Skocz do zawartości

Czym czyścicie i wycieracie szyby ?


pcefun

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. Potwierdzam. Hybrid Glass super podbija główne zabezpieczenie, czyli NW na szybach. Szyby po nim są bardziej śliskie. Wycierczaki po nim nie skrzypią, a mają raczej łatwiej.

Nie sprawdzałem hybrid Glass na jakiś brudnych szybach we wnętrzu. Używam go aby na zewnętrzne szyby po myciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 minuty temu, Bapko napisał:


Glacko de cleaner z NW tez testujesz? Ciekawy jestem jak wypadnie na tle adbl HG

Tak, trwałość i hydro bardzo podobne do ADBL ale ciuc ciu ciut gorsza wytrzymałość chemiczna.

Plus ADBL ma lekki "posmak" WSRa - także u mnie bardzo fajnie sobie radzi z delikatnymi waterspotami i zaciekami. Generalnie baaardzo udany produkt.

Mam setki materiału ale niestety nie mam czasu tego obrabiać ..... mam nadzieje ze lepsze czasy wrócą na publikowanie tych materiałów na forum 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trwałość i hydro bardzo podobne do ADBL ale ciuc ciu ciut gorsza wytrzymałość chemiczna.
Plus ADBL ma lekki "posmak" WSRa - także u mnie bardzo fajnie sobie radzi z delikatnymi waterspotami i zaciekami. Generalnie baaardzo udany produkt.
Mam setki materiału ale niestety nie mam czasu tego obrabiać ..... mam nadzieje ze lepsze czasy wrócą na publikowanie tych materiałów na forum

Oooby wróciły! Dzieki za porównanie!
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mrozy puściły, auto pierwszy raz umyte na szybko, wleciały nowe pióra i czyszczenie szyb świeżym ADBLem Hybrid Glass 😉

No to tak na szybko pierwsze wrażenia. Z plusów: bardzo dobrze czyści szyby, wycieraczki na szczęście nie skaczą u mnie jak po NW, jest całkiem zadowalający efekt hydrofobowy, no i bardzo przyjemnie pachnie i zapowiada się na wydajny produkt. Natomiast z minusów: pracuje się nim trochę jak QD - trzeba lecieć na dwie szmatki i na sucho trochę się namachać, żeby nie zostały smugi na szybach. Poza tym pióra zostawiają chwilowe smugi na szybie po użyciu płynu do spryskiwaczy i przy dużej wilgotności/mgle jak szyby zaparują z zewnątrz, to widać jakby smugi po QD/wosku na szybach 😉

Trochę mieszane uczucia mam i jeszcze muszę potestować więcej, żeby się do niego przekonać.

EDIT: Dobra, nie jestem jednak zbytnio przekonany. Na bocznych szybach spokojnie może sobie siedzieć, bo się aż tak nie brudzą. Ale niestety na froncie i z tyłu jak jest wilgotna pogoda i coś tam zaparuje, to widać "mazy" jak po QD. Jeszcze mogę to przeboleć, ale jednak za wycieraczką przez niecałą sekundę zostaje też ślad mleczny przy przecieraniu szyby. Nadal biję się z myślami jeżeli chodzi o ten produkt 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus kilka słów o FX Protect Shiny Glide Glass Cleaning Towel.

Popełniłem mycie lustra w łazience 0,9x2m oraz kabiny prysznicowej, każdy panel został spryskany płynem, umyty jedną stroną i dotarty drugą (ręcznik złożony).

Tak wyglądał ręcznik po umyciu

strona myjąca

IMG_20210302_175354.jpg.e37e144c7f58a3e29672acc7be16a14d.jpg

strona docierająca

IMG_20210302_175407.jpg.acceb23d351f3fd313336e260f58f563.jpg

Zaletą ręcznika jest jego chłonność, na koniec mycia ręcznik nie przesiąknął płynem i spokojnie można było umyć wszystko "na jedną fibrę".

Niestety ręcznik jest dosyć sztywny i komfort mycia taki sobie (człowiek przyzwyczajony do wafli i carbona), będę musiał sprawdzić jeszcze na aucie.

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie odnośnie mycia szyb od środka. Polecicie jakiś dobry i sprawdzony środek do czyszczenia szyb od środka +od zewnątrz (aby zaaplikować NW). Już tłumaczę o co chodzi.

Używałem płynów do mycia szyb/naczyń i zostają smugi. Rok temu kupiłem Clinex Nano Portect Glass (który miał nie zostawiać smug). Kilka dni po jeździe mam smugi (tak jak czasami włączy się klimę i parują szyby, czy niektórzy skarżący się na NW):

Jak pojawią się smugi to muszę wycierać mikrofibrą (mimo, że przy myciu ją używam) i dopiero szyba jest czysta (na krótki czas). Muszę mieć super przejrzystą szybę, bo wpływa to na bezpieczeństwo i jeżdżę dużo w nocy (wyjazdy o 2-4 rano). Chyba nie muszę mówić jak się jedzie w nocy w trasie w deszcz, gdy szyba ma smugi?

Drugi środek to do wyczyszczenia szyb od zewnątrz, aby nanieść SOFT99 Glaco Roll on. Benzyna ekstrakcyjna nie uszkodzi uszczelki? Może coś innego do odtłuszczenia i umycia szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2021 o 23:12, qwerty01 napisał:

Mam pytanie odnośnie mycia szyb od środka. Polecicie jakiś dobry i sprawdzony środek do czyszczenia szyb od środka +od zewnątrz (aby zaaplikować NW). Już tłumaczę o co chodzi.

 

Jesli Od środka chcesz dobrze umyć szybę to masz dwie opcje. Jedna to taka czy jesteś palący i są tłusta plamy czy takie po prostu zabrudzenia zakurzenia codzienne. 
ja co jakiś czas czyszczę dość mocno płynem który szybko odparowyuje i usuwa zatluszczenia. Jest to cartec SCHEIBEN REINIGER. Rozrabiasz 1:4. Wiec bardzo wydajny. Do osadów gdzie przylepiony kurz i inny bród także super jest od good stuffa glass cleaner. Do tego przyjemny zapach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I uwaga ode mnie: rękawiczki, Panowie, na miły Bóg, rękawiczki! Jakiego płynu i fibry byście nie używali, przenosząc tłuszcz z palców, niweczycie cały efekt ciężkiej pracy. Może zabrzmię śmiesznie, ale jednym z moich odkryć roku przy pracy z autem w 2020 były po prostu rękawiczki przy myciu szyb No i najlepiej praca na dwie fibry.
Płyn i mikrofibra GS są fajne, dają radę i w domu (lustra, płyta indukcyjna, szyby, lampy z wiszącymi kloszami w kuchni, nawet szkło na ścianach... wszystko tym czyszczę!) i w aucie
Jeden minus - tematu kamienia "nie ogarniają"... Ponoć CarPro Clarify ma tu coś do zaoferowania, zapisuję na wish-liście...

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, moje problemy z doczyszczeniem szyby po dołożeniu do dobrego płynu i fibry rękawiczek praktycznie się skończyły. Nie jestem pewien, czy nawet @Arek w którejś relacji o tym nie wspominał.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@MMCzysci wiadomo, ze to podstawa. Na dłoniach zawsze coś mamy , brud, tłuszcz, pot, pamiętajcie też, że każdy z nas ma innejakby to powiedzieć właściwości. Jeden ma dłonie suche jak pieprz a drugi ciągle wilgotne.. Wcieramy to w mf a następnie na szybę.
Polecam mycie na dwie "szmaty" , ircha naturalna lub syntetyk + dedykowana mf do szyb, dla mnie Herrenfahrt  zwycięża cały czas.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2021 o 13:47, Putkowski07 napisał:

Jesli Od środka chcesz dobrze umyć szybę to masz dwie opcje. Jedna to taka czy jesteś palący i są tłusta plamy czy takie po prostu zabrudzenia zakurzenia codzienne. 
ja co jakiś czas czyszczę dość mocno płynem który szybko odparowyuje i usuwa zatluszczenia. Jest to cartec SCHEIBEN REINIGER. Rozrabiasz 1:4. Wiec bardzo wydajny. Do osadów gdzie przylepiony kurz i inny bród także super jest od good stuffa glass cleaner. Do tego przyjemny zapach 

Nie palę i w samochodzie odkąd go mam (8 lat) nikt nie palił (chyba, że jakiś mechanik). Kupię ten cartec i sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

👋 poleci ktoś cleaner do stosowania pewnie raz na 3 m-ce i płyn do szyb? Nie za miliony monet. Płyn może być do stosowania również do okien w domu. 

Autoglym Glass Polish jako cleaner polecany tutaj, czy coś podobnego tańszego?

Czy plyn Tenzi  top glass może być?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, m3987mm napisał:

👋 poleci ktoś cleaner do stosowania pewnie raz na 3 m-ce i płyn do szyb? Nie za miliony monet. Płyn może być do stosowania również do okien w domu. 

Autoglym Glass Polish jako cleaner polecany tutaj, czy coś podobnego tańszego?

Czy plyn Tenzi  top glass może być?  

Tenzi spoko, już u mnie trzecia 5 piątka idzie.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, alexander.p napisał:

Wafel jest ok , dobrej jakości. Co najmniej dwie. Jedna myjesz, drugą docierasz

https://allegro.pl/oferta/sciereczka-do-szyb-mikrofibra-30x40cm-bez-smug-9343246260

Coś takiego mam, jakość pewnie srednia.

Coś polecacie? Zephyr Waffle Towel, adbl goofer coś tańszego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, m3987mm napisał:

https://allegro.pl/oferta/sciereczka-do-szyb-mikrofibra-30x40cm-bez-smug-9343246260

Coś takiego mam, jakość pewnie srednia.

Coś polecacie? Zephyr Waffle Towel, adbl goofer coś tańszego? 

Kup 3pak WS

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 1.08.2021 o 13:43, locarno napisał:

Czy ADBL Hybrid Glass ma takie same właściwośći czyszczące jak ADBL Glass Cleaner Pro? Czy hybrid glassem można czyścić szyby w środku?

Ja używam do środka - przy użyciu HG mf przestały zostawiać włoski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.