Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Streat napisał:

czemu? 

Bo je uszkadza. Wygugluj poczytaj 🙂 Większość firm zaprzestała używać amoniaku. Proelite tylko w tym GT dodaje, w innych już nie. Zaprzestała.  Amoniak źle działa też na uszczelki i plastiki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderator

Pytanie, co zrobić jeżeli fibra waflowa do szyb zostawia pył/włosie po wytarciu szyby? Specjalna technika prania? Dzisiaj zauważyłem że po umyciu szyby, szyba jest czysta ale pełno na niej pyłu z fibry. Wyczyściłem szybę ręcznikiem papierowym i było ok ale właśnie zastnawia mnie to jak zrobić żeby z dóbr nie leciał to włosie/pył 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat Mam tak samo , ale tylko w przypadku nie których wafli 🙂. Np taki wafel od Work Stuff to nic mi nie gubi 🙂 Jak mam czas to poprawiam druga mf lub wlaśnie ręcznikiem papierowym, a jak nie, to mam to gdzies 😛 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 10.05.2018 o 18:14, Arkeolowy napisał:

Jestem fanem płynu detailers magic, ale ogarnijcie sobie ten patent. 

50 ml koncentratu (tutaj używam carchem)

50 ml octu

200 ml IPA

200 ml wody destylowanej 

I macie kozak płyn do szyb, którego nic nie przebije, nie używajcie wody z kranu tylko destylowanej, bo robi różnice.

Po jakimś dobrym roku mycia różnymi płynami wróciłem do w.w. mieszanki (u mnie koncentrat - CARTEC) i mogę spokojnie z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że nie miałem lepszego płynu. Każdemu polecam sprawdzić w.w. mieszankę.

Zastanawiam się czy typowe płyny do szyb na rynku 0.5 litra gotowce można by było podrasować IPĄ i octem aby wzmocnić ich działanie.

  • Lubię to 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany takie pytanie mam, umyję szyby i jest wszystko git nie ma smug, w momencie gdy zaparują pojawiają się smugi, po odparowaniu jest ładne szkiełko. Czy to jest normalne, czy ja coś robię nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 20.11.2020 o 22:58, rafalk napisał:

Pany takie pytanie mam, umyję szyby i jest wszystko git nie ma smug, w momencie gdy zaparują pojawiają się smugi, po odparowaniu jest ładne szkiełko. Czy to jest normalne, czy ja coś robię nie tak?

u mnie jest tak samo wiec jak dlamnie wszystko git 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory używałem DM Glass Magic oraz ADBL. ADBL trochę gorzej się sprawdzał w kwestii mazów ale za to zapach mi bardzo odpowiadał. Jest to dla mnie ważny aspekt.

 

Może im ktoś powiedzieć jak wygląda sprawa z zapachami w:

- FX Protect

- CleanTech

- GoodStuff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CleanTech i Goodstuff miałem. Cleantech raczej neutralny, nie do końca jestem w stanie powiedzieć, z czym mi się kojarzył, nie miał żadnej nachalnej nuty, po prostu płyn do szyb. Nawet przyjemny. GoodStuff bardziej intensywny, jak jakieś perfumy, subiektywnie dla mnie na dłuższą metę ciut męczący.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam car pro clarify oczywiście na waflu, bez problemowo, super zapach,bez smug. Nr jeden dla mnie.

Adbl hybrid podobnie jak car pro aczkolwiek minimalnie trudniejszy w użyciu, ale bez problemu nawet na szybkie akcje plusem jest efekt hydrofobowy, nie straszna mu wilgoć a na mokrej szybie ładnie rozprasza wodę. Pierwszy płyn do szyb z adbl który działa a nie tylko wk... Denerwuje  😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rygryss napisał:

Podejrzewam taki manewr, no cóż muszę z tym żyć

Jak już fxprotecta podrabiają to znaczy marka ma sukces spory zasięg 🙂

daj mu szansę, u mnie szyba czołowa przy efajce czyści się na raz bez smug, piękna sprawa, szybko wygodnie

porównując do sonaxa extreme to sonax odpada, za zapach, za suche tempe tarcie nawet na mokro, za jakość czyszczenia też.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.