Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

@Strus Jakiś czas temu mocno polecany były wafle z marketu Dino (bodajże za 2zl), jednak teraz po jakimś czasie uważam, że jak szyba uwalona pyło-błoto-kurzo-solom itp. to tak naprawdę bez dwóch fibr lepiej nie podchodzić. 

Ja od jakiegoś czasu przerzuciłem się na docieranie albo waflem WS albo ADBL, a te tańsze wafle używam do zbierania tego całego syfu z szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Strus napisał:

Najlepsza (z tanich) fibra do szyb to .... ?

Ja mogę ci polecić tą GRAIN OF RICE (posiada strukturę ziarna ryżu) żółta mikrofibra gramatura 320 g/m2 wymiar 40x40 cm cena 6,90 na alledro (Numer oferty: 8602170461)

 

 

Opera Zdjęcie_2020-01-01_182458_allegro.pl.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
3 minuty temu, maajkeelo napisał:

Liczę o treściwą odpowiedź.. Czym się różni płyn do szyb np Chemotion a taki zwykły za dyszkę Clin? zapachem? I płacimy x2 tyle za np chemotion za markę?

a Clin to co to jest ?? tez jest to marka 🙂 Akurat płynu do mycia szyb od Chemtion nie znam 🙂 

Użyj, porównaj obydwóch i odpowiedź sam znajdziesz 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
12 godzin temu, MMCzysci napisał:

 Krew mnie zalewa jak mam szyby myć

Kup sobie Autoglym Car Glass Polish i zapomnisz o problemie  z szybami 🙂 Nie jest to typowy płyn tylko mleczko więc więcej roboty ale nie ma mowy o żadnych mazach 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MMCzysci napisał:

Jak wypada w nim kwestia smuzenia? Praca w słońcu? Krew mnie zalewa jak mam szyby myć, ale czasem mus...

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Parę razy musiałem na szybko przelecieć szybę w słońcu i zawsze bez smug. U mnie ten Cartec się sprawdza, ale najlepiej sam spróbuj. Cena śmieszna bo za około 25zł zrobisz 4L produktu. Jak się nie sprawdzi to najwyżej zużyjesz w domu. Teściowa myła tym okna 'na święta' i była zachwycona w porównaniu do wcześniej używanego Clina. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem różnych środków. Ostatnio kupiłem AutoGlym Car Glass Polish i jestem bardzo zadowolony. Brat z kolei używa 4nano Glass Shine i też mówi, że fajnie się sprawdza. Najpierw trzeba spryskać szyby, którymś z tych preparatów i wytrzeć szybę jakąś delikatną szmatką z mikrofibry. Do sucha to najlepiej ręcznikiem papierowym, przynajmniej ja zawsze tak robiłem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shiny garage glass cleaner + mikrofibra, do sucha mikrofibra waflowa, po wszytskim ostatnie docierki zwykla szmatka kuchenna, czysta i sucha (taka zeby nie pylila). nie ma bata zeby zostaly jakies smugi kłaczki czy refleksy 🙂

zarowno zewnatrz jak i wewntarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpadają w przedbiegach. Papier wypoleruje 100 razy lepiej niż najlepsza firbra. Dobre ręczniki papierowe są spoko, ale numer jeden to patent z PRL czyli gazeta codzienna. Numer wyborczej czy co kto lubi w bagajżu lepszy niż stos fibr za nie wiadomo ile 😉

Tak samo płyny. CGP czy Zaino to co innego, ale najlepszy płyn do szyb to Ludwik z octem 🙂 Ile ja się nakląłem na detailerskie płyny. DJ, Valet, CarPro, ADBL - jeden szajs. Dobry w idealnych warunkach a nie do użycia na MOPie w pełnym słońcu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alfaJersey to co ze mną jest nie tak? ślepy jestem? Aktualnie płyn od GS i ich wafel i nie mam żadnych problemów. Naprawdę chciałbym byś mnie w jakiś sposób przekonał by choć raz kupić gazetę w kiosku i machać tym po szybie. Rozumiem, że ręczniki papierowe zostają w tyle, bo kiedyś się używało ale jednak pylą mniej lub bardziej. Ale przewagi nad fibrą do szyb nie rozumiem.

@Gesiu_15 używasz CGP na bieżąco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.