrednio ze sklepu ProElite?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
22 minuty temu, rudi0018 napisał:

Tylko pytanie skąd zamawiacie, bezpośrednio ze sklepu ProElite?

Bezpośrednio, masz zniżkę forumową - śmieszne cena za tak dobry produkt.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krisbe napisał:

A właśnie miałem pytać o DM Glass Magic..

Domywa podobnie do Cartec i GTechnic?

Cartec mocniejszy. Choć jak pisałem ostatnio u mnie zdeklasował wszytko KOCH.

Ale ProElite też kozak - on chyba też ma dużo alko w sobie jak koch i stąd ta moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam aktualnie tego środka od Tenzi https://www.tenzi.pl/product/top-glass-gt?tid=1947

Zastanawiam się nad zmianą na https://shop.rrcustoms.pl/pl/p/RRC-Car-Wash-GLASS-CLEANER-1L-TRIGGER-/2737

Czy to dobry wybór? Czy są na rynku lepsze środki?

Możecie mi też polecić fajną fibrę do docierania płynu żeby nie pozostawały mazy? Używałem goofera od ADBL, ale mam na szybie ślady gofre, które męczą pod słońce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jergiej napisał:

Czy są na rynku lepsze środki?

Angelwax Vison, Cartec, 4Detailer Glass Cleaner, 3D Glass Cleaner, Carchem Glass Concentrate.

 

2 minuty temu, Jergiej napisał:

Możecie mi też polecić fajną fibrę

Herrenfahrt - Fibra do szyb, WorkStuff Zephyr, Capro GlassFiber

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jergiej napisał:

Używam aktualnie tego środka od Tenzi https://www.tenzi.pl/product/top-glass-gt?tid=1947

Zastanawiam się nad zmianą na https://shop.rrcustoms.pl/pl/p/RRC-Car-Wash-GLASS-CLEANER-1L-TRIGGER-/2737

Czy to dobry wybór? Czy są na rynku lepsze środki?

Możecie mi też polecić fajną fibrę do docierania płynu żeby nie pozostawały mazy? Używałem goofera od ADBL, ale mam na szybie ślady gofre, które męczą pod słońce

Serio pytasz czy jest coś lepszego? Wystarczyło prześledzić 3 ostatnie strony tego tematu i masz wszystko, a gdybys przeczytał max 10 stron wstecz to wiedziałbym niemalże wszystko. Nawet nie chciało Ci się zerknąć na posty na tej stronie.

Rozumiem, że są tematy bardziej złożone jak maszyny polerskiej, pasty, pady, woski itd, gdzie amatorzy dopytują po kilka razy, bo nie jest wszytsko jasne, ale plyn do szyb? Trochę zaanagażowania, bo ja spędzam po kilka godzin dziennie na różnych forach. 😉 

  • Lubię to 1
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie po przetestowaniu płynów ADBL, Meguiars GCC i Good Stuff Falcon Eye ten ostatni to numer jeden. Fajny zapach i super domywanie. Przy ADBL i GCC trzeba było użyć dwóch fibr, a przy Good stuff wystarczy jedna. Mój pies namiętnie liże szyby w oknie przy kanapie, od momentu jak stosuje Good stuff wystarczy psiknąć, chwilę odczekać i jedna mikrofibra załatwia sprawę. W aucie to samo...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2019 o 11:53, rudi0018 napisał:

Serio pytasz czy jest coś lepszego? Wystarczyło prześledzić 3 ostatnie strony tego tematu i masz wszystko, a gdybys przeczytał max 10 stron wstecz to wiedziałbym niemalże wszystko. Nawet nie chciało Ci się zerknąć na posty na tej stronie.

Rozumiem, że są tematy bardziej złożone jak maszyny polerskiej, pasty, pady, woski itd, gdzie amatorzy dopytują po kilka razy, bo nie jest wszytsko jasne, ale plyn do szyb? Trochę zaanagażowania, bo ja spędzam po kilka godzin dziennie na różnych forach. 😉 

Serio pytam. Rozumiem, że normalnym jest zaszufladkowanie, że o płyn do szyb nie można pytać wiele razy, bo to nie może być dla kogoś trudniejszy temat? Z kolei z woskiem jakoś nie mam problemu.

Przejrzałem ponad 10 stron wstecz i nie znalazłem porównania do płynu od RRC, a o fibrach do szyb nie mam za wiele pojęcia i mam święte prawo się na tym nie znać i dopytać, a znać się na woskach czy powłokach i o to nie pytać na forum. Skoro masz kilka godzin dziennie na czytanie forów to gratuluję ogromnej ilości wolnego czasu, ja niestety tyle go nie posiadam.

Przy okazji dziękuję za pozostałe rzetelne i wnoszące coś do tematu wypowiedzi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2019 o 11:53, rudi0018 napisał:

Serio pytasz czy jest coś lepszego? Wystarczyło prześledzić 3 ostatnie strony tego tematu i masz wszystko, a gdybys przeczytał max 10 stron wstecz to wiedziałbym niemalże wszystko. Nawet nie chciało Ci się zerknąć na posty na tej stronie.

Rozumiem, że są tematy bardziej złożone jak maszyny polerskiej, pasty, pady, woski itd, gdzie amatorzy dopytują po kilka razy, bo nie jest wszytsko jasne, ale plyn do szyb? Trochę zaanagażowania, bo ja spędzam po kilka godzin dziennie na różnych forach. 😉 

RRC jest ok. Ale ProElite GT lepszy, a tańszy - w kategorii cena/jakość chyba nic mu nie podskoczy.

Fibry wafle masz za 4 zeta w chińskich sklepach (u mnie w mieście są) i są naprawdę ok jak za ta kasę. Albo znany i lubiany Work Stuff Zephyr albo mniej znany a niedoceniany WaxPro Diamond Glass Black Series. Ja na tą chwilę używam koncentrat Koch. Dlaczego - ostatnio miałem szczura po jakiś nieudolnych akcjach czyszczenia mleczkiem czy czort wie czym i ...

ProElite poległ, mój ulubiony Cartec poległ, a Koch pozamiatał 😜.

Ale ile płynów tyle opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, V1RU$ napisał:

RRC jest ok. Ale ProElite GT lepszy, a tańszy - w kategorii cena/jakość chyba nic mu nie podskoczy.

Fibry wafle masz za 4 zeta w chińskich sklepach (u mnie w mieście są) i są naprawdę ok jak za ta kasę. Albo znany i lubiany Work Stuff Zephyr albo mniej znany a niedoceniany WaxPro Diamond Glass Black Series. Ja na tą chwilę używam koncentrat Koch. Dlaczego - ostatnio miałem szczura po jakiś nieudolnych akcjach czyszczenia mleczkiem czy czort wie czym i ...

ProElite poległ, mój ulubiony Cartec poległ, a Koch pozamiatał 😜.

Ale ile płynów tyle opinii.

Mówisz o Koch glass star? Jakie rozcieńczenie stosujesz?

Możesz podesłać link do tego konkretnego carteca?

ProElite do szyb to ten https://sklep.proelite.pl/chemia-obiektowa/mycie-szyb/glass-cleaner-gt-1000ml?

Bo znalazłem jeszcze dwa:

https://sklep.proelite.pl/elite-detailer/premium-wash/professional-glass-cleaner-0-5l?from=listing&campaign-id=20

https://sklep.proelite.pl/chemia-samochodowa/kosmetyki-samochodowe/mycie-szyb/glass-clean-1l?from=listing&campaign-id=20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.