Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, david2888 napisał:

O ile pamięć mnie nie myli, to na temat tego Cleaner do Szyb od Prostaff może wypowiedzieć się kolega @V1RU$

Chyba go zachwalał

Ja go używałem. Polecam. Na początku lipca robiłem szyby w aucie. Użyłem zestawu Prostaff-a: cleaner + wycieraczka. Wycieraczka do dzisiaj siedzi i ma się dobrze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, david2888 napisał:

O ile pamięć mnie nie myli, to na temat tego Cleaner do Szyb od Prostaff może wypowiedzieć się kolega @V1RU$

Chyba go zachwalał

Sprawdza się BDB to taki odpowiednik SOFT 99 Compound Z. TriColor i robisz porządek z szybami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie mixa do czyszczenia szyb, 200ml  IPA,200mml wody destylowanej,50ml octu i nie mając koncentratu wlałem 200ml płynu do szyb,ale nie wiem czy to dobra proporcja.Pytałem o to jedna stronę wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@inmar - gdybyś pominął te 200 ml wody destylowanej, miałoby to jakiś sens. A tak rozcieńczyłeś płyn do szyb, obniżając jego właściwości czyszczące. Teraz masz płyn, który słabiej myje, a pozostałe właściwości (odtłuszczanie i odparowywanie) nie uległy specjalnie poprawie... Dodatkowo nie wiem, jaki płyn rozcieńczyłeś - może taki, którego właściwości czyszczące bez rozcieńczenia były nijakie... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie czy SHINY GARAGE Glass Pro Polish można padem tri color jechać po przedniej szybie? bo ponoć nie można polerować przedniej szyby a to ma jakiś tam tlenek ceru nie wiem czy tyczy się to polerki maszynowej czy też ręcznej.Proszę o odpowiedz i prosze nie usuwać tego wpisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Roki2222 napisał:

bo ponoć nie można polerować przedniej szyby a to ma jakiś tam tlenek ceru

A dlaczego nie można polerować przedniej szyby..? Jeśli czynność wykonasz zgodnie ze sztuką i "z głową", to nie uszkodzisz / nie zniekształcisz powierzchni szkła, a tylko poprawisz stan szyby. Poza tym tlenek ceru jest składnikiem większości produktów, które polerują/oczyszczają dogłębnie szklane powierzchnie. Sam tlenek ceru jest produktem polerskim do szkła (w połaczeniu z wodą). SG Glass Pro Polish możesz śmiało stosować ręcznie (m.in. wspomnianym tri-colorem, chociaż w tym przypadku raczej oczyścisz, niż wypolerujesz szybę), jak i maszynowo (najlepiej filcowym padem do polerowania szkła). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
29 minut temu, Roki2222 napisał:

SHINY GARAGE Glass Pro Polish

 

Cytat

Shiny Garage Glass Polish Pro – to profesjonalny środek do czyszczenia i polerowania szyb. Doskonale dobrane składniki czyszczące i polerujące w tym tlenek ceru, zapewniają bezproblemowe usunięcie uporczywych zabrudzeń z powierzchni szklanych

Produkt usuwa ślady po twardej wodzie, kwaśnych deszczach, zabrudzeniach drogowych czy organicznych.

Usuwa drobne zarysowania, pozostawiając idealnie krystaliczne szyby.

Produkt przeznaczony do aplikacji za pomocą aplikatora z mikrofibry, aplikatora tnącego oraz średniej twardości pada polerskiego.

Pojemność: 250 ml

Wedle opisu producenta jest to produkt bardzo zbliżony do "tlenku ceru" czyli +/- pasty polerskiej do szyb - jeśli tak to mogę nazwać.

Nie mniej jednak nie znam osoby która robiła porównanie tego produktu na wyżej wymienionych padach 50:50 z tlenkiem ceru i jakie efekty można osiągnąć.

Dla mnie to sprawdzony cleaner do szyb. Tricolor w łapę i jazda - szyba czyściutka gotowa na aplikacje NW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej to ostatnie dwa pytanka mam tricolor z jednej strony jest twardszy tutaj jak żółta a tu jak czarna mięciutki,to dla lepszego efektu lepiej żółtą stroną jechać? bo ta czarna to jest miększa nawet od pada pad meguiars

 

i drugie pytanko piszę,żeby pracować na małej powierzchni czyli robiąc przednią szybę mogę połowę szyby robić a potem drugą połowę? czy konieczne jest bawienie się w małe obszary typu 40x40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Roki2222 napisał:

okej to ostatnie dwa pytanka mam tricolor z jednej strony jest twardszy tutaj jak żółta a tu jak czarna mięciutki,to dla lepszego efektu lepiej żółtą stroną jechać? bo ta czarna to jest miększa nawet od pada pad meguiars

Czarna strona jest raczej do nakładania wosków, sealantów itp. Do polerowania, cleanera, politury jest żółta strona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Polecacie jakiś domowy sposób na usunięcie kamienia i zanieczyszczeń kilkuletnich z szyb? Ocet lub kwaśny szampon może?  Jutro mam chwilę czasu i chciałbym ogarnąć to w rodziców aucie, a nie mam nic specjalnie do tego przeznaczonego.  

Kwasek cytrynowy, płyn do odkamieniania expresu, jakiś płyn do mycia prysznica/baterii
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja. Działać działa i nie śmierdzi, ale nie wypowiem się co do skuteczności, bo raz ze nie umiem myć szyb, a dwa że jeszcze nie zdążyłem się nacieszyć płynem, a już polamalem trigger.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 26.12.2019 o 16:38, MMCzysci napisał:

Ja. Działać działa i nie śmierdzi, ale nie wypowiem się co do skuteczności, bo raz ze nie umiem myć szyb, a dwa że jeszcze nie zdążyłem się nacieszyć płynem, a już polamalem trigger.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Hej przepraszamy za jakość triggerow, lada moment będziemy wprowadzać nowe z o wiele wyższej półki niż to co aktualnie jest. Aktualne są bardzo nierówne, część pęka od byle czego część jest trudna do zakatowania . 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cleantechco, fajnie, że odpowiedzieliscie

 

Ja nie mam żadnych pretensji o to, że się rozwalił, moja wina - postawiłem butelkę na dachu, spadła i trigger już był w wersji puzzle. Być może działałby do tej pory, gdyby nie mój brak ostrożności. Inna sprawa, że element, który się pokruszył jest dosyć filigranowy.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.