Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

A powiedz , woskowałeś już kiedyś ? 
Hmmm na pierwszy raz poszedłbym w stronę hi temp finich care - sampler , około 25 zł - trwałość , No powiedzmy fajny plastusiowy look - i zero trudności przy aplikacji , 

I nawet może ci się spodoba to kupisz inny - za te 150 zł jak dobrze poszukasz  to jeden na trwałość , jeden na look i cleaner  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blady666 kupiłem szwagrowi na pierwszy wosk i wyciągnęliśmy go z garażu tydzień temu. Stary dobry hitemp. Nakłada się szybko dociera siłą woli. Wygląd na czarnym Oplu ze słabym lakierem całkiem okej 🙂 pamiętam że fajnie siadał na chłodnych metalikach

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zadałem już w krótkich pytaniach, ale tutaj bardziej odpowiednie miejsce, więc pozwalam sobie powtórzyć.

Podpowiedzcie proszę. Kolor lakieru złoty metalik (francuz). Szukam fajnego wosku do położenia. Kompromis pomiędzy lookiem a trwałością. Fajnie jakby wytrzymał 2 miesiące +. Nie chcę fussso! Nie musi zakrywać - będzie korekta. Myślę nad Enzo Sio2 lub Infinity Wax Light, ale pewnie macie jakieś doświadczenie z takim kolorem, więc dawajcie co fajnego wrzucaliście. Zdjęcia mile widziane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakiś fajny wosk w aplikacji, który się nie wypaca? Trwałość dobrze jakby posiedział z dwa miechy. Tak żeby znajomym poodświeżać furki gratis. Miałem Titanium Z wcześniej i Infinity Wax Supergloss+, byłoby wszystko spoko gdyby nie ich nadmierna potliwość. Dzień po aplikacji trzeba było co jakiś czas przecierać.. Na wyglądzie mi nie zależy, bo i tak 99% to korekta i porządne mycie 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakiś fajny wosk w aplikacji, który się nie wypaca? Trwałość dobrze jakby posiedział z dwa miechy. Tak żeby znajomym poodświeżać furki gratis. Miałem Titanium Z wcześniej i Infinity Wax Supergloss+, byłoby wszystko spoko gdyby nie ich nadmierna potliwość. Dzień po aplikacji trzeba było co jakiś czas przecierać.. Na wyglądzie mi nie zależy, bo i tak 99% to korekta i porządne mycie

Farecla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2020 o 21:00, BiałyGTi napisał:

@Arkeolowy FW jak wyżej albo cos z Dodo moze ale trwałość 2 miechy nie bedzie 

 

ewentualnie enzo . Bardzo fajnie podbija kolorek i 2 miechy poleży na spokojnie 

Enzo fajny ale też trzeba- przecierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2020 o 19:51, Arkeolowy napisał:

Zna ktoś jakiś fajny wosk w aplikacji, który się nie wypaca? Trwałość dobrze jakby posiedział z dwa miechy. Tak żeby znajomym poodświeżać furki gratis. Miałem Titanium Z wcześniej i Infinity Wax Supergloss+, byłoby wszystko spoko gdyby nie ich nadmierna potliwość. Dzień po aplikacji trzeba było co jakiś czas przecierać.. Na wyglądzie mi nie zależy, bo i tak 99% to korekta i porządne mycie 😄

Nie zaobserwowałem wypacania:

Finish Kare 1000p

Dodo Juice Blue velvet i Rainforest rub

Swissy

Bilt Hamber Finis 

 

Te, które zaobserwowałem pocenie, unikaj 😄

Bilt Hamber Double Speed

S99 Fusso Coat 12 Dark stara wersja

Petes53 (różnie, nie wiem od czego to zależy)

Zymo

 

pamiętam, że kombinacja z niektórymi cleanerami nasilała pocenie. Po polerce i inspekcji powinno być lepiej.

 

 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary szukam wosku, żeby położyć komuś przyjemnie i się za przeproszeniem nie pierdolić, szczególnie, ze tak jak wspomniałem robię to dla znajomego free. Jak ktoś mi płaci hajs to sobie mogę auto miziać QDkami po Zymolu... Wychodzę z założenia, ze wosk ma byc dla mnie nie na odwrót poza tym pinacle robi chyba lepszą robotę jak titanium 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, david2888 napisał:

@piotr8505 funky Witch Paradise Gloss, albo Hipnotic Icon

Funky Witch Hypnotic Icon 76  Ponoć  ładniej Kropelkuje od Paradise Gloss  + np Hipnotic QD 

No i czym np  będzie ten  wosk lepszy  od np Colinite 47z i QD 520 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przypadek, że osobnik chce wosk na aucie częściowo oklejonym reklamami (szkoła jazdy). Okleina jest nieregularna (w sensie nie całe arkusze, a wzory i napisy). Wydaje mi się to dziwne i osobiście nie zrobiłbym tego, bo nie widzę sensu. Mieliście takie przypadki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotr8505 

4 godziny temu, piotr8505 napisał:

Funky Witch Hypnotic Icon 76  Ponoć  ładniej Kropelkuje od Paradise Gloss  + np Hipnotic QD 

No i czym np  będzie ten  wosk lepszy  od np Colinite 47z i QD 520 

Nie mam bezpośredniego porwniania Woskow Paradise Gloss vs. Hypnotic Icon, więc nie odpowiem, ale oba pachna super i aplikacja, docieranie jest bezproblemowe.

Mam wosk Collinite 476s, jest to klasyk. Typowy wosk. Według mnie trwałość średnia, a przyjemności z woskowania przeciętna. Rynek tak się rozwinął, że wole ścięgac po cos przyjemniejszego, bo w końcu woskowanie to wisienka na torcie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2020 o 18:31, Strus napisał:

Weż sobie próbkę Uber Ceramic 

 

W dniu 17.04.2020 o 18:37, lodowa napisał:

@Strus ma rację Uber to bardzo fajna opcja. Sam ostatnio z niego korzystałem 

Doszedł właśnie Uber Ceramic, czy po nałożeniu mogę dodatkowo zastosować na niego QD? Akurat posiadam Good Stuff Gloss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.