Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

Native, też jestem ciekaw.

 

39 minut temu, ad.am napisał:

Nie zachwycił na tym konkretnym lakierze, czy ogólnie? 

Na tym konkretnym, niestety nie mam dwóch samochodów 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
18 minut temu, grechut napisał:

@david2888

Głównie Trwałość 

Ogółem chciałbym jak najbardziej uniwersalny kupić na początek chociaż wiem że będzie ciężko 🙂

to Fusso 🙂 a ja od siebie polecam Bilt Hamber Double Speed Wax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grechut obojętnie 🙂 Dark do ciemny - ma niby trochę lepsze właściwości "kryjące"

Light - do jasnych lakierów ma niby lepsze właściwości "oczyszczające"

Ja użyjesz light do ciemnego lakieru, to świat się nie zawali 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
28 minut temu, grechut napisał:

@Domel

Niekoniecznie musi być któryś z tych 3. Marka tutaj nie ma znaczenia. Po prostu patrzyłem na popularność w temacie w allegro. Masz może jakaś inna propozycje? 

Tak ale podałeś 3. Jak ktoś ci odpowie inny, będziesz mieć chaos w głowie. Wiec skoro już wybrałeś sobie 3 zostańmy przy tym zanim ktoś ci powie "zapoznaj się z 1000 stroną tego tematu" albo ty zapytasz "jak nie jeden z tych trzech to jaki ?? " 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Domel napisał:

Tak ale podałeś 3. Jak ktoś ci odpowie inny, będziesz mieć chaos w głowie. Wiec skoro już wybrałeś sobie 3 zostańmy przy tym zanim ktoś ci powie "zapoznaj się z 1000 stroną tego tematu" albo ty zapytasz "jak nie jeden z tych trzech to jaki ?? " 😄

Dobry pomysł. W sumie to może Ty podpowiesz ile +-może iść g wosku na 1 auto? Hatchback 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, grechut napisał:

ile +-może iść g wosku na 1 auto? Hatchback 

To zależy głównie od Ciebie - jak oszczędnie potrafisz aplikować wosk. W przypadku aplikacji wosków (i nie tylko), w 99% przypadków obowiązuje zasada "mniej, znaczy lepiej". Im cieńszą warstwę wosku zaaplikujesz, tym łatwiej będzie Ci go dotrzeć i tym mniej produktu zmarnujesz. Przy oszczędnej aplikacji wosku sporo też zależy od "tłustości" wosku, jego konsystencji w momencie kontaktu aplikatora z lakierem, rodzaju aplikatora, temp. otoczenia, przygotowania lakieru... W przypadku Fusso, jeśli zmieścisz się w 5-10 gramach wosku (nie jest on zbyt tłusty, ale aplikacja zwilżonym aplikatorem ułatwia oszczędną aplikację) - możesz być zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Eidos71 napisał:

To zależy głównie od Ciebie - jak oszczędnie potrafisz aplikować wosk. W przypadku aplikacji wosków (i nie tylko), w 99% przypadków obowiązuje zasada "mniej, znaczy lepiej". Im cieńszą warstwę wosku zaaplikujesz, tym łatwiej będzie Ci go dotrzeć i tym mniej produktu zmarnujesz. Przy oszczędnej aplikacji wosku sporo też zależy od "tłustości" wosku, jego konsystencji w momencie kontaktu aplikatora z lakierem, rodzaju aplikatora, temp. otoczenia, przygotowania lakieru... W przypadku Fusso, jeśli zmieścisz się w 5-10 gramach wosku (nie jest on zbyt tłusty, ale aplikacja zwilżonym aplikatorem ułatwia oszczędną aplikację) - możesz być zadowolony.

Super. O taką odpowiedź mi chodziło. Więc taki wosk powinien spokojnie na 15 aut starczyć 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grechut popatrz na bilthambera DSW i Finis. Praca przyjemniejsza niż z fusso. Trwałość bardzo dobra. Look bombeczka szczególnie Finis. Fusso też lubię ale nie wiem czy na pierwszy wosk i jeszcze na lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci nie mam uwag do aplikacji fusso poza zapachem ale na pierwszy wosk gdzie przez przypadek możesz nałożyć kilka gram na maskę to wiesz jak jest 😉 pożyczłem raz koledze dsw który jest woskiem turbo łatwym. Mówił że docierał 2h i tragedia. Zgadnij czemu ? 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, analyzator napisał:

pożyczłem raz koledze dsw który jest woskiem turbo łatwym. Mówił że docierał 2h i tragedia. Zgadnij czemu ? 😄

za dużo i za grubo dał 🙂 DSW nie można przesadzić z ilością. Latem może to się dodatkowo zemścić wypacaniem się w słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.